"09" березня 2023 р. Справа № 363/4054/22
УХВАЛА
Іменем України
09 березня 2023 року м. Вишгород
Вишгородський районний суд Київської області у складі головуючої судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника - адвоката ОСОБА_5 , представника потерпілого, директора ТОВ «Роксана» ОСОБА_6 , розглянувши у судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні за №12022111150000972 від 01.09.2022 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 296, ч. 1, 2 ст. 263 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Вишгородського районного суду Київської області надійшов обвинувальний акт з реєстром матеріалів досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.
Так, 09.03.2023 року захисником обвинуваченого адвокатом ОСОБА_7 заявлене клопотання щодо надання дозволу приватному нотаріусу Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8 на виїзд до Гауптвахти ІНФОРМАЦІЯ_1 для вчинення нотаріальної дії, а саме оформлення довіреності на матір обвинуваченого ОСОБА_4 ОСОБА_9 для переоформлення карткового рахунку на який зараховується заробітна плата останнього.
Обвинувачений та захисник зазначене клопотання підтримали.
Прокурор та представник потерпілого просили задовольнити клопотання. Прокурор зазначив, що під час досудового розслідування арешту на майно, в тому числі і грошові кошти обвинуваченого не накладалося.
Станом на момент вирішення цього клопотання застосований обвинуваченому ОСОБА_4 захід забезпечення кримінального провадження у вигляді тримання під вартою продовжено по 26.03.2023 року, обвинувачений утримується в умовах Гауптвахти ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ч. 3ст. 26 КПК України суд у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень цим Кодексом.
Так, згідност. 1 ЗУ «Про попереднє ув`язнення», тримання осіб, взятих під варту, відповідно до завдань кримінального судочинства здійснюється на принципах неухильного додержанняКонституції України, вимог Загальної декларації прав людини, інших міжнародних правових норм і стандартів поводження з ув`язненими і не може поєднуватися з навмисними діями, що завдають фізичних чи моральних страждань або принижують людську гідність.
Відповідно до вимог ст. 12 ЗУ «Про попереднє ув`язнення» - побачення з родичами або іншими особами може надавати взятим під варту адміністрація місця попереднього ув`язнення лише з письмового дозволу слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження, не менше трьох разів на місяць. Тривалість побачення встановлюється від однієї до чотирьох годин.
Відповідно до п. 1 Розділу 4 (Правила поведінки в СІЗО ув`язнених і засуджених) Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженогонаказом Міністерства юстиції України від 14.06.2019 за №1769/5- ув`язнені і засуджені особи мають право, зокрема - зустрічатися з родичами та іншими особами.
Тривалість побачення згідноНаказу Міністерства юстиції України за №460/5 від 18 березня 2013 року, яким затверджено правила внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, якими унормовано, що відповідно дост. 12 ЗУ «Про попереднє ув`язнення»ув`язненим надаються короткострокові побачення з родичами або іншими особами адміністрацією СІЗО лише з письмового дозволу слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження, не менше трьох разів на місяць. При цьому тривалість побачення встановлюється від однієї до чотирьох годин з урахуванням побажання ув`язненого, його поведінки та пропускної спроможності приміщень для надання побачень. Дозвіл слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження, завірений гербовою печаткою, дійсний тільки на одне побачення. На підставі письмового дозволу слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження, а також письмової заяви особи, яка прибула на побачення, начальник СІЗО або його заступник надає письмовий дозвіл і розпорядження черговому помічнику на його проведення.
Оскільки у обвинуваченого виникла необхідність у переоформленні карткового рахунку на який зараховується його заробітна плата, відкритого в ПАТ «Укргазбанк», останній перебуває під дією запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та позбавлений можливості самостійно вирішити це питання, враховуючи, що учасники процесу не заперечують проти задоволення такого клопотання та прокурором доведено до відома суду про відсутність арешту майна та грошових коштів обвинуваченого в рамках цього провадження, суд не вбачає підстав для відмови у наданні дозволу на зустріч обвинуваченого з нотаріусом.
На підставі викладеного, керуючись ст. 12 ЗУ «Про попереднє ув`язнення» ст. 350 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_7 задовольнити.
Надати дозвіл приватному нотаріусу Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8 на виїзд 14.03.2023року до приміщення Гауптвахти ІНФОРМАЦІЯ_1 , де утримується обвинувачений ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для вчинення нотаріальної дії, а саме оформлення довіреності на переоформлення карткового рахунку, відкритого в ПАТ «Укргазбанк» з ОСОБА_4 на матір останнього ОСОБА_9 .
Копію ухвали вручити учасникам процесу, а також направити уповноваженій службовій особі ІНФОРМАЦІЯ_3
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2023 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 109451060 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадського порядку та моральності Хуліганство |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Дьоміна О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні