465/4220/18
2/465/153/23
У Х В А Л А
підготовчого судового засідання
15.06.2023 року Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Мартьянової С.М.
при секретарі судового засідання Сеньків А.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові питання щодо прийняття зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Хрещатик» про визнання договору поруки припиненою в частині зобов`язань, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженніФранківського районногосуду м.Львова перебуваєцивільна справаза позовноюзаявою ПАТ «КБ «Хрещатик» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «КБ «Хрещатик» Славкіної Марини до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Ухвалою судді Мартинишин М.О. від 10.09.2018 року відкрито провадження та призначено підготовче судове засідання.
На підставі протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, розпорядження керівника апарату Франківського районного суду м. Львова № 110/Р від 25.09.2019 року, 25.09.2019 року вказану цивільну справу передано судді Мартьяновій С.М.
Ухвалою судді Мартьянової С.М. від 10.10.2019 року цивільну справу за позовом ПАТ «КБ «Хрещатик» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «КБ «Хрещатик» Славкіної Марини до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості прийнято до свого провадження та призначено судове засідання на 15 год. 30 хв. 04.02.2020 року у приміщенні Франківського районного суду м. Львова (м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 69).
Розгляд справи визначено здійснювати за правилами загального провадження.
В судове засідання викликано учасників справи.
27.09.2018 року від відповідача ОСОБА_1 надійшла зустрічна позовна заява до ПАТ «КБ «Хрещатик» про визнання поруки припиненою в частині зобов`язань А також, разом із зустрічною позовною заявою клопотання про звільнення від сплати судового збору
Сторони в судове засідання не з`явились, про день час та місце слухання справи повідомлялись належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть учать у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч.1,2 ст. 193 ЦПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
ОСОБА_1 зазначила, що підставою заявлених до неї позовних вимог є те, що згідно з договором поруки від 23.08.2007 р. вона зобов`язалась перед позивачем нести в повному обсязі солідарну відповідальність за невиконання позичальником Дочірнім підприємством Товариства з обмеженою відповідальністю «УРС» «Єврогурт» зобов`язань перед позивачем по погашенню одержаного кредиту відповідно до генеральної угоди №2 від 23.08.2007 року.
У зв`язку з цим ОСОБА_1 вважає за необхідне подати зустрічний позов про визнання поруки припиненою в частині зобов`язань, що виникли із 16.03.2010 р. із генеральної угоди №2 від 23.08.2007 р. та договору кредитної лінії №125-08 від 30.09.2008 р., так як обидва позові є взаємопов`язаними і спільний їх розгляд є доцільним, оскільки задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Згідно положень ч. ч. 2-3 ст. 193 ЦПК України зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Зустрічна позовна заява подана з додержанням загальних правил пред`явлення позову та відповідає вимогам ст. ст. 175 і 177 ЦПК України.
Згідно з ч.3 ст. 193 ЦПК України вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Отже, у зв`язку з тим, що зустрічний позов ОСОБА_1 взаємопов`язаний з основним позовом, задоволення вимог по зустрічному позову можуть виключити повністю чи частково задоволення первісного позову, суд вважає їх спільний розгляд доцільним, а тому приходить до висновку про необхідність прийняти зустрічний позов та об`єднати його в одне провадження з первісним позовом.
Окрім того, разом з зустрічною позовною заяву ОСОБА_1 заявлено клопотання про звільнення її від сплати судового збору, у зв`язку з тим, що відповідно до довідки про нараховану та виплачену працівнику заробітну плату, виданих ТОВ «Юридична фірма «Гнатув і К» від 27.09.2018 р. №27/09-01, останньою за 2017 було отримано заробітну плату в сумі 300,00 грн.
Належна до сплати за подання зустрічної позовної заяви сума судового збору 704,80 грн. становить 234,93 % від отриманого ОСОБА_1 доходу за 2017 р. (300,00 грн.), та є надмірною для сплати на час подання зустрічної позовної заяви.
Питання про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюєтьсяЗаконом України "Про судовий збір".
Так, положеннямист.8 вказаного Законупередбачено, що, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Стаття 8 Закону України «Про судовий збір»передбачає: враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням розстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, якщо позивачем є, зокрема: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину інвалідністю; г)члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї.
Згідно ч.1ст.4Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідност.136 ЦПК Українисуд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі. На тій же підставі суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Позивач, як на підставу звільнення від сплати судового збору посилається на те, що сума судового збору є надмірною від отриманого нею доходу.
Згідно довідки про нараховану та виплачену працівнику заробітну плату за період з 01.01.2017 р. по 31.12.2017 р. ОСОБА_1 отримала 300,00 грн.
Відповідно до п. 29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» №10 від 17 жовтня 2014 року єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зіст.10ЦПК Україниповинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору, суд вважає обґрунтованим, таким, що підтверджується відповідними належними доказами. За таких обставин, суд приходить висновку про наявність підстав для звільнення її від сплати судового збору за подання зустрічної позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 11, 13, 19, 27-30, ч.5 ст.128, 175-178, 187, 190, 191, 193-194, 274 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Хрещатик» про визнання договору поруки припиненою в частині зобов`язань задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання зустрічної позовної заяви ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Хрещатик» про визнання договору поруки припиненою в частині зобов`язань.
Вимоги за зустрічним позовом об`єднати в одне провадження з первісним позовом ПАТ «КБ «Хрещатик» в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «КБ «Хрещатик» Славкіної Марини до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Копію зустрічної позовної заяви із доданими матеріалами надіслати відповідачу за зустрічним позовом, роз`яснивши право надати відзив на зустрічний позов відповідно дост.178 ЦПК України, та додати до відзиву докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення відповідача.
Відзив на зустрічний позов подається у строк не менше п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про прийняття зустрічного позову.
Позивач за зустрічним позовом має право подати відповідь на відзив на зустрічний позов протягом 5 днів з дня вручення йому відзиву на зустрічний позов, відповідач за зустрічним позовом має право подати заперечення на відповідь на відзив на зустрічний позов протягом 5 днів з дня вручення йому відповіді на відзив на зустрічний позов.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Мартьянова С.М.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2023 |
Оприлюднено | 23.06.2023 |
Номер документу | 111683456 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Мартьянова С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні