Рішення
від 25.05.2009 по справі 2-157/2009
СОВЄТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Справа №2-157/ 2009 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2009 року Совєтськи й районний суд

Автономної Республіки Кри м

в складі: головуючого - с удді Кордика С.В.

при секретарі - Голова А.С.

за участю позивача - ОСО БА_1

розглянувши у відкритому с удовому засіданні в залі суд у в смт. Совєтський Совєтсько го району Автономної Республ іки Крим цивільну справу за п озовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 22 грудня 2008 року з вернувся до суду із позовом д о ОСОБА_2 про розірвання ш любу. Позовні вимоги мотивов ані тим, що з 16 листопада 1996 року сторони знаходяться в зареє строваному шлюбі, від спільн ого проживання мають одну не повнолітню дитину: дочку ОС ОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спіль не життя між подружжям не скл алося у зв'язку із взаємним не порозумінням по різним питан ням сімейного життя та виник аючими на цій підставі сварк ами, вважає, що подальше спіль не проживання та збереження сім'ї не можливо і на примирен ня він не згоден, в тому числі вказує, що розірвання шлюбу б уде відповідати інтересам ди тини, тому просив шлюб зареєс трований між ним та відповід ачкою розірвати, витрати при видачі свідоцтва про розірв ання шлюбу покласти на нього . Спору про розподіл майна, що є спільною власністю, та про м ісце проживання дитини не ма є

Відповідачка у судове засі дання не з'явилася, про місце, дату та час розгляду справи с повіщена належним чином, над іслала на адресу суду заяву в якій зазначає, що позовні вим оги ОСОБА_1 визнає та не за перечує проти розірвання шлю бу, крім того просить справу р озглянути у її відсутності.

У відповідності до положен ь ст. 158 ч. 2, 169 ЦПК України, а також з урахуванням думки позивач а, який не заперечував проти р озгляду справи у відсутності відповідачки, суд вважає за м ожливим розгляд справи прове сти без участі ОСОБА_2

Позивач у попередньому суд овому засіданні позовні вимо ги підтримав та посилаючись на обставини викладені у поз овній заяві наполягав на роз ірванні шлюбу із відповідачк ою, в тому числі пояснив, що з г рудня 2008 року сторони прожива ють окремо, у позивача фактич но склалася інша сім'я, тому пр имирення між сторонами та зб ереження сім'ї не можливе.

Заслухавши пояснення пози вача, дослідивши матеріали ц ивільної справи, суд дійшов д о висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних під став:

Судом встановлено, що 16 лист опада 1996 року між сторонами за реєстрований шлюб, про що Від ділом запису актів цивільног о стану Совєтського районног о виконкому Республіки Крим зроблено актовий запис № 83 від 16 листопада 1996 року, що підтвер джується свідоцтвом про одру ження серії НОМЕР_1 (а.с. 5) та відповідними відмітками у п аспорті позивача (а.с. 4).

Від спільного життя сторон и мають одну неповнолітню ди тину - дочку ОСОБА_4, ІНФО РМАЦІЯ_1, що підтверджуєтьс я свідоцтвом про народження дитини серії НОМЕР_2 видан ого 14 жовтня 1997 року Відділом з апису актів цивільного стану Совєтського районного викон кому Республіки Крим (а.с. 6).

При цьому спору про місце пр оживання дитини між сторонам и не існує. Крім того, між стор онами не має і спору щодо розд ілу майна, що є спільною власн істю.

Відповідно до положень ст. 51 Конституції України, ст. 24 ч. 1 С К України шлюб ґрунтується н а добровільній згоді жінки т а чоловіка, та примушення жін ки та чоловіка до шлюбу не доп ускається.

Згідно із положеннями ст.ст . 18 ч. 2 п. 3, 51, 56 ч. 3, 110 ч. 1 СК України, дру жина і чоловік мають рівне пр аво на повагу до своєї індиві дуальності, своїх звичок та у подобань, при цьому способом захисту сімейних прав та інт ересів, у тому числі, є право н а припинення шлюбних відноси н шляхом пред'явлення до суду позову про розірвання шлюбу одним із подружжя.

Судом встановлено, що через взаємне непорозуміння по рі зним питанням сімейного житт я, у сім'ї склалася обстановка , що виключає можливість спіл ьного проживання, в тому числ і, між сторонами виникають св арки, примирення між подружж ям не можливо та це буде супер ечити інтересам та волі обох сторін, що на думку суду буде суперечити у тому числі інте ресам дитини. При таких обста винах суд дійшов до висновку , що сім'я розпалася остаточно і шлюб існує формально.

Приймаючи до уваги, що шлюб - це добровільний союз чолові ка та жінки, а сторони зберегт и сім'ю не бажають, суд з ураху ванням, що розірвання шлюбу в ідповідає дійсній волі дружи ні та чоловіка, після розірва ння шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові пра ва, а також права їх дитини, вр аховуючи відсутність обстав ин, що перешкоджають розірва нню шлюбу передбачених ч. 2 ст. 110 СК України, вважає за необхі дне позов про розірвання шлю бу задовольнити.

Витрати при видачі свідоцт ва про розірвання шлюбу в дер жавних органах реєстрації ак тів цивільного стану в межах позовних вимог покласти на п озивача, у відповідності до с т. 11 ЦПК України.

На підставі вищенаведеног о, ст. 51 Конституції України, ст .ст. 18 ч. 2 п. 3, 51, 56 ч. 3, 104 4.2, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись с т.ст. 10, 11, 14, 57, 88, 158 ч. 2, 169, 208, 209, 212-218 ЦПК Укра їни, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задоволь нити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСО БА_2 зареєстрований Відділо м запису актів цивільного ст ану Совєтського районного ви конкому Республіки Крим по а ктовому запису № 83 від 16 листоп ада 1996 року - розірвати.

При реєстрації розірвання шлюбу в державних органах ре єстрації актів цивільного ст ану стягнути з ОСОБА_1 дер жавне мито на користь держав и в розмірі 17 (сімнадцять) грив ень. ОСОБА_2 від сплати дер жавного мита звільнити.

Рішення суду може бути оска ржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автоно мної Республіки Крим шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення заяв и про апеляційне оскарження через Совєтський районний су д Автономної Республіки Крим і поданням після цього протя гом двадцяти днів апеляційно ї скарги, або без попередньог о подання заяви про апеляцій не оскарження, якщо скарга по дається у строк, встановлени й для подання заяви про апеля ційне оскарження.

Рішення набирає законної с или після закінчення десятид енного строку, передбаченого для подання заяви про апеляц ійне оскарження, якщо заяву п ро апеляційне оскарження не було подано, та двадцятиденн ого строку для подання апеля ційної скарги, який вирахову ється з дня подачі заяви про а пеляційне оскарження.

СудСовєтський районний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення25.05.2009
Оприлюднено14.10.2010
Номер документу10867902
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-157/2009

Ухвала від 03.06.2013

Цивільне

Апеляційний суд Вінницької області

Копаничук С. Г.

Рішення від 05.10.2009

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Герасимюк В.М.

Рішення від 17.04.2009

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Орел А. С.

Рішення від 25.05.2009

Цивільне

Совєтський районний суд Автономної Республіки Крим

Кордик С.В.

Рішення від 18.02.2009

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Дзюба Н.М.

Рішення від 10.02.2009

Цивільне

Сумський районний суд Сумської області

Дашутін Ігор Володимирович

Рішення від 03.11.2009

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Линник В.Я.

Рішення від 22.06.2009

Цивільне

Деражнянський районний суд Хмельницької області

Коваль Федір Іванович

Рішення від 25.03.2009

Цивільне

Таращанський районний суд Київської області

Бойко М.Г.

Ухвала від 14.04.2009

Цивільне

Новоайдарський районний суд Луганської області

Добривечір Л.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні