Справа № 280/1610/15-к
Номер провадження 1-р/289/4/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.12.2022 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву захисника обвинуваченого ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 про роз`яснення ухвали Радомишльського районного суду Житомирської області від 08.12.2022 у справі №280/1610/15-к, -
ВСТАНОВИВ:
Захисник обвинуваченого ОСОБА_3 звернувся до суду з вказаною заявою, в якій просить роз`яснити йому наведену ухвалу суду від 08.12.2022, а саме роз`яснити те, якого висновку дійшов суд при прийнятті рішення про факт існування записки; підстави з яких суд дійшов висновку, що файли технічної фіксації судового засідання від 19.07.2022 не є належними і допустимими доказами упередженості суду; підстави з яких суд дійшов висновку, що доводи викладені в заяві про відвід «будуються виключно на власних суб`єктивних міркуваннях про існування обставин, які викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності головуючого судді», адже ніхто з учасників процесу не заперечував факту існування записки та факту спілкування прокурора та судді з обставин справи, що розглядається, поза межами судового засідання.
Учасники судового процесу, будучи належним чином повідомленими про час та місце судового розгляду в судове засідання не з`явилися, причини неявки не повідомили.
З огляду на те, що заява про роз`яснення судового рішення розглядається протягом десяти днів, учасники судового провадження належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, їх неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду заяви про роз`яснення рішення згідно положень ч. 2ст. 380 КПК України, суд вважає за можливе розглядати заяву про роз`яснення судового рішення без участі учасників судового провадження.
Розглянувши заяву про роз`яснення судового рішення, суд вважає, що вона не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є, серед іншого, застосування до кожного учасника належної правової процедури.
Чинне кримінальне процесуальне законодавство України передбачає єдину підставу роз`яснення судового рішення. Так, згідно ч. 1ст. 380 КПК Україниякщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
Роз`яснення рішення означає викладення рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, суд відмовляє в роз`ясненні рішення.
Ухвалою Радомишльського районного суду Житомирської області від 08.12.2022 (справа №280/1610/15-к), яку просить роз`яснити заявник, відмовлено у задоволенні заяви захисника обвинуваченого ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 про відвід судді Радомишльського районного суду Житомирської області ОСОБА_5 у справі №280/1610/15-к.
Заявник у своїй заяві про роз`яснення судового рішення наводить перелік питань, на які просить суд надати відповіді, у зв`язку з прийняттям цієї ухвали. Зокрема, заявник зазначає, що в ухвалі відсутні мотиви та аргументи з яких суд дійшов висновку, що доводи викладені в заяві про відвід «будуються виключно на власних суб`єктивних міркуваннях про існування обставин, які викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності головуючого судді, не підтверджені в судовому засіданні жодними належними і допустимими доказами».
Як вбачається із ухвали від 08 грудня 2022 року вона в повній мірі відповідає вимогам чинного КПК України, її текст викладений чітко, послідовно і зрозумілою мовою, будь-яких положень, стосовно яких можуть виникнути суперечності щодо її розуміння, ухвала не містить. При цьому під час постановлення ухвали, судом були досліджені та враховані усі матеріали надані учасниками, а отже ухвала є вичерпною, зрозумілою та не потребує додаткового роз`яснення.
Крім того, роз`яснення рішення суду - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні незрозумілості судового акта і викладенні рішення суду у більш зрозумілій формі. Рішення суду може бути роз`яснено у разі, якщо без такого роз`яснення його важко виконати, оскільки існує значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Відтак, роз`яснення судового рішення має значення не саме по собі, а в контексті його правильного виконання з урахуванням змісту рішення і волі суду, який його ухвалив. Метою роз`яснення судового рішення є його удосконалення для правильного розуміння учасниками судового провадження, органом виконання судового рішення. Роз`яснення судового рішення спрямоване на усунення незрозумілості, що ускладнює його реалізацію. Суть роз`яснення судового рішення полягає не в роз`ясненні мотивів, які покладені в основу рішення, а в роз`ясненні рішення з метою наступного його виконання (ухвала Великої Палати Верховного Суду від 15.09.2020 (справа №1-26/04).
Крім того, зважаючи, що ухвалою суду від 08.12.2022 відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_4 про відвід судді, вона не підлягає додатковому виконанню, отже її роз`яснення мало б суто формальний характер і не несло б жодних юридичних наслідків.
Враховуючи викладене, суд вважає, що у задоволенні заяви ОСОБА_4 про роз`яснення судового рішення слід відмовити, оскільки обставин, визначених ст. 380 КПК України, які б слугували підставою такого роз`яснення, не встановлено.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 370-372, 380 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви захисника обвинуваченого ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 про роз`яснення ухвали Радомишльського районного суду Житомирської області від 08.12.2022 у справі №280/1610/15-к - відмовити.
На ухвалу протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Радомишльський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2023 |
Номер документу | 107856240 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Кримінальне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Кириленко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні