Ухвала
від 04.08.2023 по справі 386/78/23
ГОЛОВАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 386/78/23

Провадження № 2/386/84/23

УХВАЛА

про відмову в проведенні судового засідання в режимі відеоконференції

04 серпня 2023 року смт. Голованівськ

Суддя Голованівського районного суду Кіровоградської області

Гут Ю. О.

розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за його позовом, який діє в інтересах ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю агропромислова компанія «Розкішна»</a>, треті особи - Голованівська селищна рада Голованівського району Кіровоградської області, Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, про визнання додаткової угоди до договору оренди землі недійсною,

встановив:

ОСОБА_2 , який діє в інтересах ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю агропромислова компанія «Розкішна»</a>, про визнання додаткової угоди до договору оренди землі недійсною, шляхом направлення позову поштою 12.01.2023, який надійшов до суду 16.01.2023..

Судове засідання в даній справі призначено в залі судових засідань Голованівського районного суду Кіровоградської області на 04 серпня 2023 року на 14 годин 30 хвилин.

Представник позивача Вергелес Віталій Володимировичч черес систему «Електронний суд» 04.08.2023 о 08 год. 13 хв. надіслав до суду клопотання про його участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції з використанням власних засобів зв`язку за посиланням https//vkz.court.gov/.ua/.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості. 2. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Судом встановлено, що представник позивача ОСОБА_2 зазначене клопотання надіслав до суду в день розгляду справи , тобто дане клопотання надійшло до суду з із порушенням п`ятиденного строку та до клопотання не надано доказів, що копія клопотання в той самий строк надіслана іншим учасникам справи.

Щодо аргументів представника позивача про неможливість участі в судовому засіданні особисто через непередбачуваним терміновим відрядженням до іншої області України, суддя вважає за необхідне зазначити, що представником позивача до клопотання не надано докази, що останній перебуває у відрядженні.

Враховуючи відсутність виключних обставин для здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції, не обґрунтованість клопотання та не оформлення його належним чином, суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання представника позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 212, 260, 261, 263 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити представнику позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 у задоволенні клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, яке призначене на 04 серпня 2023 року на 14 год. 30 хв. у цивільній справі №386/78/23.

Копію ухвали негайно надіслати представнику позивача для відома.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя: Гут Ю. О.

СудГолованівський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення04.08.2023
Оприлюднено07.08.2023
Номер документу112630025
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —386/78/23

Постанова від 02.04.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Постанова від 02.04.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Ухвала від 23.02.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Ухвала від 13.02.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Ухвала від 29.01.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Ухвала від 18.01.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Рішення від 06.12.2023

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

Рішення від 06.12.2023

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

Ухвала від 04.08.2023

Цивільне

Голованівський районний суд Кіровоградської області

Гут Ю. О.

Постанова від 05.07.2023

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Єгорова С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні