Справа № 2-696/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2009 року Києво-Свят ошинський районний суд Київс ької області в складі голову ючої судді Ковальчук Л.М., при секретарі Берник М.І., розглян увши у відкритому судовому з асіданні в м. Києві справу за п озовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справ ах дітей Києво-Святошинської районної державної адмініст рації, Орган опіки та піклува ння Києво-Святошинської райо нної державної адміністраці ї про усунення перешкод у спі лкуванні та участі у вихован ні дитини,
ВСТАНОВИВ:
У липні 2008 року ОСОБА_1 зв ернувся із зазначеним позово м, посилаючись на те, що він з 9 с ерпня 2003 року по 16 жовтня 2007 року перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 В шлюбі у ни х народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після розірва ння шлюбу син залишився прож ивати разом із своєю матір"ю. О днак ОСОБА_2 чинить йому п ерешкоди у спілкуванні з син ом та у його вихованні. ОСОБ А_2 добровільно відмовляєть ся врегулювати питання щодо виконання ним батьківських п рав щодо сина, не реагує належ ним чином на його прохання, чи м порушує не тільки його прав а, але й права сина щодо спілку вання з ним. Згідно рішення ви конавчого комітету Малютянс ької сільської ради від 29 груд ня 2007 року № 50/49 „Про встановленн я днів побачення ОСОБА_1 з малолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1" було виріше но, що у зв"язку з недосягнення м спільної згоди батьків щод о участі у вихованні та спілк уванні з малолітнім сином О СОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і нем ожливістю встановлення днів побачення з його батьком, рек омендувати ОСОБА_1 для вир ішення даного питання зверну тися до суду. Якщо той із батьк ів, з ким проживає дитина, чини ть перешкоди тому з батьків, х то проживає окремо, у спілкув анні з дитиною та у її вихован ні, зокрема, якщо він ухиляєть ся від виконання рішення орг ану опіки та піклування, друг ий із батьків має право зверн утися до суду з позовом про ус унення цих перешкод. Врахову ючи викладене, ОСОБА_1 про сив зобов"язати ОСОБА_2 не чинити перешкод ОСОБА_1 у спілкуванні з сином ОСОБА_ 3 та у його вихованні, а також встановити способи участі й ого у вихованні сина та спілк уванні з ним, а саме встановит и систематичний спільний від починок з сином щосуботи з 12 г одини і щонеділі з 00 год. до 16 го д. поза межами проживання син а ОСОБА_3, спільний відпоч инок влітку з 15 серпня по 30 серп ня щорічно, стягнути з ОСОБ А_2 на його користь понесені судові витрати.
Ухвалою Києво-Святошинськ ого районного суду від 19 січня 2009 року судом притягнуто до уч асті у справі в якості третіх осіб Службу у справах дітей К иєво-Святошинської районної державної адміністрації та Орган опіки та піклування Ки єво-Святошинської районної д ержавної адміністрації.
У судовому засіданні позив ач позов підтримав та просив його задовольнити.
Відповідачка не визнала за явлений до неї позов та запер ечувала проти його задоволен ня.
У судовому засіданні предс тавник Служби у справах діте й Києво-Святошинської районн ої державної адміністрації т а Органу опіки та піклування Києво-Святошинської районно ї державної адміністрації пр оти позову не заперечувала.
Суд, вислухавши пояснення о сіб, які беруть участь у справ і, дослідивши письмові доказ и, дійшов висновку, що позов пі длягає до задоволення частко во з наступних підстав.
Судом встановлено, що шлюб м іж ОСОБА_1 та ОСОБА_2 16 жо втня 2007 року розірвано. Від спі льного подружнього життя О СОБА_1 та ОСОБА_2 мають си на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після розірвання шлюбу ОС ОБА_3 залишився проживати р азом із своєю матір"ю ОСОБА _2
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 157 С імейного кодексу України той із батьків, хто проживає окре мо від дитини, зобов'язаний бр ати участь у її вихованні і ма є право на особисте спілкува ння з нею.
Згідно вимог ч. 3 ст. 157 Сімейно го кодексу України той із бат ьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окрем о, спілкуватися з дитиною та б рати участь у її вихованні, як що таке спілкування не переш коджає нормальному розвитко ві дитини.
Як встановлено в судовому з асіданні ОСОБА_2 чинить пе решкоди ОСОБА_1 у спілкува нні з сином та прийнятті учас ті у його вихованні, чого не за перечувала в судовому засіда нні ОСОБА_2 Як пояснила в с удовому засіданні відповіда чка, вона не бажає, щоб ОСОБА _1 приїздив до сина ОСОБА_3 та спілкувався з ним та не хо че, щоб позивач приймав участ ь у його вихованні.
Рішенням № 4 (Протокол № 4) від 20 лютого 2009 року Комісії з пита нь захисту прав дитини при Ки єво-Святошинській районній д ержавній адміністрації Київ ської області „Про розгляд п итання щодо встановлення дні в побачення ОСОБА_1 з мало літнім сином ОСОБА_3, ІНФ ОРМАЦІЯ_1", рекомендовано ОСОБА_1 дійти спільної згод и з ОСОБА_2 - матір"ю малоліт ньої дитини ОСОБА_3, ІНФО РМАЦІЯ_1, щодо дотримання ви мог ст. 157 Сімейного кодексу Ук раїни та укласти договір щод о здійснення батьківських пр ав та виконання обов'язків. Зо бов'язано ОСОБА_2 не чинит и перешкод ОСОБА_1 у спілк уванні з сином ОСОБА_3, І НФОРМАЦІЯ_1, визначити ОСО БА_1 дні спілкування з сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, п ершу та третю суботу з 11 годин и до 18 години та другу та четве рту неділю з 11 години до 17 годин .
Згідно вимог ст. 159 Сімейного кодексу України якщо той із б атьків, з ким проживає дитина , чинить перешкоди тому з бать ків, хто проживає окремо, у спі лкуванні з дитиною та у її вих ованні, зокрема, якщо він ухил яється від виконання рішення органу опіки та піклування, д ругий із батьків має право зв ернутися до суду з позовом пр о усунення цих перешкод. Суд в изначає способи участі одног о з батьків у вихованні дитин и ( періодичні чи систематичн і побачення, можливість спіл ьного відпочинку, відвідуван ня дитиною місця його прожив ання тощо), місце та час їхньог о спілкування, з урахуванням віку, стану здоров"я дитини, п оведінки батьків, а також інш их обставин, що мають істотне значення. В окремих випадках , якщо це викликано інтересам и дитини, суд може обумовити п обачення з дитиною присутніс тю іншої особи.
З наданих суду пояснень поз ивача та відповідачки вбачає ться, що ОСОБА_1 за останні х майже півтора року бачився з сином лише два рази, а саме 5 с ічня 2008 року та 2 січня 2009 року, а о тже дитина добре батька не зн ає. Також як пояснила у судово му засіданні ОСОБА_2 малол ітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІ Я_1, з 13 години до 16 годин 30 хвил ин щодня спить, після чого іде з матір"ю на прогулянку до 18 го дин, дитина харчується 3-4 рази в день, приблизно о 22 годині ля гає спати.
Як пояснив позивач ОСОБА _1 він працює щотижня з понед ілка по п"ятницю і має два вихі дних - суботу і неділю.
Суд, з"ясувавши дійсні обста вини справи та давши належну оцінку зібраним доказам, дій шов висновку, що ОСОБА_2 чи нить перешкоди ОСОБА_1 у с пілкуванні з сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, та у його ви хованні, а тому позов ОСОБА _1 в частині щодо зобов'язанн я відповідачкою не чинити пе решкод ОСОБА_1 спілкувати ся та брати участь у вихованн і сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІ Я_1, підлягає задоволенню. Су д також задовольняє позов О СОБА_1 частково щодо визнач ення йому днів побачення та с пілкування з сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме першу та третю суботу кожного міся ця з 10 години до 12 години 30 хвили н в присутності матері ОСОБ А_2 та другу і четверту неділ ю кожного місяця з 10 години до 12 години 30 хвилин в присутност і матері ОСОБА_2. Суд визна чає способи участі ОСОБА_1 у вихованні малолітнього си на ОСОБА_1, час спілкуванн я з урахуванням віку, стану зд оров"я дитини, а також обумовл ює побачення батька з дитино ю в присутності матері дитин и-відповідачки у справі ОСО БА_2, оскільки це викликано і нтересами дитини, так як мало літньому ОСОБА_3 лише три роки, дитина добре батька не з нає, позивач ОСОБА_1. доско нало не знає про фізіологічн ий і психологічний розвиток дитини та її щоденні потреби . У решті позовних вимог суд ві дмовляє позивачу у їх задово ленні у зв"язку з необґрунтов аністю.
Керуючись ст. ст. 157, 159 Сімейно го кодексу України, ст. ст. 60, 209, 212 -215, 218 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задоволь нити частково.
Зобов"язати ОСОБА_2 не чи нити перешкод ОСОБА_1 спіл куватися та брати участь у ви хованні сина ОСОБА_3, ІНФ ОРМАЦІЯ_1.
Визначити ОСОБА_1 дні по бачення та спілкування з син ом ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме першу та третю суботу кожного місяця з 10 години до 12 години 30 хвилин в присутності матері ОСОБА_2 та другу і ч етверту неділю кожного місяц я з 10 години до 12 години 30 хвилин в присутності матері ОСОБА _2.
У решті позову відмовити.
Заява про апеляційне оскар ження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Київської області через Киє во-Святошинський районний су д протягом 10 днів з дня його пр оголошення. Апеляційна скарг а може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2009 |
Оприлюднено | 11.10.2010 |
Номер документу | 11045480 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старобільський районний суд Луганської області
Пелих Олександр Олександрович
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Ковальчук Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні