Ухвала
від 12.04.2022 по справі 589/2063/21
ШОСТКИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 589/2063/21

Провадження № 2-ві/589/2/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2022 року м. Шостка

Суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області Лєвша С.Л. розглянувши у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про відвід судді Прачук Олени Василівни в цивільній справі №589/2063/21 за позовом ОСОБА_1 до Воронізької селищної ради, ФОП ОСОБА_2 , про встановлення меж в натурі, визнання технічної документації недійсною, повернення земельної ділянки,-

ВСТАНОВИВ:

Від позивача ОСОБА_1 , надійшла заява про відвід судді Прачук О.В. у цивільній справі №589/2063/21, провадження №2/589/162/22, за позовом ОСОБА_1 до Воронізької селищної ради, ФОП ОСОБА_2 , про встановлення меж в натурі, визнання технічної документації недійсною, повернення земельної ділянки.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11 квітня 2022 року матеріали справи за заявою ОСОБА_1 про відвід судді Прачук О.В. передано для розгляду судді Лєвші С.Л.

Як на підставу для відводу судді позивач посилається на те, що вищезазначена цивільна справа тривалий час (дев`ять місяців) перебуває на розгляді у судді Прачук О.В., а також на незгоду із процесуальними рішеннями суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 40 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.

Відповідно до ч. 3 ст. 40 ЦПК України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 7 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. (ч. 7 ст. 40 ЦПК України в редакції Закону №460-ІХ від 15.01.2020, яка набрала законної сили з 08 лютого 2020 року).

Крім того відповідно до ч. 8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.

Статтею 36 ЦПК України визначено вичерпний перелік підстав відводу (самовідводу) судді і розширеному тлумаченню ця норма не підлягає.

Так, згідно із ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає справу;

2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;

3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;

5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Відповідно до ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід має бути вмотивованим.

Відповідно до статті 6 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод», кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Згідно із практикою Європейського суду з прав людини потрібні докази фактичної наявності неупередженості судді для відсторонення його від справи. Таким чином існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі.

Крім того, неупередженість судді полягає у відсутності будь-яких законних сумнівів в тому, що її забезпечено та гарантовано судом, а для перевірки на об`єктивну неупередженість слід визначити чи є факти, які не залежать від поведінки судді, що можуть бути встановлені та можуть змусити сумніватися у його неупередженості.

Дослідивши обставини, зазначені в заяві про відвід, суд приходить до висновку, що вказана заява не містить підстав, зазначених у ст. 36 ЦПК України, а в ній викладені припущення щодо упередженості головуючого по справі. Незгода сторони з процесуальними рішеннями та діями судді не може бути підставою для відводу. Заява про відвід фактично зводиться до незгоди заявника з процесуальними діями судді під час розгляду даної справи, а також із тривалістю розгляду справи, що відповідно до ЦПК України не є підставою для відводу судді.

З огляду на викладене, суд вважає, що заявником не зазначені та не доведені обставини, які викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді Прачук О.В. при розгляді вищевказаної справи.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 36, 39, 40, 258-260 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Прачук Олени Василівни в цивільній справі №589/2063/21 за позовом ОСОБА_1 до Воронізької селищної ради, ФОП ОСОБА_2 , про встановлення меж в натурі, визнання технічної документації недійсною, повернення земельної ділянки.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області С.Л.Лєвша

СудШосткинський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення12.04.2022
Оприлюднено25.06.2022
Номер документу103938213
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —589/2063/21

Ухвала від 24.01.2023

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Прачук О. В.

Ухвала від 27.03.2023

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Прачук О. В.

Ухвала від 24.01.2023

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Прачук О. В.

Ухвала від 12.04.2022

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

Ухвала від 10.04.2022

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

Ухвала від 07.04.2022

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Прачук О. В.

Ухвала від 18.11.2021

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Прачук О. В.

Ухвала від 18.11.2021

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Прачук О. В.

Ухвала від 09.06.2021

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Прачук О. В.

Ухвала від 26.05.2021

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Прачук О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні