Справа № 450/389/16-ц Головуючий у 1 інстанції Данилів Є.О.
Провадження № 22-ц/811/3706/21 Доповідач в 2-й інстанції Ніткевич А. В.
УХВАЛА
11 лютого 2022 року Львівський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - судді Ніткевича А.В.,
суддів: Бойко С.М., Копняк С.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження, без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, в приміщенні Львівського апеляційного суду в м. Львові заяву ОСОБА_1 про відвід колегії суддів Львівського апеляційного суду Ніткевича А.В., Бойко С.М., Копняк С.М. від розгляду даної цивільної справи № 450/389/16 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Пустомитівського районного суду Львівської області від 31 серпня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Сокільницької сільської ради Пустомитівського району Львівської області, Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, відділу Держгеокадастру у Пустомитівському районі, з участю третіх осіб ОСОБА_4 , Державного підприємства геодезії, картографії та кадастру в Західному регіоні ДП Західгеодезкартографія , про скасування рішення, визнання недійсним державного акту на земельну ділянку, усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою ,- встановив:
В провадженні Львівського апеляційного суду знаходиться цивільна справа за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Пустомитівського районного суду Львівської області від 31 серпня 2020 року .
08.02.2022 на адресу апеляційного суду надійшла заява ОСОБА_1 про відвід, у якій просить відвести колегію суддів Львівського апеляційного суду Ніткевича А.В., Бойко С.М., Копняк С.М., на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, від розгляду даної справи.
У заяві про відвід покликається на те, що дана цивільна справа № 450/389/16 вже переглядалася Львівським апеляційним судом за апеляційними скаргами ОСОБА_4 та ОСОБА_4 , ОСОБА_3 . Зокрема, згідно розподілу судової справи між суддями, для розгляду такої було визначено колегію суддів у складі головуючого-судді Бойко С.М., суддів: Копняк С.М., Ніткевича А.В. При цьому, постановою Львівського апеляційного суду від 07 вересня 2021 року апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишено без задоволення, а апеляційну скаргу ОСОБА_4 та ОСОБА_4 задоволено частково.
Таким чином, для розгляду даної справи визначено склад суду, який вже брав участь у вирішенні цієї справи в суді апеляційної інстанції та висловив свої мотиви та висновки щодо даного позову, які є протилежними доводам апелянта, тому існують сумніви в об`єктивності та неупередженості суддів під час повторного апеляційного перегляду.
Таким чином, з метою недопущення будь яких сумнівів в об`єктивності та неупередженості суддів у розгляді даної справи, просить заяву задовольнити.
Відповідності до ч. 8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
За таких обставин розгляд заяви здійснюється в порядку письмового провадження, відповідно до приписів ч. 13 ст. 7 ЦПК України судове засідання не проводиться.
Заслухавши суддю доповідача та перевіривши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Частиною другою статті 40 ЦПК України передбачено, що питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 40 ЦПК, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу (абзац другий частини третьої статті 40 ЦПК).
За вимогами частини сьомої статті 40 ЦПК України, питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.
Враховуючи наведені вище норми процесуального закону й те, що справа до судового розгляду не призначена, тобто відсутня дата судового засідання, заява ОСОБА_1 про відвід підлягає розгляду в порядку, визначеному абзацом першим частини третьої статті 40 ЦПК України.
В свою чергу, суддя ОСОБА_5 з 01.02.2022 по 10.02.2022 був відсутній у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю.
Відтак, заява вирішується невідкладно після закінчення тимчасової непрацездатності судді.
Підстави для відводу судді визначені статтями 36, 37 ЦПК України.
Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження (ч. 3 ст. 39 ЦПК України).
Із заяви ОСОБА_1 про відвід вбачається, що остання фактично не погоджується із прийнятою Львівським апеляційним судом в складі головуючого-судді Бойко С.М., суддів: Копняк С.М., Ніткевича А.В., постановою від 07.09.2021, тобто рішенням колегії суддів ухваленим у межах даної справи за іншими апеляційними скаргами.
В свою чергу, відповідно до ч. 4 ст. 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
З огляду на наведені вище норми процесуального закону, незгода сторони з процесуальним рішенням суду, а також рішенням суду в іншій справі, не може бути підставою для відводу судді (колегії суддів).
Пунктом 5 частини першої статті 36 ЦПК України передбачено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу, якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно із положеннями ч. 4 ст. 39 ЦПК України встановлення обставин, вказаних у пунктах 1-4 частини першої статті 36 цього Кодексу, статті 37 цього Кодексу, звільняє заявника від обов`язку надання інших доказів упередженості судді для цілей відводу.
Таким чином, виходячи зі змісту ч. 4 ст. 39 ЦПК України, заявляючи відвід на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, заявник зобов`язаний надати докази щодо наявності обставин, які викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Однак жодних доказів про неупередженість чи необ`єктивність суддів Львівського апеляційного суду Ніткевича А.В., Бойко С.М., Копняк С.М., заявником не надано.
Також суд звертає увагу заявника на практику Європейського суду з прав людини в контексті неупередженості судді, який визначає два аспекти неупередженості : по-перше, суддя повинен бути суб`єктивно вільний від особистих упереджень або пристрасті, по-друге, він повинен бути об`єктивно неупереджений, тобто гарантовано виключати будь-які обґрунтовані сумніви щодо цього.
У контексті об`єктивного критерію окремо ЄСПЛ відзначає поведінку суддів, а саме необхідно визначити, чи існували переконливі факти, які могли б викликати сумніви щодо їхньої безсторонності. Це означає, що при вирішенні того, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезстороннім, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими.
Оскільки наведені заявником обставини стосуються його незгоди із прийнятим колегією суддів рішенням, такі не можуть бути підставами для відводу суддів у розумінні пункту 5 частини першої статті 36 ЦПК України і не вказують на упередженість або необ`єктивність суддів у розгляді даної справи.
Враховуючи викладене, суд приходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, а тому, відповідно до абзацу першого частини третьої статті 40 ЦПК України, вирішення питання про відвід колегії суддів Львівського апеляційного суду Ніткевича А.В., Бойко С.М., Копняк С.М. за заявою ОСОБА_1 необхідно передати іншому судді, який не входить до даного складу суду, і визначається в порядку, встановленому частиною першою статті 33 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 36, 39, 40 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Визнати заявлений ОСОБА_1 відвід колегії суддів Львівського апеляційного суду Ніткевича А.В., Бойко С.М., Копняк С.М. необґрунтованим.
Вирішення питання про відвід, передати на розгляд іншого судді, який не входить до складу суду, що розглядає дану справу, визначення якого провести в порядку, передбаченому частиною першою статті 33 ЦПК України.
Головуючий: А.В. Ніткевич
Судді: С.М. Бойко
С.М. Копняк
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2022 |
Оприлюднено | 14.02.2022 |
Номер документу | 103116255 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Ніткевич А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні