Рішення
від 26.03.2009 по справі 2-696/2009
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-696/2009

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2009 року Києво-Свят ошинський районний суд Київс ької області в складі голову ючої судді Ковальчук Л.М., при секретарі Берник М.І., розглян увши у відкритому судовому з асіданні в м. Києві справу за п озовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справ ах дітей Києво-Святошинської районної державної адмініст рації, Орган опіки та піклува ння Києво-Святошинської райо нної державної адміністраці ї про усунення перешкод у спі лкуванні та участі у вихован ні дитини,

ВСТАНОВИВ:

У липні 2008 року ОСОБА_1 зв ернувся із зазначеним позово м, посилаючись на те, що він з 9 с ерпня 2003 року по 16 жовтня 2007 року перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 В шлюбі у ни х народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Після розірва ння шлюбу син залишився прож ивати разом із своєю матір"ю. О днак ОСОБА_2 чинить йому п ерешкоди у спілкуванні з син ом та у його вихованні. ОСОБ А_2 добровільно відмовляєть ся врегулювати питання щодо виконання ним батьківських п рав щодо сина, не реагує належ ним чином на його прохання, чи м порушує не тільки його прав а, але й права сина щодо спілку вання з ним. Згідно рішення ви конавчого комітету Малютянс ької сільської ради від 29 груд ня 2007 року № 50/49 „Про встановленн я днів побачення ОСОБА_1 з малолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1" було виріше но, що у зв"язку з недосягнення м спільної згоди батьків щод о участі у вихованні та спілк уванні з малолітнім сином О СОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, і нем ожливістю встановлення днів побачення з його батьком, рек омендувати ОСОБА_1 для вир ішення даного питання зверну тися до суду. Якщо той із батьк ів, з ким проживає дитина, чини ть перешкоди тому з батьків, х то проживає окремо, у спілкув анні з дитиною та у її вихован ні, зокрема, якщо він ухиляєть ся від виконання рішення орг ану опіки та піклування, друг ий із батьків має право зверн утися до суду з позовом про ус унення цих перешкод. Врахову ючи викладене, ОСОБА_1 про сив зобов"язати ОСОБА_2 не чинити перешкод ОСОБА_1 у спілкуванні з сином ОСОБА_ 3 та у його вихованні, а також встановити способи участі й ого у вихованні сина та спілк уванні з ним, а саме встановит и систематичний спільний від починок з сином щосуботи з 12 г одини і щонеділі з 00 год. до 16 го д. поза межами проживання син а ОСОБА_3, спільний відпоч инок влітку з 15 серпня по 30 серп ня щорічно, стягнути з ОСОБ А_2 на його користь понесені судові витрати.

Ухвалою Києво-Святошинськ ого районного суду від 19 січня 2009 року судом притягнуто до уч асті у справі в якості третіх осіб Службу у справах дітей К иєво-Святошинської районної державної адміністрації та Орган опіки та піклування Ки єво-Святошинської районної д ержавної адміністрації.

У судовому засіданні позив ач позов підтримав та просив його задовольнити.

Відповідачка не визнала за явлений до неї позов та запер ечувала проти його задоволен ня.

У судовому засіданні предс тавник Служби у справах діте й Києво-Святошинської районн ої державної адміністрації т а Органу опіки та піклування Києво-Святошинської районно ї державної адміністрації пр оти позову не заперечувала.

Суд, вислухавши пояснення о сіб, які беруть участь у справ і, дослідивши письмові доказ и, дійшов висновку, що позов пі длягає до задоволення частко во з наступних підстав.

Судом встановлено, що шлюб м іж ОСОБА_1 та ОСОБА_2 16 жо втня 2007 року розірвано. Від спі льного подружнього життя О СОБА_1 та ОСОБА_2 мають си на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після розірвання шлюбу ОС ОБА_3 залишився проживати р азом із своєю матір"ю ОСОБА _2

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 157 С імейного кодексу України той із батьків, хто проживає окре мо від дитини, зобов'язаний бр ати участь у її вихованні і ма є право на особисте спілкува ння з нею.

Згідно вимог ч. 3 ст. 157 Сімейно го кодексу України той із бат ьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окрем о, спілкуватися з дитиною та б рати участь у її вихованні, як що таке спілкування не переш коджає нормальному розвитко ві дитини.

Як встановлено в судовому з асіданні ОСОБА_2 чинить пе решкоди ОСОБА_1 у спілкува нні з сином та прийнятті учас ті у його вихованні, чого не за перечувала в судовому засіда нні ОСОБА_2 Як пояснила в с удовому засіданні відповіда чка, вона не бажає, щоб ОСОБА _1 приїздив до сина ОСОБА_3 та спілкувався з ним та не хо че, щоб позивач приймав участ ь у його вихованні.

Рішенням № 4 (Протокол № 4) від 20 лютого 2009 року Комісії з пита нь захисту прав дитини при Ки єво-Святошинській районній д ержавній адміністрації Київ ської області „Про розгляд п итання щодо встановлення дні в побачення ОСОБА_1 з мало літнім сином ОСОБА_3, ІНФ ОРМАЦІЯ_1", рекомендовано ОСОБА_1 дійти спільної згод и з ОСОБА_2 - матір"ю малоліт ньої дитини ОСОБА_3, ІНФО РМАЦІЯ_1, щодо дотримання ви мог ст. 157 Сімейного кодексу Ук раїни та укласти договір щод о здійснення батьківських пр ав та виконання обов'язків. Зо бов'язано ОСОБА_2 не чинит и перешкод ОСОБА_1 у спілк уванні з сином ОСОБА_3, І НФОРМАЦІЯ_1, визначити ОСО БА_1 дні спілкування з сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, п ершу та третю суботу з 11 годин и до 18 години та другу та четве рту неділю з 11 години до 17 годин .

Згідно вимог ст. 159 Сімейного кодексу України якщо той із б атьків, з ким проживає дитина , чинить перешкоди тому з бать ків, хто проживає окремо, у спі лкуванні з дитиною та у її вих ованні, зокрема, якщо він ухил яється від виконання рішення органу опіки та піклування, д ругий із батьків має право зв ернутися до суду з позовом пр о усунення цих перешкод. Суд в изначає способи участі одног о з батьків у вихованні дитин и ( періодичні чи систематичн і побачення, можливість спіл ьного відпочинку, відвідуван ня дитиною місця його прожив ання тощо), місце та час їхньог о спілкування, з урахуванням віку, стану здоров"я дитини, п оведінки батьків, а також інш их обставин, що мають істотне значення. В окремих випадках , якщо це викликано інтересам и дитини, суд може обумовити п обачення з дитиною присутніс тю іншої особи.

З наданих суду пояснень поз ивача та відповідачки вбачає ться, що ОСОБА_1 за останні х майже півтора року бачився з сином лише два рази, а саме 5 с ічня 2008 року та 2 січня 2009 року, а о тже дитина добре батька не зн ає. Також як пояснила у судово му засіданні ОСОБА_2 малол ітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІ Я_1, з 13 години до 16 годин 30 хвил ин щодня спить, після чого іде з матір"ю на прогулянку до 18 го дин, дитина харчується 3-4 рази в день, приблизно о 22 годині ля гає спати.

Як пояснив позивач ОСОБА _1 він працює щотижня з понед ілка по п"ятницю і має два вихі дних - суботу і неділю.

Суд, з"ясувавши дійсні обста вини справи та давши належну оцінку зібраним доказам, дій шов висновку, що ОСОБА_2 чи нить перешкоди ОСОБА_1 у с пілкуванні з сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, та у його ви хованні, а тому позов ОСОБА _1 в частині щодо зобов'язанн я відповідачкою не чинити пе решкод ОСОБА_1 спілкувати ся та брати участь у вихованн і сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІ Я_1, підлягає задоволенню. Су д також задовольняє позов О СОБА_1 частково щодо визнач ення йому днів побачення та с пілкування з сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме першу та третю суботу кожного міся ця з 10 години до 12 години 30 хвили н в присутності матері ОСОБ А_2 та другу і четверту неділ ю кожного місяця з 10 години до 12 години 30 хвилин в присутност і матері ОСОБА_2. Суд визна чає способи участі ОСОБА_1 у вихованні малолітнього си на ОСОБА_1, час спілкуванн я з урахуванням віку, стану зд оров"я дитини, а також обумовл ює побачення батька з дитино ю в присутності матері дитин и-відповідачки у справі ОСО БА_2, оскільки це викликано і нтересами дитини, так як мало літньому ОСОБА_3 лише три роки, дитина добре батька не з нає, позивач ОСОБА_1. доско нало не знає про фізіологічн ий і психологічний розвиток дитини та її щоденні потреби . У решті позовних вимог суд ві дмовляє позивачу у їх задово ленні у зв"язку з необґрунтов аністю.

Керуючись ст. ст. 157, 159 Сімейно го кодексу України, ст. ст. 60, 209, 212 -215, 218 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задоволь нити частково.

Зобов"язати ОСОБА_2 не чи нити перешкод ОСОБА_1 спіл куватися та брати участь у ви хованні сина ОСОБА_3, ІНФ ОРМАЦІЯ_1.

Визначити ОСОБА_1 дні по бачення та спілкування з син ом ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме першу та третю суботу кожного місяця з 10 години до 12 години 30 хвилин в присутності матері ОСОБА_2 та другу і ч етверту неділю кожного місяц я з 10 години до 12 години 30 хвилин в присутності матері ОСОБА _2.

У решті позову відмовити.

Заява про апеляційне оскар ження рішення суду може бути подана до апеляційного суду Київської області через Киє во-Святошинський районний су д протягом 10 днів з дня його пр оголошення. Апеляційна скарг а може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення26.03.2009
Оприлюднено11.10.2010
Номер документу11045480
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-696/2009

Ухвала від 17.12.2024

Цивільне

Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Гончаренко О. В.

Ухвала від 19.07.2024

Цивільне

Нововоронцовський районний суд Херсонської області

Гончаренко О. В.

Ухвала від 12.11.2021

Цивільне

Новокаховський міський суд Херсонської області

Чирський Г. М.

Ухвала від 05.11.2021

Цивільне

Новокаховський міський суд Херсонської області

Чирський Г. М.

Ухвала від 29.09.2021

Цивільне

Новокаховський міський суд Херсонської області

Чирський Г. М.

Ухвала від 01.09.2021

Цивільне

Новокаховський міський суд Херсонської області

Чирський Г. М.

Ухвала від 20.07.2009

Цивільне

Білозерський районний суд Херсонської області

Сокирко Л.М.

Рішення від 18.05.2009

Цивільне

Микитівський районний суд м.Горлівки

Наумик О. О.

Рішення від 26.05.2009

Цивільне

Старобільський районний суд Луганської області

Пелих Олександр Олександрович

Рішення від 26.03.2009

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Ковальчук Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні