Справа № 128/2535/21
УХВАЛА
Іменем України
02 червня 2022 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області
в складі:
головуючого судді Ганкіної І.А.,
при секретарі Бутіній Г.В.
без участі сторін,
розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Вінниця цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Поділля Агропродукт», Чечельницької селищної ради, за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача ПП «АГРОТАЛ» про скасування рішення про державну реєстрацію речового права, -
Встановив:
В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Поділля Агропродукт», Чечельницької селищної ради, за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача ПП «АГРОТАЛ» про скасування рішення про державну реєстрацію речового права.
До судового засідання представник позивача ОСОБА_1 адвокат Скржешевський М.С. не з`явився, подав заяву якою підтримує подане 21.10.2021 року клопотання про проведення судової-почеркознавчої експертизи для об`єктивного та повного розгляду справи, яке він підтримує в повному обсязі. Розгляд даного клопотання просив проводити за його відсутності та відсутності позивача.
Інші учасники судового провадження про дату, час та місце судового розгляду повідомлялися судом належним чином в установленому законом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За вказаних обставин, суд вважає можливим провести судове засідання за відсутності учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду об`єктивно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч. 1 ст.6 даної Конвенції.
В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов до висновку, що провадження по справі слід зупинити, виходячи з наступного.
Відповідно достатті 12ЦПК Україницивільне судочинствоздійснюється назасадах змагальностісторін. Учасникисправи маютьрівні праващодо здійсненнявсіх процесуальнихправ таобов`язків,передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з частиною 1 статті 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко - і відеозаписів, висновків експертів.
Відповідно до ч. 1ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно з ч. 1ст. 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Суд, розглянувши клопотання сторони позивача, дослідивши матеріали справи, враховує, що для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі необхідні спеціальні знання в галузі почеркознавства, вважає за необхідне призначити у справі судову почеркознавчу експертизу, на розгляд якої поставити визначені стороною питання.
Крім того, згідно з п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК Українисуд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Відповідно до п. 9 ч. 1ст. 253 ЦПК Українипровадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Врахувавши думку учасників судового процесу, суд зважаючи на те, що питання поставлені стороною відповідача на розгляд експерта мають значення для встановлення об`єктивних обставин по справі та розгляду судового спору, суд вважає за необхідне клопотання про призначення судово-почеркознавчої експертизи задоволити.
Відповідно до ч. 3 ст. 103 ЦПК України, при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Сторона відповідача заявила клопотання про проведення експертизи в експертній установі Вінницькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (м. Вінниця, вул. Порика,8).
Відповідно до п. 9 ч. 1ст. 253 ЦПК Українипровадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
Так, відповідно до ст. ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій ст. 83 ЦПК України.
Правосуддя здійснюється на засадах рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, на засадах змагальності, згідно з яким суд повинен створювати умови та можливість для реалізації їхніх прав.
Оскільки з`ясування обставин справи здійснюється на підставі наданих стороною доказів, а можливість отримання вказаних відомостей перебуває поза межами контролю та правомірного впливу суб`єкта подання і об`єктивно не залежить від його волі та можливостей, суд з метою забезпечення повного, об`єктивного розгляду даної справи, з`ясування обставин, які мають істотне значення для вирішення справи по суті, вважає за необхідне заявлене клопотання задовольнити та витребувати зазначені в ньому докази.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом, відповідно до ч. 7 ст.84 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 84,103,104,108,109,252,253,258-261,353 ЦПК України, суд,-
Ухвалив:
Призначити по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Поділля Агропродукт», Чечельницької селищної ради, за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача ПП «АГРОТАЛ» про скасування рішення про державну реєстрацію речового права, -судову -почеркознавчу експертизу,проведення якоїдоручити - Вінницькомунауково-дослідномуекспертно-криміналістичномуцентру МВСУкраїни (м.Вінниця,вул.Порика,8).
Перед експертом поставити питання заявлені ОСОБА_1 :
-Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 у договорі оренди землі від 10.05.2016 року, укладеного між ОСОБА_1 та ПП «Агротал» (в розділі «Реквізити сторін», графі «Орендодавець») ОСОБА_1 чи іншою особою?
-Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 у додатковій угоді № 1 від 01.05.2018 року (про зміну сторони та внесення змін до Договору оренди) до договору оренди землі б/н від 10.05.2016 року (в розділі «Підписи сторін», графі «Орендодавець») ОСОБА_1 чи іншою особою?
Оплату експертизи по питаннях заявлених покласти на позивача ОСОБА_1 , та роз`яснити йому положення ст.109 ЦПК Українипро наслідки ухилення від участі в експертизі.
Витребувати від ТОВ «Поділля Агропродукт» (Вінницька область, Жмеринський район, смт. Браїлів, вул. Заводська, 7) оригінал договору оренди землі б/н від 10.05.2016 року укладеного між ОСОБА_1 та ПП «Агротал» та оригінал додаткової угоди від 01.05.2018 року укладеної між ОСОБА_1 , ПП «Агротал» та ТОВ «Поділля Агропродукт» .
Експерта попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
На виконання ухвали надати в розпорядження експерта матеріали цивільної справи за №128/2535/21, експертні зразки підписів ОСОБА_1 відібрані в суді та вільні зразки надані особисто в суді ОСОБА_1 , а саме: тимчасове посвідчення військовозобов`язаного, реєстраційні списки зборів співвласників майна спілки «Хлібороб» від 30.12.2008 року, протокол зборів співвласників майна спілки «Хлібороб» від 30.12.2008 року, договір на виконання робі від 17.11.2008 року, акт приймання передачі с/г техніки від 26.05.2003 року, заява від 06.03.2007 року, додаток № 1 до договору № 6620 від 26.12.2006 року, заява від 06.03.2007 року, акт прийомки передачі майнового паю від 30.12.2008 року (2 акти), акт приймання-передачі майна від 20.03.2007 року, протокол зборів співвласників майнових паїв від 02.03.2007 року.
Строк проведення експертизи встановити до 02.09.2022.
До отримання висновку експертизи провадження по справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду в частині зупинення провадження по справі через Вінницький районний суд шляхом подачі в 15-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.
В частині призначення експертизи ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя І.А. Ганкіна
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2022 |
Оприлюднено | 22.06.2022 |
Номер документу | 104582133 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права оренди |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Ганкіна І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні