Справа № 372/3661/23
Провадження 1-кс-1010/23
ухвала
Іменем України
16 серпня 2023 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів з можливістю їх вилучення (здійснення їх виїмки),
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12023111230001806, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 серпня 2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 135, ч. 2 ст. 367 КК України.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначила, що досудовим розслідуванням встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_19 приблизно о 14 год. 00 хв. під час відпочинку на пляжі спортивно-оздоровчого комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 , зник ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Встановлено, що тренер спортивно-оздоровчого комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який під час відпочинку дітей на пляжі та перебування у водоймі вказаного оздоровчого комплексу, зобов`язаний був піклуватися про дітей й вразі необхідності мав надати необхідну допомогу, однак неналежно виконував нагляд за дітьми, внаслідок чого, за невстановлених обставин, втонув малолітній ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Також, досудовим розслідуванням встановлено, що починаючи із 2017 року по теперішній час, ОСОБА_5 був неофіційно працевлаштованим на посаді тренера у спортивно-оздоровчому комплексі « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , де займався тренуванням дітей з футболу, розробленням графіку тренувань, визначенням вікових груп, а також відповідав за дозвілля останніх, тобто ОСОБА_5 первісно був зобов`язаний піклуватися про малолітніх, які перебували під його наглядом.
ІНФОРМАЦІЯ_19 приблизно о 12 год. 00 хв., більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 разом із вісьмома малолітніми дітьми, серед яких був й ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою відпочинку відправились на пляж та озеро, що розташовані на території СОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за вищевказаною адресою, де діти без належного догляду та контролю зі сторони ОСОБА_5 щодо часу перебування, а також збереження безпечної відстані від берега, знаходились у водоймі.
У подальшому, під час перебування на пляжі СОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,
у ОСОБА_5 , який повинен був первісно піклуватися про вісьмох малолітніх дітей, серед яких був й ОСОБА_4 , достовірно знаючи про те,
що останній не вміє плавати, завідомо залишив вищевказаних дітей без допомоги та нагляду у громадському місці в небезпечному для життя стані.
Надалі ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_19 приблизно о 13 год. 50 хв., більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, а саме завідомо залишення без допомоги в небезпеці малолітніх дітей, в тому числі і ОСОБА_4 , передбачаючи можливість настання суспільно небезпечних наслідків,
не потурбувавшись про передачу вказаних малолітніх дітей під нагляд іншим дорослим, легковажно розраховуючи на відвернення негативних наслідків, без поважних причин покинув територію пляжу, залишивши дітей без нагляду під час перебування у водоймі, поставивши їх в небезпечний для життя стан, обумовлений їх малолітством.
Внаслідок дій ОСОБА_5 , малолітній ОСОБА_4 , який перебував у водоймі, під час купання, потрапив у стан, в якому був позбавлений можливості вжити заходів до самозбереження, що призвело до його загибелі, а саме - утоплення у воді.
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у завідомому залишенні без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, будучи зобов`язаним піклуватися про цю особу і маючи змогу надати їй допомогу, що спричинило смерть особи, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 135 КК України.
Слідчим відділом Обухівського РУП ГУНП в Київській області внесено відомості за вказаним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023111230001807 від 03.08.2023 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 135 КК України.
04.08.2023 року матеріали кримінального провадження за №12023111230001807 об`єднано з матеріалами кримінального провадження за № 12023111230001806 від 03.08.2023.
04.08.2023 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 135 КК України.
ІНФОРМАЦІЯ_19 року проведено огляд місця події водойми спортивно-оздоровчого комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_19 року допитано в якості підозрюваного ОСОБА_5 , який повідомив, що на теперішній час офіційно не працює, має ліцензію « Б-УЄФА », яка дозволяє займатися тренувальною діяльністю у професійних футбольних клубах. Крім цього повідомив, що приблизно в 2017 році, хтось зі знайомих дав йому контакт особи зі спортивно-оздоровчого комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташовується в АДРЕСА_1 , з якою останній зв`язався та домовився про співбесіду, за результатами якої його прийняли для здійснення тренувальної діяльності у вказаному спортивно-оздоровчому комплексі, будь-яких договірних документів з даного приводу не підписував. Безпосередньо умови та графік діяльності ОСОБА_5 визначав директор спортивно-оздоровчого комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які починаючи з 2018 року неодноразово змінювались. В рамках своєї діяльності у вказаному спортивно-оздоровчому комплексі, як тренер, ОСОБА_5 проводив тренування дітей з футболу. Був певний графік тренувань, різні вікові групи, тощо. Вказані умови, а саме графік тренувань, місце тренувань та інше, узгоджував директор. 3 директорів, які здійснювали керування в СОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вказує чоловіка на ім?я ОСОБА_6 . Діяльність ОСОБА_5 з тренування по футболу відбувалась 3 рази на тиждень, у графік заздалегідь узгоджений з директором ОСОБА_6 .
Крім того, останній пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_19 року приблизно о 08 год. 45 хв. був підйом дітей та після підйому дітей, о 09 год. 30 хв. був сніданок, після чого всі діти, загальна кількість яких була 8 чоловік, відправились до дитячого гуртожитку, де перебували протягом 20 хвилин, допоки переодягались у футбольну форму та відповідний інший одяг для тренування по футболу. Після цього, ОСОБА_5 та 8 дітей відправились на тренування, яке відбувалось в манежі вищевказаного спортивно-оздоровчого комплексу. Після тренування, яке по часу тривало близько півтори години, усі діти знову відправились до гуртожитку, де переодягались та одразу відправились на пляж, який розташований на території комплексу. Вказаний пляж та озеро є територією комплексу. Зазвичай, після тренування та переодягання ОСОБА_5 та діти прямували на пляж та озеро, де відпочивали, грали у футбол та волейбол, купались. ОСОБА_5 перебуваючи на березі слідкував за дітьми, які перебували у воді. Останній не слідкував за тим, щоб якась певна кількість дітей перебували у водоймі. Останній слідкував за часом перебування дітей у воді, міг зробити їм зауваження та вимагав вийти з води. Кожного разу, під час походу на пляж та перебування у воді, ОСОБА_5 проводив дітям усний інструктаж з приводу правил поводження на воді, а саме зазначав, що не можна «балуватися» на воді, далеко відпливати від берега, тощо. Будь-який журнал чи інші відомості щодо інструктажу дітей під час поводження на воді не вівся. Ніхто інший з керівництва комплексу, а також його працівників не проводив інструктажі з дітьми.
ІНФОРМАЦІЯ_19 року приблизно о 13 год. 50 хв., коли ОСОБА_5 дітям сказав збиратися йти з пляжу, рахуючи їх, виявив відсутність однієї дитини, а саме відсутність ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Після того, як ОСОБА_5 виявив відсутність ОСОБА_4 , він звернувся до працівника пляжу, щоб він почав шукати хлопця у воді, а сам в цей час почав самостійно шукати хлопця по території пляжу, натомість попрохав дорослих людей, які були на пляжі, придивитись за дітьми. Окрім ОСОБА_5 та дітей на пляжі перебувало ще приблизно 7-9 чоловік. Пошуки ОСОБА_7 були марні, а ОСОБА_5 особисто повідомив керівництво, а саме ОСОБА_8 про те, що зник хлопець та попросив, щоб викликали поліцію та рятувальників.
ІНФОРМАЦІЯ_19 року допитано в якості свідка ОСОБА_9 , який пояснив, що привів свого малолітнього сина для зайняття футболом у футбольну академію « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що здійснювали тренувальну діяльність на території СОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Сина він передав особисто тренеру ОСОБА_5 , якому особисто на його рахунок заплатив кошти за перебування сина в розмірі 9 360 грн. 00 коп.
ІНФОРМАЦІЯ_19 року допитано у якості свідка ОСОБА_10 , який є електромонтером ТОВ « Кубертен 22 », який пояснив, що ІНФОРМАЦІЯ_19 року він перебував на своєму робочому місці та до нього в післяобідній час звернулась адміністратор ОСОБА_8 , яка повідомила про необхідність допомогти шукати хлопчика, який загубився на пляжі.
ІНФОРМАЦІЯ_19 року допитано в якості свідка ОСОБА_11 , адміністратора ресторану СОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_19 року приблизно о 14год. 00 хв. тренер ОСОБА_12 та 8 хлопчиків з його групи по футболу мали прийти на обід в ресторан, однак не прийшли так як загубився малолітній ОСОБА_13 .
ІНФОРМАЦІЯ_19 року допитано в якості свідка ОСОБА_14 , яка пояснила, що працює адміністратором СОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та їй відомо про те, що за дітей які перебували у літньому таборі відповідав тренер ОСОБА_12 , якому здійснювалась оплата за їх перебування. Діти жили у дитячому гуртожитку на 3 поверсі. Крім цього, ОСОБА_14 повідомила, що ІНФОРМАЦІЯ_19 року після загибелі малолітнього ОСОБА_4 вона виявила, що в базі СОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » змінено призначення платежів, які здійснювали батьки дітей, що перебували в таборі з «Дитячий табір» на «Послуги харчування та хостелу».
ІНФОРМАЦІЯ_19 року допитано в якості свідка ОСОБА_15 , яка повідомила, що ІНФОРМАЦІЯ_19 року приблизно о 12 год. 00 хв. зі своєю сім`єю пішли на пляж спортивно-оздоровчого комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та побачили, що там перебуває багато дітей, приблизно 20 чоловік, деякі плавали, деякі катались на катамаранах та гуляли поблизу пляжу. За ними спостерігав чоловік, скоріш за все тренер, однак не дуже дбайливо, бо діти запливали надто далеко, майже на середину озера, кожен знаходився де хотів. Через деякий час чоловік (скоріш за все тренер) почав гукати особу на ім`я ОСОБА_16 , почав шукати його скрізь, однак не знайшов.
04.08.2023 року в якості потерпілих допитано ОСОБА_17 та ОСОБА_18 ,, які зазначили, що мають спільного сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , всі разом проживали в м. Балта Одеської області. ОСОБА_4 навчався у Балтській школі-ліцеї № 62 . Близько двох тижнів до події у мережі інтернет вони знайшли літній футбольний табір для дітей в АДРЕСА_3 , дітей приймали віком від 6 до 13 років, назва його Бенфіка Київ . На сайті був зазначений телефон « НОМЕР_1 », на який ОСОБА_18 зателефонував та сказав, що хоче оформити в табір дитину. Тоді йому переслали номер тренера, який безпосередньо займається табором « НОМЕР_2 ». ОСОБА_18 зателефонував та йому відповів ОСОБА_21 , у якого потерпілий запитав чи є набір в табір, на що той розказав, що є набір, що можливо віддати дитину з проживанням та харчуванням на тиждень. 27.07.2023 року ОСОБА_18 написав ОСОБА_12 у вайбері, що хоче з понеділка віддати сина 2013 року народження в футбольний табір. ОСОБА_12 повідомив, що в номері четверо дітей, 2 тренування в день на трав`яному полі, діти 2013-2015 року народження, ціна 9 360 грн. за період з понеділка по суботу. 28.07.2023 року ОСОБА_18 написав йому дані сина та сказав, що в понеділок привезе сина.
Близько 08 год. 30 хв. 31.07.2023 року до спорткомплексу приїхали ОСОБА_18 з дружиною та сином, а також інші діти та батьки, також прибув тренер. Це був чоловік, високого зросту, світле волосся, ОСОБА_5 . Всі зайшли в хол спорткомплексу, частина батьків та дітей були уже там. Потім всі присутні разом пішли на третій поверх спорткомплексу у номери заселятись. ОСОБА_4 кімната була на третьому поверсі, це були кімнати, в яких знаходились двох поверхові ліжка.
Дітей повели на сніданок, за них відповідав тренер ОСОБА_21 . 31.07.2023 ми пішли подивитись де діти, та пішли на терасу, де вони снідали, діти снідали, а тренер в цей час сидів у телефоні. Після їжі діти пішли в кімнати переодягатись на ранкове тренування, яке починалось о 10 год. ОСОБА_18 з дружиною почекали та разом з дітьми пішли до критого манежу на території комплексу, ми були протягом всього тренування. Дітей було вісім чоловік та тренер. Після тренування діти пішли до номеру в душ, а ОСОБА_18 з дружиною пішли на рецепшн. Потім вони оплатили проживання сина в таборі, про що їм видали чек, на чеку було зазначено, що оплачували вони на рахунок ТОВ « Кубертен », код 38982211 , чек №000010137, призначення Дитячий табір 9360 грн. на ім`я ОСОБА_4 .
Коли діти помились, вони спустились вниз до басейну. Тренер відкрив дітям двері та запустив дітей до басейну, а сам в цей час пішов на рецепцію переодягатись, дітей він залишив самих в басейні. ОСОБА_4 взагалі не вмів плавати, тому він знаходився біля батьків, інші діти за відсутності тренера почали стрибати в басейн, за ними в цей час ніхто не наглядав.
Коли тренер прийшов, потерпілі йому сказали, що ОСОБА_16 не вміє плавати, на це вони наголошували декілька разів. Тренер сказав, що в них є мілкий басейн та джакузі та що вони ОСОБА_4 десь прилаштують. Перед обідом потерпілі попрощались з сином та поїхали, а діти пішли обідати. Тренеру ОСОБА_18 написав, що вони оплатили ОСОБА_7 індивідуальний урок з плавання та ще раз наголосив, що ОСОБА_16 не вміє плавати.
02.08.2023 року ОСОБА_12 створив групу у вайбері з назвою « Футбольний табір » та додав ОСОБА_18 в цю групу, в групі було ще 8 учасників, в цій групі ніхто нічого не писав. В четвер зранку ІНФОРМАЦІЯ_19 з ОСОБА_22 говорила ОСОБА_17 близько 9 год. ОСОБА_4 сказав, що вони в той час збирались на сніданок, та дружина сказала, аби він зателефонував батькам після тренування, однак ОСОБА_16 не зателефонував. ОСОБА_17 почала телефонувати ОСОБА_4, однак він не відповідав. ОСОБА_18 написав тренеру в 14 год. 55 хв. «Привіт, скажи будь-ласка ОСОБА_7 , щоб він передзвонив мамі, як буде йти на полуднік, бо щось неможливо йому додзвонитись. На тренуваннях як він?». В той же час тренер відписав «Добре». Через деякий час ОСОБА_18 знову почав телефонувати тренеру, він не брав слухавку та скидав. В 16:20 ОСОБА_18 написав тренеру « ОСОБА_12 , передзвони мені, я не можу зв`язатись зі своєю дитиною», на що йому ніхто не телефонував. О 16 год. 25 їв. ОСОБА_18 почав телефонувати на номер телефону спорт комплексу, а саме « НОМЕР_1 ». Там потерпілий пояснив, що його дитина у них в літньому таборі, та що він не може додзвонитись ні до дитини ні до тренера, на що йому відповіли, що цей адміністратор не на місці та що він зараз набере тренера та той зателефонує. Потім від ОСОБА_18 не брали слухавку, останній раз він набрав в СОК в 16 год. 49 хв., однак йому знову не відповіли. В 16 год. 51 хв. ОСОБА_18 зателефонував незнайомий номер, уточнили його ім`я та повідомили, що при трагічних обставинах його дитина загинула.
Крім цього, 07.08.2023 року у якості свідка допитано ОСОБА_23 , яка працює на посаді головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Обухівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області , повідомила, що ІНФОРМАЦІЯ_19 року вона була залучена на обшуку, який було проведено на території комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що в АДРЕСА_1 . Вказаний обшук був пов`язаний з тим, що на території даного закладу, в озері, під час купання втопився хлопчик, віком 10 років, який перебував на території закладу в дитячому таборі. По приїзду до вказаного комплексу було розпочато проведення обшуку, в ході якого слідчими в приміщеннях спорткомплексу та готелю було виявлено та вилучено різну документацію: бухгалтерську, щодо цін та послуг, які надаються, щодо спортивного табору та інше. В ході проведення обшуку жодної дозвільної документації на табір віднайдено не було, зокрема були відсутні: відомості про працівників; особові медичні книжки працівників; комісійна довідка проведення моніторингу щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення у дитячих оздоровчих закладах; медичні довідки на дітей зразка 079/0, видані медичними закладами; аналізи дослідження води в озері, ґрунту в озері та поруч нього; погоджене чотирьохтижневе меню для дітей, згідно Постанови КМУ №305 від 24.03.2021 «Про затвердження норм та порядку організації харчування в закладах освіти та в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на літній період»; санітарний паспорт на водойму - озеро; результати дослідження водопровідної води на мікробіологічні та фізико-хімічні показники.
Відповідно до Наказу Міністерства України у справах сім`ї молоді та спорту №2881 від 13.08.2009 «Про затвердження Державного соціального стандарту оздоровлення та відпочинку дітей», вказаний заклад надає послуги з оздоровлення, оскільки відповідно до вказаного Наказу, послуги з оздоровлення - комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, що надаються дитячим закладом оздоровлення та відпочинку і спрямовані на відновлення та поліпшення фізичного і психічного стану здоров`я дитини.
Крім цього, під час обшуку території було виявлено відсутність рятувального пункту поруч озера, на якому мають бути рятувальні жилети, круги та інше, а також кабінет з надання медичної допомоги та відповідно медичний працівник.
Таким чином, після завершення обшуку встановлено відсутність будь-якої документації щодо функціонування на території комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » дитячого табору, а окрім відсутності документації, керівництвом закладу не забезпечено і умов для перебування на території комплексу дітей.
Наступного дня, 04.08.2023 року по приїзду на роботу ОСОБА_23 одразу переглянула всю наявну в Обухівському районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області документацію з приводу функціонування на території « ІНФОРМАЦІЯ_1 » дитячого табору. Встановлено, що будь-які документи стосовно даного закладу були відсутні. До управління ніхто не звертався з метою погодження діяльності дитячого табору на території Обухівського району. Крім цього, свідок вказала, що від місцевих мешканців, які проживають на території села Підгірці Обухівського району Київської області, їй стало відомо про те, що дитячий табір на території комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » функціонує вже декілька років, та там постійно приймають дітей.
Оглядом інтернет-сторінок « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та « ІНФОРМАЦІЯ_14 » встановлено, що на території спортивно-оздоровчого комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » функціонує дитячий табір, в якому діти проживають без батьків. Догляд за дітьми здійснюють тренери. Дозвілля діти проводять на території комплексу, в басейні, озері, пляжі, де також встановлено водні горки.
Проведеними слідчими діями в кримінальному провадженні встановлено, що спортивно-оздоровчий комплекс ІНФОРМАЦІЯ_1 розташований в АДРЕСА_1 , на земельній ділянці з кадастровим номером 3222487000:03:001:5083, яка на праві власності належить ТОВ « Кубертен 22 », код ЄДРПОУ 44754388 .
07.08.2023 до Єдиного реєстру внесено відомості про кримінальне правопорушення за №12023111230001830, за фактом службової недбалості посадових осіб ТОВ « Футбольна академія Бенфіка Україна », код ЄДРПОУ 42763170 , ТОВ « КУБЕРТЕН », код ЄДРПОУ 38962211 , ТОВ « КУБЕРТЕН 22 », код ЄДРПОУ 44754388 , тобто невиконання службовими особами своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, а саме смерть малолітньої особи.
08.08.2023 постановою прокурора матеріали досудових розслідувань за №12023111230001830 та №12023111230001806 об`єднано в одне кримінальне провадження.
Під час огляду предмету - мобільного телефону «Iphone 11», IMEI 1: НОМЕР_7 , з сім-картою мобільного оператора ПрАТ « Київстар » з абонентським номером телефону НОМЕР_8 , належного підозрюваному ОСОБА_5 , за участю останнього встановлено, що у вказаному мобільному терміналі наявний мобільний застосунок (месенджер) «Вайбер», в якому міститься чат під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_16 ». У вказаному чаті є листування ОСОБА_5 з засновницею ТОВ « ФА «Бенфіка » ОСОБА_24 , яка містить в собі інформацію щодо організації тренувань, діяльність табору « ІНФОРМАЦІЯ_1 », вартості тренувань та умов оплати (номер банківської картки (особового рахунку) ОСОБА_24 ) Оглядом вказаного чату встановлено, що засновниця та керівник ТОВ « ФА «Бенфіка » має банківську картку АТ КБ « ПриватБанк » № НОМЕР_9 , банківський рахунок: НОМЕР_10 . За вказаними реквізитами батьки дітей, яких тренував ОСОБА_5 , оплачували його послуги з тренувальної діяльності по футболу, після чого в чаті з ОСОБА_24 , останній звітував про оплату послуг, шляхом надіслання в чат скріншотів, квитанцій, тощо.
У зв`язку з вищезазначеним, виникла необхідність в отриманні відомостей, які становлять банківську таємницю, та перебувають у володінні АТ КБ « ПриватБанк », (адреса юридичної особи: АДРЕСА_2 , ЄРДПОУ НОМЕР_11 ) по банківській картці АТ КБ « ПриватБанк » № НОМЕР_9 (банківський рахунок: НОМЕР_10 ), відкритий на ім`я ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , РНОКПП: НОМЕР_12 , а саме:
- відомості щодо фінансового телефону, який є засобом доступу до карткового рахунку АТ КБ « ПриватБанк » за номером № НОМЕР_9 ;
- виписок (в електронному та паперовому вигляді) щодо руху коштів по рахунку за номером № НОМЕР_9 в період з 00:00 годин 01.01.2022 по 11.08.2023 із зазначенням наступних відомостей по кожній фінансовій операції: дата та час фінансової операції, найменування платника - для фізичної особи - прізвища, імені та по батькові, номеру ІПН, номеру картки (рахунку) платника, найменування отримувача коштів - для фізичної особи - прізвища, імені та по батькові, ІПН, номеру картки (рахунку) отримувача коштів, суми коштів, цільового призначення, фото та відео з банкоматів в зазначений проміжок часу;
- інформацію про ІР-адреси користувачів (в електронному та паперовому вигляді), з яких здійснювався вхід до акаунту АТ КБ « ПриватБанк » по картковому рахунку № НОМЕР_9 , з датами, часом з`єднання, логінів абонентів та поштові скриньки за період з моменту відкриття рахунків по час з дня отримання ухвали;
- інформацію у вигляді довідки про місця, час та дату зняття грошових коштів з банківської картки № НОМЕР_9 , та інших карток випущених до вказаного рахунку, в банкоматах за період з 01.01.2022 по 11.08.2023, а також фото, відеоматеріали, де зображено особу, що здійснювала зняття коштів в банкоматах (у кількості, що відповідає кількості операцій зі зняття готівкових коштів, враховуючи операції з перевірки балансу на картці), в електронному вигляді на матеріальному носії інформації, за період з 01.01.2022 по 11.08.2023.
Враховуючи вищевикладене з метою встановлення осіб, що вчинили кримінальне правопорушення, та встановлення всіх обставин вчинення даного діяння, необхідно розкрити банківську таємницю та надати групі слідчих у вказаному кримінальному провадженні тимчасовий доступ до речей та документів, що містять банківську таємницю, яка перебуває у володінні банку АТ КБ « ПриватБанк ».
Слідчий СВ Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_25 у судове засідання не з`явився, просив розглядати клопотання без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримав в повному обсязі, просив не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, в тому числі не здійснювати аудіо запис та відео запис за допомогою технічних засобів.
Розгляд клопотання відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України проводився за відсутності особи, у володінні якої знаходяться річ і документи, оскільки слідчим було доведено наявність достатніх підстав вважати, що дана річ має значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування, а також наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення інформації.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Перевіривши та дослідивши матеріли клопотання приходжу до наступного.
Слідчим відділом Обухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області розслідується кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023111230001806, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 серпня 2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 135, ч. 2 ст. 367 КК України.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Порядок реалізації повноважень (правова процедура) слідчого (органу досудового розслідування) щодо витребування документів від підприємств, установ та організацій визначений главою 15 КПК України і здійснюється у формі отримання тимчасового доступу до речей і документів.
Відповідно до п. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронюваному законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Внесене клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, матеріалами клопотання (витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань), а також слідчим, доведено достатність даних про здійснення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, а також про те, що документи, про тимчасовий доступ до яких просить слідчий, знаходиться у володінні у володінні АТ КБ « ПриватБанк », (адреса юридичної особи: АДРЕСА_2 , ЄРДПОУ НОМЕР_11 ), мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні, що неможливо встановити а інший спосіб.
Разом з тим вивчивши матеріали клопотання, вважаю клопотання таким, що підлягає задоволенню частково, оскільки дані, викладені в матеріалах клопотання дають підстави для висновку, що проведення зазначених слідчих дій є необхідним, але відповідних доказів щодо підстав для надання тимчасового доступу слідчому СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_26 слідчим не надано. Враховуючи викладене у вказаній частині клопотання є необґрунтованим.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 160, 162, 163-166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання слідчого СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів з можливістю їх вилучення (здійснення їх виїмки), задовольнити частково.
Надати слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 12023111230001806 від 03 серпня 2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 135, ч. 2 ст. 367 КК України: заступнику начальника СВ ОСОБА_27 , старшому слідчому ОСОБА_25 , слідчому ОСОБА_28 , старшому слідчому ОСОБА_29 , старшому слідчому ОСОБА_30 , слідчому ОСОБА_31 , слідчому ОСОБА_32 , слідчому ОСОБА_33 , старшому слідчому ОСОБА_34 , слідчому ОСОБА_35 , начальнику відділення ОСОБА_36 , старшому слідчому ОСОБА_37 , старшому слідчому ОСОБА_38 , слідчому ОСОБА_39 , старшому слідчому ОСОБА_40 , заступнику начальника відділення СВ ОСОБА_41 , старшому слідчому ОСОБА_42 , старшому слідчому ОСОБА_43 , дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які становлять банківську таємницю, та перебувають у володінні АТ КБ « ПриватБанк », (адреса юридичної особи: АДРЕСА_2 , ЄРДПОУ НОМЕР_11 ) по банківській картці АТ КБ « ПриватБанк » № НОМЕР_9 (банківський рахунок: НОМЕР_10 ), відкритій на ім`я ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , РНОКПП: НОМЕР_12 , за період з 01.01.2022 по 11.08.2023, з можливістю вилучення завірених належним чином копій наступних документів, а саме:
-відомості щодо фінансового телефону, який є засобом доступу до карткового рахунку АТ КБ « ПриватБанк » за номером № НОМЕР_9 ;
-виписок (в електронному та паперовому вигляді) щодо руху коштів по рахунку за номером № НОМЕР_9 із зазначенням наступних відомостей по кожній фінансовій операції: дата та час фінансової операції, найменування платника - для фізичної особи - прізвища, імені та по батькові, номеру ІПН, номеру картки (рахунку) платника, найменування отримувача коштів - для фізичної особи - прізвища, імені та по батькові, ІПН, номеру картки (рахунку) отримувача коштів, суми коштів, цільового призначення, фото та відео з банкоматів в зазначений проміжок часу;
-інформацію про ІР-адреси користувачів (в електронному та паперовому вигляді), з яких здійснювався вхід до акаунту АТ КБ « ПриватБанк » по картковому рахунку № НОМЕР_9 , з датами, часом з`єднання, логінів абонентів та поштові скриньки за період з моменту відкриття рахунків по час з дня отримання ухвали;
-інформацію у вигляді довідки про місця, час та дату зняття грошових коштів з банківської картки № НОМЕР_9 , та інших карток випущених до вказаного рахунку, в банкоматах, а також фото, відеоматеріали, де зображено особу, що здійснювала зняття коштів в банкоматах, відділеннях банку (у кількості, що відповідає кількості операцій зі зняття готівкових коштів, враховуючи операції з перевірки балансу на картці), в електронному вигляді на матеріальному носії інформації, за період з 01.01.2022 по 11.08.2023.
У задоволенні інших вимог клопотання відмовити.
Строк дії ухвали визначити до 15 жовтня 2023 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2023 |
Оприлюднено | 22.08.2023 |
Номер документу | 112871308 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне вбивство |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні