Справа № 2-346/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 липня 2009 року Новоайдарський районний суд Луганської області
у складі: головуючого судді - Іванової О.М.
при секретарі - Тіхановій В.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в селищі Новоайдар цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новоайдарської селищної Ради про продовження строку для прийняття спадкового майна, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Новоайдарської селищної Ради про продовження строку для прийняття спадкового майна.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 23.02.2008 р.померла його мати — ОСОБА_2. Після її смерті залишилось спадкове майно: 14 частина квартири, розташована за адресою: АДРЕСА_1; домоволодіння, розташоване за адресою: смт. Новоайдар, вул. Леніна, 206; грошові вклади у філії Новоайдарського відділення ВАТ "Ощадбанк" № 3127. На день смерті спадкодавець мешкала одна. Через незнання законів України позивач пропустив встановлений законом строк на прийняття спадщини, оскільки не має юридичної освіти, не є фахівцем з права. Позивач просить суд продовжити йому строк для прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, надавши до суду заяву, в якій просить розглянути справу у його відсутність, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, просив суд розглянути справу по суті у відсутність представника відповідача, позовні вимоги визнали.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судовим розглядом установлено, що 23.02.2008 р. померла ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть (л.с.5). Після її смерті залишилось спадкове майно: 14 частина квартири, розташована за адресою: АДРЕСА_1; домоволодіння, розташоване за адресою: смт.Новоайдар, вул.Леніна, 206; грошові вклади у філії Новоайдарського відділення ВАТ "Ощадбанк" № 3127. (л.с.7-14).
На день смерті спадкодавець проживала одна, що підтверджується довідкою Новоайдарської селищної Ради (л.с.15).
У встановлений законом строк позивач спадок не прийняв в зв’язку з тим, що не має юридичної освіти та з причин незнання законів України.
Відповідно до ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Відповідно до ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Відповідно до ч.3 ст. 1223 ЦК України право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України позивач є спадкоємцем першої черги за законом.
Відповідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
За положеннями "Книги шостої. Спадкове право" ЦК України всі нотаріальні дії здійснюються нотаріальною конторою за місцем відкриття спадщини, в даному випадку Новоайдарською державною нотаріальною конторою.
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Часом відкриття спадщини на спадкове майно померлої є день її смерті 23.02.2008 р.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визнати йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає, що позивач пропустив строк для звернення до суду з позовом з поважних причин, оскільки не має відповідної юридичної освіти, не є фахівцем в галузі права, помилково вважав, що прийняти спадщину можливо у будь-який час.
Суд дійшов до висновку про можливість визнання причини пропуску строку для прийняття спадщини позивачем після померлої ОСОБА_2 поважною та продовжити позивачу строк для прийняття спадщини, яка залишилась після смерті спадкодавця на 2 місяці, з дня набрання рішенням чинності.
Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні.
На підставі ст.1272 Цивільного Кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 58, 59, 60, 179, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Новоайдарської селищної Ради про продовження строку для прийняття спадкового майна - задовольнити.
ОСОБА_3 ОСОБА_4 строк для прийняття спадщини, яка залишилась після смерті ОСОБА_2, померлої 23.02.2008 р. на два місяці з дня набрання рішенням чинності.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суд | Новоайдарський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2009 |
Оприлюднено | 25.06.2011 |
Номер документу | 16273040 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоайдарський районний суд Луганської області
Іванова О. М.
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова Ольга Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні