Справа № 309/922/18
Провадження №1-кп/307/69/21
УХВАЛА
про проведення слідчої дії
05 вересня 2022 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області
у складі головуючої судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
та його захисникаадвоката ОСОБА_5 ,
представника цивільного відповідача ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання захисника ОСОБА_5 про тимчасмовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12017070050000700 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України,
встановив:
Тячівським районним судом Закарпатської області здійснюється судовий розгляд у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України.
ОСОБА_4 обвинувачується в тому, що він неналежно виконуючи свої посадові (професійні) обов`язки, внаслідок недбалого ставлення до них, 28 червня 2017 року, в період часу з 11 год. 20 хв. по 22 год. 55 хв., приймаючи пологи у ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , допустив тяжку крововтрату у пацієнтки з розвитком гіповолемічного шоку внаслідок внутрішньої кровотечі з судин в місцях розривів піхви та нижнього сегменту матки, які виникли у пологах, що у подальшому спричинило тяжкі наслідки у вигляді смерті породіллі ОСОБА_7 28 червня 2017 року в пологовому відділенні Хустської районної лікарні.
Таким чином, настання смерті ОСОБА_7 знаходиться у прямому причинному зв`язку з неналежним виконанням своїх професійних обов`язків, внаслідок недбалого до них ставлення лікуючим лікарем акушер-гінекологом ОСОБА_4 .
Під час судового розгляду захисник обвинуваченого ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_5 заявив клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, а саме, оригіналів медичної документації історії пологів ОСОБА_7 № 1416-539 від 21 серпня 2014 року, яка знаходиться в Хустській районній лікарні по вул. Івана Франка, 113 у м. Хусті.
В обґрунтування клопотання посилався на те, що після проведення конселярного огляду ОСОБА_7 у відділенні інтенсивної терапії було прийнято рішення про проведення оперативного втручання. При цьому, була відсутня документація про наявність у неї попередніх невдалих пологів та накладення швів на матку.
В матеріалах кримінального провадження відсутні документи з яких випливає, що ОСОБА_7 приховала інформацію про накладення шва на шийку матки і що це була не четверта вагітність, а шоста, що виключило для ОСОБА_4 та ургентної бригади можливість встановити наявність внутрішньої (атипової) кровотечі та гістопатичний (самовільний) розрив матки.
Вказана обставина не була врахована стороною обвинувачення та не доведена до відома експертів.
Отже, оригінали медичних документів, щодо яких ставиться питання про тимчасовий доступ до них, є важливими для врахування у подальшому експертами та вирішення питання про наявність причинного зв`язку між діями ОСОБА_4 та смертю потерпілої ОСОБА_7 .
Ураховуючи те, що інформація про накладення шва на шийку матки, передчасні пологи з цим швом та наявність анамнезу попередніх двох невдалих вагітностей, про що зазначено в історії пологів № 1416-539 від 21 серпня 2014 року, була прихована самою ОСОБА_7 , відтак є підстави вважати, що існують ризики зміни або знищення документів, тому просив розгляд клопотання провести за відсутності представників Хустської районної лікарні.
На підставі ухвали Тячівського районного суду Закарпатської області від 16 червня 2022 року клопотання захисника-адвоката ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 задоволено, доручено органу досудового розслідування - Хустському РВП ГУ НП в Закарпатській області вилучити із Хустської районної лікарні, яка розташована по вул. Івана Франка, 113 у м. Хусті Закарпатської області оригінал медичної документації, а саме: історію пологів № 1416-539 від 21 серпня 2014 року, для чого надано слідчому СВ Хустського РВП ГУ НП в Закарпатській області ОСОБА_8 тимчасовий доступ до 15 липня 2022 року до вказаних документів.
Однак, на даний час вказана ухвала суду не виконана.
Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_5 заявив клопотання про повторне надання доручення провести вилучення медичної документації, а саме, зазначеної історії пологів, посилаючись на те, що така документація має безпосереднє значення для повноти судового розгляду.
Вислухавши думку інших учасників судового провадження, суд дійшов до висновку про необхідність повторного доручення органу досудового розслідування провести слідчі дії.
Відповідно до ст. 333 КПК України у разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами.
Під час розгляду клопотання суд враховує значення обставин, про встановлення або перевірку яких просить особа, яка звернулася з ним, можливість їх встановлення або перевірки шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та причини, з яких не були здійснені належні дії для їх встановлення чи перевірки на стадії досудового розслідування.
Слідчі (розшукові) дії, що проводяться на виконання доручення суду, здійснюються в порядку, передбаченому главами 20 та 21 цього Кодексу.
Із постанови про створення слідчої групи від 29 червня 2017 року видно, що для проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні створено слідчу групу у складі слідчих СВ Хустського ВП ОСОБА_9 та ОСОБА_10 ( том 1 а.с. 5)
Також, із постанови про призначення групи прокурорів від 29 червня 2017 року видно, що у вказаному кримінальному провадженні призначено групу прокурорів у складі, зокрема, ОСОБА_3 (том 1 а.с. 4).
Ураховуючи наведене, з метою перевірки обставин, зазначених у клопотанні захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 , що має істотне значення для даного кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, а також ураховуючи те, що ухвала суду від 16 червня 2022 року не виконана, необхідно повторно доручити органу досудового розслідування провести вилучення оригіналів медичної документації, а саме: історії пологів № 1416-539 від 21 серпня 2014 року, для чого надати право на тимчасовий доступ до документів слідчому та прокурору.
Керуючись ст. ст.371, 372, 376 КПК України,
постановив:
Доручити органу досудового розслідування Хустському РВП ГУ НП в Закарпатській області вилучити із Хустської районної лікарні, яка розташована по вул. Івана Франка, 113 у м. Хусті Закарпатської області оригінал медичної документації, а саме: історію пологів № 1416-539 від 21 серпня 2014 року, для чого надати слідчому СВ Хустського РВП ГУ НП в Закарпатській області ОСОБА_10 та прокурору Хустської окружної прокуратури ОСОБА_3 тимчасовий доступ до 5 листопада 2022 року до вказаних документів.
Прокурору ОСОБА_3 у строк до 05.11.2022 виконати вимоги ч. 6 ст. 333 КПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Текст повної ухвали буде складено та оголошено 9 вересня 2022 року о 13 год. 10 хв.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106169708 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником |
Кримінальне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Сас Л. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні