Справа № 2-1269/09
провадження 4-с/462/20/23
У Х В А Л А
18 травня 2023 року, суддя Залізничного районного суду м. Львова Ліуш А.І., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на бездіяльності начальника відділу державної виконавчої служби незаконною та зобов`язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
скаржник звернувсядо судузі скаргою на бездіяльності начальника відділу державної виконавчої служби незаконною та зобов`язання вчинити дії.
Дослідивши скаргу та додані до неї документи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з п. «а» ч. 1 ст. 449 ЦПК України скаргу може бути подано до судуу десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи.
Як вбачається з поданої скарги, про порушення своїх прав ОСОБА_1 дізналась 03 березня 2023 року, коли вдруге реєструвала заяву про відкриття виконавчого провадження. Водночас, скарга подана до суду 17 травня 2023 року, тобто з пропуском десятиденного строку, передбаченого вищезгаданою нормою.
Частиною 2 статті 449 ЦПК України передбачено, що пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.
Однак, ОСОБА_1 , у скарзі не обґрунтовує поважність причин пропуску строку для подання скарги, не просить поновити такий строк, а також не надає будь-яких належних та допустимих доказів на підтвердження поважності причин пропуску такого.
Наслідки пропущення строку для подання скарги не врегульовані розділом VII «Судовий контроль за виконанням судових рішень» ЦПК України, з огляду на що підлягає застосуванню ст. 126 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 126 ЦПК України документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 183 ЦПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
В порушення вказаної норми, до скарги не додано доказів її надіслання іншим учасникам справи (провадження).
Враховуючи те, що скарга подана з пропуском строків, передбачених ст. 449 ЦПК України, причин поважності пропуску такого у скарзі не обґрунтовано, доказів на підтвердження наявності поважних причин пропуску строк до скарги не додано, а також те, що вона не відповідає вимогам ч. 2 ст. 183 ЦПК України, таку слід повернути скаржнику без розгляду на підставі ст. 183 ЦПК України.
Скаржнику роз`яснюється, що повернення без розгляду скарги не перешкоджає повторному зверненню із нею до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ст.ст. 126, 183, 449, 450 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
скаргу ОСОБА_1 на бездіяльності начальника відділу державної виконавчої служби незаконною та зобов`язання вчинити дії, повернути скаржнику без розгляду.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: А.І. Ліуш
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2023 |
Оприлюднено | 02.06.2023 |
Номер документу | 111238969 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Ліуш А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні