Справа № 523/2882/17
Провадження №2-ві/523/13/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" листопада 2021 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Малиновський О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Середи І.В. по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства Юридична компанія ДІОЛ , державного підприємства СЕТАМ та Суворовського відділу державної виконавчої служби міста Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання недійсними електронних торгів та протоколу їх проведення,
ВСТАНОВИВ
В провадженні Суворовського районного суду м. Одеси перебуває цивільна справа (№523/2882/17) за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства Юридична компанія ДІОЛ , державного підприємства СЕТАМ та Суворовського відділу державної виконавчої служби міста Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання недійсними електронних торгів та протоколу їх проведення.
Вищезазначена цивільна справа перебуває в провадженні судді Суворовського районного суду м. Одеси Середи І.В.
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про відвід судді Середи І.В. мотивуючи його тим, що головуючою у справі ухвалою суду від 02.11.2021 р. позивачу було відмовлено у задоволені заяви про зміну предмету та підстав позову, з обгрунтувань начебто ще в 2017р. вирішено питання проводити розгляд справи у спрощеному провадженні, склад суду протягом трьох років неспроможний розглянути справу по суті, двічі без правових підстав залишав позовні вимоги без рогляду, що призвело до спливу трьохрічного строку позовної давності. На думку ОСОБА_1 суд вчиняє дії направлені на позбавлення його права на судовий захист, на розгляд справи за доказовою базою ще 2017 року, не враховуючи що у 2021році виникли істотні преюдиційнй обставини, всі дії суду направлені на захист інтересів відповідачів, а тому даним складом суду буде ухвалене незаконне та несправедливе рішення про відмову в позові.
Відповідно до ч.3 ст.40 ЦПК України якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Ухвалою Суворовського районного суду м. Одеси від 25.11.2021 року (суддя Середа І.В.) заявлений відвід визнано необґрунтованим, а заяву про відвід переданий на автоматичний розподіл, у порядку, встановленому ч.1 ст.33 ЦПК України.
Заяву про відвід 26.11.2021р. було передано до автоматизованої системи документообігу суду, відповідно до вимог ст. ст. 14, 33 ЦПК України.
Відповідно до п.7,8 статті 40 ЦПК України передбачено, що питання про відвід судді має бути розглянуто не пізніше двох днів з дня надходження заяви, без повідомлення учасників справи.
Суддя, проаналізувавши матеріали заяви, вважає за необхідне відмовити у задоволенні заяви про відвід судді, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Відповідно до п.4 ст.36 ЦПК України встановлено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічна думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Як вбачається із заяви, підставою для відводу судді є те, що суддя, на думку позивача, проявила упередженість, яка полягає у незадоволенні процесуального клопотання позивача про зміну предмету та підстав позову, а також двічі залишенні його позову без рогляду.
Відповідно до практики ЄСПЛ потрібні докази фактичної наявності упередженості судді для відсторонення його від справи. При чому суддя вважається безстороннім, якщо тільки не з`являються докази протилежного. Таким чином, існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі. При цьому враховується думка сторін, однак вирішальними є результати об`єктивної перевірки.
Декларацією щодо принципів незалежності судової влади, прийнятої Конференцією голів Верховних судів країн Центральної та Східної Європи (о. Бріюні, Хорватія, 17.10.2015р.) закріплено принципи, які встановлюють стандарти незалежності судової влади як однієї з трьох гілок державної влади у прийнятті рішень.
А тому незгода сторони із прийнятим суддею судового рішення не є підставою для недовіри останньому.
Крім того, згідно з п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, а наявність безсторонності повинна визначатись суб`єктивними та об`єктивними критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. У кожній окремій справі слід враховувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступень, що свідчать про небезсторонність суду.
Суддя приходить до висновку, що ті обставини, які викладені у заяві про відвід, не виключають участь судді в розгляді справи, не свідчать про упередженість або певну зацікавленість судді у наслідках розгляду цієї справи, і тому не є підставою для задоволення заяви про відвід. Будь-яких інших підстав, які викликали б сумнів в об`єктивності та неупередженості судді, не виявлено.
Таким чином, обставини, які викладені у заяві про відвід, не свідчать про необ`єктивність або певну зацікавленість судді у наслідках розгляду цієї справи, так як відносяться до процесуальних рішень суду, незгода з якими може бути оскаржена стороною по справі у спосіб та в порядку встановленому ЦПК України.
Таким чином, внесений відвід є безпідставним, недоведеним та таким, що не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.36,37,40 ЦПК України,
У Х В А Л И В
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Середи І.В. по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємства Юридична компанія ДІОЛ , державного підприємства СЕТАМ та Суворовського відділу державної виконавчої служби міста Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання недійсними електронних торгів та протоколу їх проведення - відмовити.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2021 |
Оприлюднено | 03.12.2021 |
Номер документу | 101594324 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Малиновський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні