У Х В А Л А
Іменем України
19.09.2018 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді Мартинишин М.О.
при секретарі Потюк В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові заяву ОСОБА_1 про відвід судді Мартинишин М.О.у цивільній справі за позовом ПАТ КБ Хрещатик в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ КБ Хрещатик Славкіної Марини до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в :
у провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ПАТ КБ Хрещатик в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ КБ Хрещатик Славкіної Марини до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
ОСОБА_1 звернулась з заявою про відвід судді Мартинишин М.О. з підстав того, що суддя Франківського районного суду м. Львова Мартинишин М.О. розглядала кримінальну справу № 1-636/11 у якій вона являється підсудною, а позивач у даній справі - потерпілим та цивільним позивачем, при цьому вимоги ПАТ КБ Хрещатик як цивільного позивача ґрунтуються на тому ж кредитному договорі, що й вимоги у даній справі. В ході розгляду кримінальної справи суддя Мартинишин М.О. тривалий час безпідставно утримувала її під вартою. Відтак, вважає, що суддя Мартинишин М.О. упереджено ставиться до неї.
Дослідивши доводи заяви, вважаю заяву про відвід судді необґрунтованою.
Підстави для відводу судді передбачені ст.36 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.
Згідно із ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід має бути вмотивованим.
Відповідно до ст.40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід. Якщо на час подання заяви про відвід судді у суді здійснюють правосуддя менше трьох суддів, вирішення питання про відвід здійснюється в нарадчій кімнаті суддею, який розглядає справу чи вчиняє іншу процесуальну дію, про що виноситься ухвала. У такому разі положення частин третьої та четвертої цієї статті не застосовуються. Питання про відвід судді має бути розглянуто не пізніше двох днів із дня надходження заяви про відвід судді, а у випадку розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід судді. Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді. За результатами вирішення заяви про відвід суд постановляє ухвалу.
Проте, обставини зазначені відповідачем у заяві про відвід не містять підстав, зазначених у ст.36 ЦПК України щодо неупередженості судді та які можуть викликати сумнів в його об'єктивності.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про необґрунтованість заявленого відводу та його невідповідність вимогам ст. 36 ЦПК України, у зв'язку із чим вирішення питання про відвід необхідно передати судді, визначеному у порядку, встановленому ч.1ст.33 ЦПК України, а провадження у справі зупиненню до вирішення питання про відвід судді.
Керуючись ст.ст. 36, 37, ч.ч. 1, 2, 3 7, ст. 40, ст. 258-260, п. 14 ч. 1 ст. 353, 355 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про відвід головуючого по справі судді Мартинишин М.О., передати для вирішення судді, визначеному у порядку, встановленому ч. 1 ст. 33 ЦПК України.
Провадження у цивільній справі за позовом ПАТ КБ Хрещатик в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ КБ Хрещатик Славкіної Марини до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - зупинити до вирішення питання про відвід судді Мартинишин М.О.
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Мартинишин М.О.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2018 |
Оприлюднено | 21.09.2018 |
Номер документу | 76582077 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Мартинишин М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні