Справа № 147/364/22
Провадження № 2/147/213/22
У Х В А Л А
09 листопада 2022 року смт Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Борейко О. Г., розглянувши клопотання представника позивача - адвоката Олійника Андрія Михайловича про участь у судовому засіданні в режимі ведеоконференції поза межами приміщення суду при розгляді справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Україна-Т» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом витребування з чужого незаконного володіння та скасування реєстрації договору оренди землі, -
в с т ан о в и в :
06 травня 2022 року до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ТОВ «Україна-Т» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом витребування з чужого незаконного володіння та скасування реєстрації договору оренди землі.
Ухвалою Тростянецького районного суду Вінницької області від 10.05.2022 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження та призначено справу до підготовчого судового засідання.
Ухвалою суду від 16 серпня 2022 року у даній справі призначено судову почеркознавчу експертизу, виконання якої доручено експертам Хмельницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, провадження у справі зупинено.
04 жовтня 2022 року до суду від завідувача Хмельницького відділення КНДІСЕ надійшло клопотання про надання матеріалів, необхідних для проведення експертизи, зокрема достовірних вільних зразків підпису та почерку ОСОБА_2 у будь-яких документах, не менше ніж на 10-15 (які можуть знаходитись в різних відомостях, заявах листах, наказах, договорах, тощо), у тому числі співставних за часом виконання з досліджуваним документом (тобто за 2008 рік). Також надійшов лист про направлення рахунку позивачу.
Ухвалою суду від 14 жовтня 2022 року поновлено провадження у справі та призначено підготовче засідання.
08 листопада 2022 року від представника позивача - адвоката Олійника А. М. надійшло клопотання про проведення судового засідання, призначеного на 14.11.2022 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Дослідивши подане клопотання, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 212 ЦПК України визначено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Статтю 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Станом на сьогодні строк дії воєнного стану продовжено до 21 листопада 2022 року.
Верховний Суд пояснив особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан. Зокрема, з роз`яснень ВС випливає, якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів мають можливість подати заяву про відкладення розгляду справ у зв`язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.
На підставі викладеного, оскільки процесуальне право на участь сторони у судовому засіданні в режимі відеоконференції передбачено законом, зважаючи на продовження строку дії введеного на території України воєнного стану, суд не вбачає перешкод у використанні наявних технічних засобів для проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, а тому клопотання представника позивача - адвоката Олійника А. М. підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 212, 260 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника позивача - адвоката Олійника Андрія Михайловича про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
Проводити підготовче засідання з розгляду цивільної справи за позовом позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Україна-Т» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом витребування з чужого незаконного володіння та скасування реєстрації договору оренди землі, яке призначене на 08 годину 30 хвилин 14 листопада 2022 рокку, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (е-mail - ІНФОРМАЦІЯ_1), затвердженого Державною судовою адміністрацією України, за участю представника позивача - адвоката Олійника А. М.
Попередити, що відповідно до ч. 5 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя О. Г. Борейко
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2022 |
Оприлюднено | 10.11.2022 |
Номер документу | 107181454 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Борейко О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні