709/1043/21
1-кп/709/22/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2023 року Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участі:
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області клопотання прокурора по кримінальному провадженню
№ 42020251150000010 про призначення судово-економічної експертизи,
в с т а н о в и в:
В провадженні Чорнобаївського районного суду Черкаської області перебуває кримінальне провадження № 42020251150000010 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
Під час розгляду кримінального провадження прокурором заявлено клопотання про призначення судово-економічної експертизи з метою вирішення питань щодо наявності факту завищення цін під час придбання ноутбуків та чи завдано збитків якщо таке завищення мало місце. В обґрунтування клопотання прокурор посилався на те, що під час досудового розслідування судово-економічна експертиза не проводилась, а відтак не встановлено розмір збитків, завданих вчиненням даного кримінального правопорушення.
Обвинувачена та її захисник щодо заявленого прокурором клопотання заперечували. Захисник ОСОБА_5 послався на те, що у формулюванні обвинувачення вже наявні відповіді на питання, які прокурор пропонує поставити на вирішення експерта. Крім того, можливість призначення такої експертизи була на досудовому розслідуванні. Чому не було цього зроблено, прокурор не обґрунтовує.
Заслухавши думки учасників процесу, дослідивши матеріали судового провадження, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно з ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, яких залучають сторони кримінального провадження або слідчий суддя за клопотанням сторони захисту у випадках та порядку, передбаченихстаттею 244цього Кодексу, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
За положеннями ч. 1 ст. 243 КПК України експерт залучається у разі наявності підстав для проведення експертизи за дорученням сторони кримінального провадження.
Згідно частин 1, 2, 6 статті 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Частина 2 статті 9 КПК України визначає, що прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Разом з тим, прокурор в обґрунтування заявленого на даний час клопотання не зазначає причин, чому таку експертизу не було проведено під час досудового розслідування.
Процедура судового розгляду чітко визначена процесуальним законодавством (параграф 3 глави 28 КПК України). Відповідно кожна процесуальна дія виконується в певній черговості, що забезпечує дотримання строків розгляду кримінального провадження.
Так, відповідно до ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.Проведення судового провадження у розумні строки забезпечує суд. Критеріями для визначення розумності строків кримінального провадження є: 1) складність кримінального провадження, яка визначається з урахуванням кількості підозрюваних, обвинувачуваних та кримінальних правопорушень, щодо яких здійснюється провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування тощо; 2) поведінка учасників кримінального провадження; 3) спосіб здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень.
Враховуючи зазначене, суд констатує, що клопотання прокурора є необґрунтованим, спрямоване на затягування розгляду кримінального провадження, а відтак задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 9, 22, 28, 242, 244, 369-372, 392 КПК України суд,-
у х в а л и в:
В задоволенні клопотання прокурора по кримінальному провадженню
№ 42020251150000010 про призначення судово-економічної експертизи - відмовити.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2023 |
Оприлюднено | 23.03.2023 |
Номер документу | 109674343 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні