Справа № 2 - 346 / 2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 вересня 2009 року, Володарський районний суд Київської області, в складі:
головуючого судді Ткаченка О.В.
при секретарі Бондаренко Л.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в селищі Володарка,
справу за позовом ОСОБА_1
до ОСОБА_2 ,
про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з названим позовом, в якому вказувала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_3, який до дня смерті проживав у с. Рубченки Володарського району Київської області. Після його смерті відкрилася спадщина до якої входить:
- житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 .
ОСОБА_3 було складено заповіт на ім 'я ОСОБА_1 .
ОСОБА_1 є спадкоємицею за заповітом.
Позивач фактично прийняла спадщину вступивши у володіння та користування спадковим майном. Позивачка не зверталася до державного нотаріуса для оформлення прийняття спадщини, оскільки спадкодавець за життя не оформив правовстановлюючі документи на будинок. Тому позивач вимушена звернутися до суду.
Позивач просить суд, встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3 .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, а саме:
- житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 .
Дослідивши письмові докази, суд вважає , що позов підлягає до задоволення.
Позивач подала до суду заяву в якій просила розглядати справу без її участі, позовні вимоги підтримує.
Відповідач направила до суду телеграму в, якій просила розглядати справу без її участі, позовні вимоги визнає.
По справі встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3, що стверджено свідоцтвом про смерть (а.с. 10). Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина до якої входить:
- житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 (а.с. 17-19).
Померлий за свого життя правовстановлюючий документ на вказаний будинок не отримував і відповідно реєстрація будинку в органах БТІ в установленому порядку не була здійснена.
8 липня 1996 року ОСОБА_3 було складено заповіт на ім 'я ОСОБА_1 (а.с. 13).
Відповідно до ч. 5 ст. 3 Закону України „ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмеженьВ» право власності та інші речові права на нерухоме майно, набуті згідно з діючими нормативно-правовими актами до набрання чинності цим Законом, визначаються державою.
Згідно абзацу 4 пункту 216 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (затвердженої наказом Мін 'юсту від 03.03.2004 року № 20/5), при видачі свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно нотаріус вимагає, крім правовстановлюючого документа, витяг з Реєстру прав власності. Встановлене судом вказує, що померлий не встиг отримати названий реєстр.
Оскільки на момент розгляду справи інакшим шляхом ніж за рішенням суду визнати право власності на будинок за померлим не можливо, то суд вважає, за необхідне визнати, що нині померлий ОСОБА_3, за свого життя, набув право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Позивач вважає, що має право на спадщину, що залишилась після померлої оскільки вона є дочкою померлого (а.с. 7, 8, 9) і спадкоємицею за заповітом. Фактично прийняла спадщину, оскільки постійно користується будинком, доглядає за ним, має на руках технічну документацію на будинок.
Згідно рішення про виділення земельної ділянки і надання дозволу на індивідуальне житлове будівництво громадянам, Рубченківською сільською радою народних депутатів Володарського району Київської області, ОСОБА_3 було надано дозвіл на будівництво житлового будинку та виділено земельну ділянку 0,30 га (а.с.14-15).
Відповідно до довідки виданої виконавчим комітетом Рубченківської сільської ради Володарського району Київської області, згідно погосподарської книги за громадянином ОСОБА_3, який помер 20.09.2000 року, рахувалася земельна ділянка площею 0,30 га надана йому, згідно рішення сесії № 16 від 31.03.1994 року для будівництва індивідуального житлового будинку і розташована в АДРЕСА_1 .
Дана земельна ділянка не приватизована. Державний акт не видавався (а.с. 16).
Відповідно до довідки № 289 від 14.05.2009 року, виданої виконкомом Рубченківської сільської ради Володарського району Київської області, згідно рішення виконкому Рубченківвької сільської ради „Про упорядкування нумерації будинківВ» № 23 від 27 травня 2008 року, незавершене будівництво житлового будинку, яке належало її батьку до дня смерті, 20.09.2000 року ОСОБА_3 в селі Рубченки Володарського району Київської області змінено поштову адресу з АДРЕСА_1 .
За адресою АДРЕСА_1, права власності не зареєстровано (а.с. 26).
Відповідно до інформації наданої Володарською районною державною нотаріальною конторою Київської області, спадкова справа після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, не заводилася (а.с. 30).
Відповідно до ст. 529 ЦК України (1963 р.), при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені ), дружина і батьки (усиновителі ) померлого.
Відповідно до ст. 534 ЦК України (1963 р.), кожний громадянин може залишити за заповітом усе своє майно або частину його (не виключаючи предметів звичайної домашньої обстановки і вжитку) одній або кільком особам як тим, що не входять до кола спадкоємців за законом, а також державі або окремим державним, кооперативним та іншим громадським організаціям.
Заповідач може у заповіті позбавити права спадкоємства одного, кількох або всіх спадкоємців за законом.
Відповідно до ст. 549 ЦК України (1963 р.), визнається, що спадкоємець прийняв спадщину , якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Згідно п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.06.1983 року „ Про практику розгляду судами України справ про спадкуванняВ» , якщо у вказаний строк 6 місяців, позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його частиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права власності на спадкове майно .
Враховуючи вищевикладене, суд вважає що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ч. 5 ст. 3 Закону України „ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмеженьВ» , абзацу 4 пункту 216 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (затвердженої наказом Мін 'юсту від 03.03.2004 року № 20/5), п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України 2003 року ст.ст. 529, 534, 549 ЦК України (1963 року), ст.ст. 3, 5, 8, 13, 57, 79, 208, 209, 212 - 215 ЦПК України , суд , -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3 .
Визнати за ОСОБА_1 Андрієвною, право власності в порядку спадкування за заповітом на:
- житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Володарський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
СУДДЯ О.В. Ткаченко
Суд | Володарський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2009 |
Оприлюднено | 23.01.2016 |
Номер документу | 10743995 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова Ольга Юріївна
Цивільне
Володарський районний суд Київської області
Ткаченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні