Справа № 2-1127/11
Провадження № 6/307/4/22
УХВАЛА
02 березня 2022 року Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого
судді Гримут В.І.
з участю секретаря Ком`яті Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Тячів, заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП», заінтересовані особи приватне акціонерне товариство «КБ «Надра», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та Тячівський відділ державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про заміну сторони (стягувача) у виконавчому листі, видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання,
В С Т А Н О В И В:
ТОВ «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП» звернулося до суду з вищевказаною заявою.
Посилається на те, що 22.07.2011 Тячівський районний суд ухвалив рішення по справі № 2-1127/11 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 79-09/02-2008 від 26.02.2008 з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь ПАТ «КБ «НАДРА».
На виконання рішення суду по справі Тячівський районний суд видав банку виконавчі листи.
Між ПАТ «КБ НАДРА» та ТОВ «ФК «ДНІПРОФІНАНСГРУП» 4.08.2020 було укладено договір відступлення прав вимоги № GL48N718070_A_3, згідно з умовами якого право вимоги до позичальників за зобов`язаннями передбаченими кредитним договором № 79-09/02-2008 від 26.02.2008, перейшло до ТОВ «ФК «ДНІПРОФІНАНСГРУП».
20 серпня 2020 року між ТОВ «ФК «ДНІПРОФІНАНСГРУП» та ТОВ «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП» укладено договір відступлення прав вимоги № GL48N718070_A102, згідно з умовами якого право вимоги до позичальників за зобов`язаннями передбаченими кредитним договором № 79-09/02-2008 від 26.02.2008, перейшло до ТОВ «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП».
Відповідно до чч. 1, 2, 5 ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про зміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Положення цієї статті застосовується також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Тому наявні підстави для заміни сторони виконавчого провадження.
В Автоматизованій системі виконавчих проваджень відсутня інформація щодо відкриття виконавчого провадження відносно боржників.
Відповідно до офіційної інформації Автоматизованої системи виконавчого провадження, станом на день подання цієї заяви оригінали виконавчих листів щодо боржників на примусовому виконанні не перебувають.
Згідно акту ПАТ КБ «НАДРА» про втрату оригіналів виконавчих документів до договору відступлення прав вимоги оригінали виконавчих листів втрачені, що підтверджується відповідним записом у зазначеному акті.
Оригінали виконавчих листів у заявника та первісного стягувача відсутні, заборгованість за кредитним договором не погашена.
З моменту прийняття рішення державним органом про ліквідацію банку, його діяльність була припинена, закрито територіальні відділення банку та звільнено відповідальних за супровід судових справ працівників, що обумовило втрату оригіналів виконавчих листів та пропущення процесуальних строків.
Наразі місцезнаходження виконавчих листів щодо боржників невідомо.
Виконавчі документи стягувачем втрачено. Відсутність виконавчих листів підтверджується актом ліквідатора ПАТ КБ «НАДРА» про втрату виконавчих листів.
Отже, попередній кредитор не мав можливості забезпечити дотримання процесуальних строків з об`єктивних причин, що не залежали від нього, з огляду на припинення його діяльності рішеннями державних органів. Саме процедурою ліквідації банку, якою припинено основну діяльність банку, змінено весь склад керівництва, закрито територіальні відділення банку та звільнено відповідальних за супровід судових справ працівників, обумовлено втрату оригіналів виконавчих листів та припущення процесуальних строків.
Рішення суду від 22.07.2011, яке ухвалив Тячівський районний суд про стягнення заборгованості за кредитним договором не виконується, а пропущення строку для пред`явлення виконавчих документів до виконання не дає можливості заявнику звернутися до органів державної виконавчої служби для примусового виконання не дає можливості заявнику звернутися до органів державної виконавчої служби для примусового виконання, що порушує норми чинного законодавства та рішення ЄСПЛ.
Таким чином, перебування ПАТ «КБ НАДРА» у процедурі ліквідації в період втрати виконавчого листа та пропущення строку для пред`явлення до виконання, є поважною причиною та підставою для поновлення цього строку.
Відповідно до вимог п. 17.4. Перехідних положень ЦПК України, суд може видати дублікат виконавчого документа лише у тому разі якщо стягувач або держаний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
ЦПК України не надає права відмовити в задоволенні заяви про видачу дубліката виконавчого документа з мотивів її необґрунтованості та не зобов`язує наводити причини втрати виконавчого документа. За встановлення факту невиконання судового рішення видача дубліката виконавчого документа не порушує прав боржника та не покладає на нього додаткових зобов`язань, оскільки дублікат виконавчого документа має повністю відтворювати втрачений документ, у тому числі містити й дату його видачі. Натомість відсутність виконавчого документа у стягувача унеможливлює виконання рішення суду та порушує його права.
Отже, право отримання стягувачем дублікату виконавчого документа не залежить від причин втрати виконавчого документу.
4 червня 2015 року за рішенням НБУ було розпочато процедуру ліквідації ПАТ КБ «Надра», якою фактично припинено нормальну діяльність банку.
Згідно законодавства України процедуру ліквідації та виконання обов`язку щодо ведення діяльності банку здійснював державний орган Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який належним чином не забезпечив супровід судових справ банку.
Попередній кредитор не мав можливості забезпечити дотримання процесуальних строків з об`єктивних причин, що не залежали від нього, з огляду на припинення його діяльності рішеннями державних органів.
Позиція регулятора ґрунтується на тому, що банк повністю втрачає процесуальну дієздатність після винесення рішення НБУ про прийняття постанови про відкликання ліцензій та ліквідацію.
Повноваження органів управління банку, що ліквідується, покладається на Фонд.
З аналізу норм Закону України «Про банки та банківську діяльність», зокрема ст. 48 п. 2 випливає, що основною функцією Фонду в процесі ліквідації банків є організація відчуження всіх активів і зобов`язань неплатоспроможного банку, до яких входять і права вимоги за кредитними договорами і аж ніяк не здійснення завдань щодо реального стягнення заборгованості за кредитними договорами.
В даному випадку через обставини, що не залежали від ПАТ КБ «Надра», який втратив можливість реалізації своїх прав щодо стягнення заборгованості з боржників за кредитними договорами у примусовому порядку з 4.06.2015, є неможливим ефективне, прозоре управління проблемною заборгованістю банків з державною участю.
Отже, ліквідація банку, припинення основної діяльності банку, зміна всього керівництва, закриття територіальних відділень банку та звільнення відповідальних за супровід судових справ працівників, виконання функцій Фонду з відчуження великої кількості активів, що також не залежало від первісного стягувача банку, вплинуло на факт втрати оригіналів виконавчих листів та пропущення строку пред`явлення їх до виконання.
Просить видати дублікат виконавчих листів, поновити пропущений строк для пред`явлення їх до виконання та розглянути справу в їхній відсутності.
Заінтересовані особи ПАТ КБ «Надра», ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та представник Тячівського відділу державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) у судове засідання не з`явилися, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно доч.2ст.247ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши заяву ТОВ «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП» суд вважає, що вона підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 22.07.2011 Тячівський районний суд ухвалив рішення по справі № 2-1127/11 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 79-09/02/2008 від 26.02.2008 з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь ПАТ «КБ «НАДРА» у розмірі 352751.31 грн та судові витрати 1820 гривні.
Четвертого серпня дві тисячі двадцятого року між ПАТ «КБ НАДРА» та ТОВ «ФК «ДНІПРОФІНАНСГРУП» було укладено договір відступлення прав вимоги № GL48N718070_A_3, згідно з умовами якого право вимоги до позичальників за зобов`язаннями передбаченими кредитним договором № 79-09/02/2008 від 26.02.2008, перейшло до ТОВ «ФК «ДНІПРОФІНАНСГРУП».
Відповідно до додатку № 1 до договору № GL48N718070_A_3 про відступлення прав вимоги до ТОВ «ФК «ДНІПРОФІНАНСГРУП» перейшло право вимоги до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за кредитним договором на загальну суму 2142056.06 гривень.
20 серпня 2020 року між ТОВ «ФК «ДНІПРОФІНАНСГРУП» та ТОВ «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП» укладено договір відступлення прав вимоги № GL48N718070_A102, згідно з умовами якого право вимоги до позичальника за зобов`язаннями передбаченими кредитним договором № 79-09/02/2008 від 26.02.2008, перейшло до ТОВ «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП».
Відповідно до ч. 1 ст. 512ЦК Україникредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбаченихстаттею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зістаттею 514 цього Кодексудо нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
З приписів частин 1, 2 та 5 статті 15Закону України«Про виконавчепровадження» вбачається,що сторонамивиконавчого провадженняє стягувачі боржник. Стягувачемє фізичнаабо юридичнаособа чидержава,на користьчи вінтересах якихвидано виконавчийдокумент. У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до чч. 1,5ст.442ЦПК Україниу разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Із постанови Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду № 2-3627/09 (номер провадження 61-16520сво18) від 9 грудня 2019 року вбачається, що підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов`язків вибулої сторони в цих правовідносинах. Крім того, норма статті 442 ЦПК України має імперативний характер, оскільки в ній прямо визначено правило поведінки, а саме: замінити сторону виконавчого провадження, а не замінювати сторону виконавчого провадження лише у відкритому виконавчому провадженні чи за інших обставин. Таким чином, заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу. Без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості ставити питання про відкриття виконавчого провадження та вчиняти інші дії згідно із Законом України «Про виконавче провадження». Наявність судового рішення про задоволення вимог кредитора, яке не виконане боржником, не припиняє зобов`язальних правовідносин сторін. Зміна кредитора у зобов`язанні шляхом відступлення права вимоги із зазначенням у договорі обсягу зобов`язання, яке передається на стадії виконання судового рішення, не обмежує цивільних прав учасників спірних правовідносин. Вибуття первісного кредитора і заміна його новим не скасовує обов`язковості виконання рішення суду, при цьому реалізувати право на примусове стягнення присуджених судом сум можливо лише шляхом заміни сторони стягувача у виконавчому провадженні, оскільки новий кредитор, без вирішення питання про заміну сторони у зобов`язанні, не має права звернутись до органу державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання рішення суду.
Як встановлено судом, в справі наявні докази заміни стягувача ПАТ «КБ НАДРА» на ТОВ «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП».
Заст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до стст. 15 та ст. 16 ЦК України кожна особа має право на захистсвогоцивільногоправа уразійогопорушення,невизнанняабооспорювання. Кожнаособа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільногозаконодавства. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно дост. 12 частини 1-4 цього ж Кодексуцивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згіднодо вимог чч. 1, 2 ст. 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Статтею42 ч. 1 п. 2 цього ж Кодексувизначено, що учасники справи мають право подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам.
З приписів ст.76, ст.77ч.ч. 1,2, ст.78,79,80ч. 2, ст.81ч.ч. 1,5,6, ст.83ч. 1ЦПК Українивбачається, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Відповідно до ч. 1ст. 95 ЦПК Україниписьмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Статтею 433 ч. 2 ЦПК України визначено, що заява про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа виданого судом, подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до п. 17.4. Перехідних положень ЦПК України, суд може видати дублікат виконавчого документа лише у тому разі якщо стягувач або держаний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Актом про втрату виконавчих листів, затвердженого Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів на ліквідацію ПАТ КБ «Надра» стверджено, що виконавчі листи про стягнення заборгованості за кредитним договором втрачені.
Рішення Тячівського районного суду про стягнення з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості за кредитним договором у сумі 352751.31 грн та судових витрат у сумі 1820 грн солідарно, яке набрало законної сили 16.08.2011 року.
У відповідності до ст. 22 та ст. 23 Закону України «Про виконавче провадження», в редакції яка діяла на моменти набрання рішенням законної сили та видачі виконавчих листів, виконавчі документи можуть бути пред`явлені до виконання в такі строки: 1) посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців; 2)інші виконавчідокументи -протягом року, якщо інше непередбачено законом. Строки, зазначені у частині першій цієї статті, встановлюються для: 1) виконання судових рішень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення; 2) виконання рішень комісій по трудових спорах - з дня видачі посвідчення на примусове виконання рішення; 3) інших виконавчих документів з наступного дня після набрання ними юридичної сили, якщо інше не передбачено законом. Рішення про стягнення періодичних платежів (у справах про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров`я, втратою годувальника тощо) можуть бути пред`явлені для виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі. Строки пред`явлення виконавчих документів до виконання встановлюються для кожного платежу окремо. Строки пред`явлення виконавчого документа до виконання перериваються: пред`явленнямвиконавчого документадо виконання; частковим виконанням рішення боржником; наданням судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення. Після переривання строку пред`явлення виконавчого документа до виконання перебіг строку поновлюється. Час, що минув до переривання строку, до нового строку не зараховується. У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв`язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред`явлення виконавчого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв`язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, - з моменту закінчення дії відповідної заборони.
Таким чином, стягувач мав право пред`явити виконавчі листи про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до серпня 2012 року. Тобто з моменту його видачі і до початку ліквідаційної процедури банку минуло близько три роки. Стягувачем не надано суду жодного доказу вчинення будь-яких дій спрямованих на виконання рішення суду. Доказів переривання строку пред`явлення виконавчих листів до виконання до матеріалів справи не долучено.
Частиною 1 ст. 12 вказаного Закону визначено, що сторони виконавчого провадження мають право ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, передбачених цим Законом, оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця з питань виконавчого провадження у порядку, встановленому цим Законом, подавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у провадженні виконавчих дій, давати усні та письмові пояснення, висловлювати свої доводи та міркування з усіх питань, що виникають у ході виконавчого провадження, у тому числі під час проведення експертизи, заперечувати проти клопотань, доводів та міркувань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.
У заяві товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП» про заміну сторони (стягувача) виконавчого провадження, видачу дублікатів виконавчих документів та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання зазначено, що рішенням НБУ було розпочато ліквідаційну процедуру відносно ПАТ «КБ «НАДРА» 4.06.2015 року, що на їхню думку стало підставою для втрати оригіналів виконавчих листів та пропуску строку для пред`явлення їх до виконання.
З заявою про заміну сторони (стягувача) у виконавчих листах, видачі дублікатах виконавчих документів та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчих листів до виконання заявник звернувся тільки 10.01.2022 року.
Набуваючи право вимоги до боржника у 2020 році правонаступник не міг не розуміти, що бере на себе всі ризики які виникають під час виконання судового рішення і зобов`язаний був перевірити їх наявність, у тому числі і строки пред`явлення виконавчих листів до виконання.
Інформація про те, які саме заходи вживалися стягувачем (стягувачами) за періоди з серпня 2012 року по січень 2022 року для виконання рішення суду, і які б свідчили про переривання строку пред`явлення виконавчого документу до виконання, заявником суду не надана. Причини пропуску строку вказані у заяві, суд поважними не вважає, через те, що вони не передбачені законом, а також через те, що кредитор(и) не міг (не могли) не знати, що виконавчі листи такий тривалий час не пред`явлені до виконання.
За таких обставин відсутні підстави для видачі дублікатів виконавчих документів та поновлення пропущеного строку для пред`явлення їх до виконання.
Тому, керуючись ст. 433 ЦПК України, п. 17.4. Перехідних положень ЦПК України, ст. 12, ст. 22 ст. 23 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999, ст.15чч.1,2,5Закону України«Про виконавчепровадження» від 02.06.2016 суд,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП» задовольнити частково.
Замінити стягувача ПАТ КБ «Надра» на його правонаступника - товариство з обмеженою відповідальністю «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП», код ЄДРПОУ 41487593, у справі № 2-1127/11.
У задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНАНС ПРОПЕРТІ ГРУПП», про видачу дублікатів виконавчих листів та поновленні строків пред`явлення їх до виконання відмовити.
Судові витрати покласти на заявника.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а учасником справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано у строк, встановлений ст. 354 ЦПК України. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.
Головуючий В.І. Гримут
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 103599828 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про заміну сторони виконавчого провадження |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Гримут В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні