Ухвала
від 04.09.2023 по справі 299/1822/18
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 299/1822/18

У Х В А Л А

04.09.2023 року м. Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області

в особі головуючого - судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

при проведенні відкритого підготовчого судового засідання в залі судового засідання у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.09.2016 року за № 12016070030003275, за обвинуваченням

ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Вишково Хустського району Закарпатської області, місце проживання: АДРЕСА_1 ,

ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Львів, місце проживання: АДРЕСА_2 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 176, частиною третьою статті 176, частиною другою статті 361, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 Кримінального кодексу України (надалі - КК України),

за участю прокурора ОСОБА_5 ,

обвинувачених ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_6 ,

В С Т А Н О В И В:

24.02.2023 року в суд поступило клопотання захисника ОСОБА_6 від 20.02.2023 року у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 176, частиною третьою статті 176, частиною другою статті 361, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України, про звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 176, частиною другою статті 361, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України у зв`язку із закінченням строків давності та закриття кримінального провадження в цій частині на підставі пункту 1 частини другої статті 284 Кримінального процесуального кодексу України (надалі - КПК України) - у зв`язку зі звільненням обвинувачених від кримінальної відповідальності.

Клопотання мотивовано тим, що кримінальні правопорушення, передбачені частиною другою статті 176, частиною другою статті 361, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України, є триваючими. Строк давності щодо триваючих злочинів обчислюється з дня фактичного припинення дії або бездіяльності з волі або поза волею особи, тому датою вчинення цих кримінальних правопорушень слід вважати 08.08.2017 року.

За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 176 КК України, передбачено покарання у виді штрафу від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк від двох до п`яти років, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361-1 КК України, - позбавлення волі на строк до п`яти років, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361-2 КК України, - позбавлення волі на строк від двох до п`яти років.

Відповідно до положень статті 12 КК України в редакції, яка діяла на момент вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 176, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України, такі відносилися до злочинів середньої тяжкості.

Згідно пункту 2 частини першої статті 49 КК України в редакції, яка діяла на момент вчинення кримінальних правопорушень, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло п`ять років у разі вчинення злочину середньої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.

Відповідно до частин першої, другої статті 12 КК України, чинної на даний час, кримінальні правопорушення, передбачені частиною другою статті 176, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України, відносяться до злочинів невеликої тяжкості.

Згідно із чинною редакцією пункту 1 частини першої статті 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло п`ять років у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини (вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років).

Підстави звільнення особи від кримінальної відповідальності за редакцією КК України, що діяла на момент вчинення кримінальних правопорушень, та чинною редакцією КК України однакові - закінчення п`яти років з дня вчинення кримінального правопорушення і до набрання вироком законної сили.

П`ять років за даними кримінальними правопорушеннями сплинули 08.08.2022 року.

За вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361 КК України, в редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення, передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно до положень статті 12 КК України в редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361 КК України, дане кримінальне правопорушення відносилося до тяжких злочинів.

Згідно пункту 2 частини першої статті 49 КК України в редакції, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло десять років у разі вчинення тяжкого злочину.

На теперішній час за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361 КК України, передбачено покарання у виді штрафу від трьох тисяч до семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п`яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Відповідно до чинної редакції частин першої, другої статті 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене частиною другою статті 361 КК України, відноситься до злочинів невеликої тяжкості.

Згідно із чинною редакцією пункту 2 частини першої статті 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло п`ять років у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини (вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років).

Відповідно до положень частини першої статті 5 КК України закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

Отже, за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361 КК України, мають застосовуватися положення статті 12 КК України у чинній редакції, а оскільки даний злочин відноситься до нетяжких злочинів, то строк притягнення до кримінальної відповідальності за ним сплинув 08.08.2022 року.

Обвинувачені надають згоду на звільнення їх від кримінальної відповідальності на підставі статті 49 КК України, при цьому не визнають свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 176, частиною другою статті 361, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України, з огляду на відсутність в їхніх діях складів кримінальних правопорушень.

Підставою для звільнення особи від кримінальної відповідальності за статтею 49 КК України визнається благополучне закінчення певних строків давності з дня вчинення злочину і до набрання законної сили обвинувальним вироком суду, яким особа засуджена за вчинення злочину.

Благополучним визнається таке закінчення строків давності, протягом яких особа, що вчинила злочин, виконала дві умови: 1) не вчинила протягом цих строків нового злочину, окрім злочину невеликої тяжкості; 2) не ухилялась від слідства або суду. Давність не застосовується у разі вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, передбачених у статтях 109-114-1, проти миру та безпеки людства, передбачених у статтях 437-439 і частині першій статті 442 КК України (частина п`ята статті 49 КК України).

У зв`язку з тим, що злочини, передбачені частиною другою статті 176, частиною другою статті 361, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України, вчинено 08.08.2017 року, до дати подання клопотання минуло більше ніж п`ять років, обвинувачені не визнають свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень, вироку у даному кримінальному провадженні немає, обвинувачені протягом досудового розслідування жодного разу не ухилялися від слідства та суду, не вчиняли нових злочинів, інкриміновані їм кримінальні правопорушення не відносяться до категорії злочинів, за вчинення яких не передбачено застосування давності, тому є підстави вважати, що п`ять років давності притягнення обвинувачених до кримінальної відповідальності за вчинення вказаних кримінальних правопорушень, закінчилися благополучно.

Відтак, у суду виникає обов`язок звільнити обвинувачених від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності та відповідно до пункту 1 частини другої статті 284 КПК України закрити кримінальне провадження з цієї підстави.

Судом встановлено, що обвинувальним актом, складеним 15.06.2018 року заступником начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення прокуратури Закарпатської області ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 висунуто обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 176, частиною третьою статті 176, частиною другою статті 361, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України.

ОСОБА_3 обвинувачується в тому, що він, обіймаючи з 11.04.2011 року посаду директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Електрон-Сервіс» (надалі - ТзОВ «Електрон-Сервіс») (ЄДРПОУ: 20457836, юридична адреса: Україна, 90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Копанська, 105), на підставі договорів оренди нежитлових приміщень від 06.05.2015 року № 01-6/1-13 та в подальшому договору оренди нежитлових приміщень від 01.12.2016 року без номера отримав у користування нежитлове приміщення за адресою: Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Миру, буд. № 39, що знаходиться на балансі КП «РРВК «Новини Виноградівщини», де діючи умисно, з корисливих спонукань, за попередньою змовою з ОСОБА_4 , який в той же час був системним адміністратором зазначеного товариства, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, діючи в порушення вимог Закону України «Про авторське право і суміжні права» (надалі Закон), у відповідності до якого, а саме: статті 1 Закону, аудіовізуальний твір - твір, що фіксується на певному матеріальному носії (кіноплівці, магнітній плівці чи магнітному диску, компакт-диску тощо) у вигляді серії послідовних кадрів (зображень) чи аналогових або дискретних сигналів, які відображають (закодовують) рухомі зображення (як із звуковим супроводом, так і без нього), і сприйняття якого є можливим виключно за допомогою того чи іншого виду екрана (кіноекрана, телевізійного екрана тощо), на якому рухомі зображення візуально відображаються за допомогою певних технічних засобів. Видами аудіовізуального твору є кінофільми, телефільми, відеофільми, діафільми, слайдофільми тощо, які можуть бути ігровими, анімаційними (мультиплікаційними), неігровими чи іншими. Розповсюдження об`єктів авторського права і (або) суміжних прав - будь-яка дія, за допомогою якої об`єкти авторського права і (або) суміжних прав безпосередньо чи опосередковано пропонуються публіці, в тому числі доведення цих об`єктів до відома публіки таким чином, що її представники можуть здійснити доступ до цих об`єктів з будь-якого місця і в будь-який час за власним вибором; пункту 7 частини першої статті 8 Закону - аудіовізуальні твори є об`єктом авторського права; частини другої статті 8 Закону - охороні за цим Законом підлягають всі твори, зазначені у частині першій цієї статті, як оприлюднені, так і не оприлюднені, як завершені, так і не завершені, незалежно від їх призначення, жанру, обсягу, мети (освіта, інформація, реклама, пропаганда, розваги тощо), у даному нежитловому (підвальному) приміщенні, маючи відповідні навички та знання в комп`ютерній галузі, налаштували серверне обладнання з метою надання інтернет-послуг своїм абонентам (користувачам) на території Закарпатської області та з метою отримання додаткового прибутку шляхом збільшення кількості своїх абонентів, вирішили зайнятись незаконним наданням додаткових послуг своїм користувачам шляхом незаконного надання останнім доступу до перегляду, завантаження та копіювання аудіовізуальних творів без відповідного дозволу правовласників.

З цією метою у невстановлений органом досудового розслідування час ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , використовуючи серверне обладнання (комп`ютерну техніку) ТзОВ «Електрон-Сервіс», що було підключено до всесвітньої мережі загального доступу Інтернет, розмістили інформаційний вебресурс з доменним іменем «sevlush.net», який налаштували таким чином, що при вході абонентами (користувачами) зазначеного товариства на розділ «Медіакаталог» здійснювалося їх автоматичне перенаправлення на їх локальний інформаційний вебресурс з доменним іменем « ОСОБА_9 ».

Реалізовуючи свій злочинний намір, маючи відповідний досвід та навички, використовуючи серверне обладнання (комп`ютерну техніку) ТзОВ «Електрон-Сервіс», підключене до всесвітньої та локальної мережі із доступом до Інтернету, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , у невстановлений досудовим розслідуванням час здійснили налаштування вищевказаних інформаційних вебресурсів, зокрема створили відповідні адміністраторські права доступу до них у вигляді логінів та паролей, з метою подальшого незаконного наповнення ресурсу з доменним іменем « ОСОБА_9 » аудіовізуальними творами та їх обслуговування (адміністрування). При цьому ОСОБА_3 використовував адміністраторські права доступу до вказаного вебресурсу з доменним іменем « ОСОБА_10 » під логіном « ОСОБА_11 » та паролем «FyfrjylF». В свою чергу ОСОБА_12 використовував адміністраторські права доступу до вказаного вебресурсу під логіном « ОСОБА_11 » та паролем «FyfrjyF».

Адміністрування (обслуговування) вебресурсів з доменними іменами «sevlush.net» та «trk.local» ОСОБА_3 разом з ОСОБА_4 здійснювалося як безпосередньо на серверному обладнанні (комп`ютерній техніці) в нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_3 , так і ОСОБА_8 , який використовуючи власний ноутбук марки «Оk» без серійного номера та стаціонарний комп`ютер (системний блок марки «Deluxe» без серійного номера), що були підключені до всесвітньої мережі загального доступу Інтернет та розташовані за місцем проживання останнього, за адресою: АДРЕСА_4 , з використанням віддаленого доступу до серверного обладнання (комп`ютерної техніки) ТзОВ «Електрон-Сервіс». У свою чергу ОСОБА_3 так само, з використанням віддаленого доступу до вищевказаного серверного обладнання, проводив адміністрування (обслуговування) вказаних вебресурсів за допомогою нетбука «Гігабайт», серійний номер NKW210CUAW02G00197, ноутбука марки «Леново», серійний номер MP115TN8, та нетбука марки «Гігабайт», серійний номер ESD-0904015C, що були підключені до всесвітньої мережі загального доступу Інтернет та розташовані за місцем проживання останнього, за адресою: АДРЕСА_5 .

Таким чином, використовуючи локальний інформаційний вебресурс з доменним іменем «trk.local», ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , умисно, протиправно, без відповідного дозволу правовласників (компанії «Twentieth Century Fox Film Corporation (Fox)» та її представника на території України - «Української антипіратської асоціації»), з порушенням вимог Закону в період часу з 01.01.2017 року до 08.08.2017 року, усвідомлюючи свою протиправну діяльність, надали абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» за допомогою всесвітньої та локальної мереж із доступом до Інтернету, у тому числі використовуючи технологію IP-телебачення (IPTV), доступ для перегляду, завантаження та копіювання аудіовізуальних творів, права на які належать компанії «Twentieth Century Fox Film Corporation (Fox)».

Зокрема, ОСОБА_13 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , у вищевказаний період часу, за допомогою локального інформаційного вебресурсу з доменним іменем «trk.local» незаконно розповсюдили абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» наступні аудіовізуальні твори: «День незалежності: Відродження (День независимости: Возрождение (Independence Day: Resurgence))», «Радник (Советник (The Counselor))», «Копи в спідницях (Копы в юбках (Heat, The))», «500 днів літа (500 дней лета (500 Days of Summer))», «Австралія (Австралия (Australia))», «Паперові міста (Бумажные города (Paper Towns)», «Дэдпул (Deadpool))», «Драконівські перли: еволюція (Драконий жемчуг: Зволюция (Dragonball Evolution))», «Дружинники (Дружинники (Neighborhood Watch))», «Епік (Епик (Epic))», «Із ада (Из ада (From Hell))», «Хроніка (Хроника (Chronicle))», «Льодовиковий період 2: Глобальне потепління (Ледниковый период 2: Глобальное потепление (Ice Age 2: The Meltdown))», «Ідеократія (Идеократия (Idiocracy))», «День независимости (Independence Day))», «Тіло Дженіфер (Тело Дженнифер (Jennifers Body))», «Льодовиковий період 4: Континентальний дрейф (Ледниковый период 4: Континентальний дрейф (Ice Age 4: Continental Drift))», «Маленька міс щастя (Маленькая мисс счастье (Little Miss Sunshine))», «Логан: Росомаха (Логан: Росомаха (Logan))», «Люди Ікс (Люди Икс (X-Men))», «Люди Ікс 2 (Люди Икс 2 (X2 (аka Х-Меn 2))», «Люди Ікс 3 (Люди Икс З (X-Men The Last Stand (aka X-Men 3))», «Ми купили зоопарк (Мы купили зоопарк (We Bought a Zoo))», «Ніч в музеї (Ночь в музее (Night at the Museum))», «Дурна слава (Дурная слава (Notorious))», «Один дома (Один дома (Home Alone))», «Оптом дешевше 2 (Оптом дешевле 2 (Cheaper by the Dozen 2))», «Персі Джексон і викрадач блискавок (Перси Джексон и похититель молний (Percy Jackson and the Olympians: The Lightning Thief))», «Чому він (Почему он? (Why Him?))», «Прогулянка в хмарах (Прогулка в облаках (A Walk in the Clouds))», «Подорожі Гулівера (Путешествия Гулливера (Gullivers Travels))», «Ріо (Рио (Rio))», «Шпигун (Шпион (Spy))», «Шпигуни по-сусідству (Шпионы по соседству (Keeping up with the Joneses))», «Швидкість (Скорость (Speed))», «Снупі і дрібниця пузата в кіно (Снупи и мелочь пузатая в кино (The Peanuts Movie))», «Солярис (Солярис (Solaris))», «День коли Земля зупинилась (День когда Земля остановилась (Day the Earth Stood Still, The))», «Води Слонам! (Воды слонам! (Water for Elephants))», «Життя Пі (Жизнь Пи (Life of Pi))».

Таким чином, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , умисно, переслідуючи мету отримання додаткових прибутків, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи можливість настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді порушення авторських прав та бажаючи настання таких наслідків, не маючи на те відповідної ліцензії та відповідного дозволу правовласників (компанії «Twentieth Century Fox Film Corporation (Fox)» та її представника на території України «Української антипіратської асоціації»), в порушення Закону, надали можливість абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» переглядати аудіовізуальні твори, які вони незаконно відтворювали та розповсюджували за допомогою інформаційного вебресурсу з доменним іменем «trk.local», у тому числі використовуючи технологію ІР-телебачення (IPTV), а саме: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_6 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_7 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_8 ; ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_9 ; ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_6 .

Отже, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , своїми умисними, протиправними діями, що виразилися у незаконному розповсюдженні, оприлюдненні, показі та опублікуванні серед абонентів (користувачів) ТзОВ «Електрон-Сервіс» за допомогою всесвітньої мережі загального доступу Інтернет аудіовізуальних творів, тобто надали можливість відвідувачам інформаційного вебресурсу з доменним іменем «sevlush.net» розділу «Медіакаталог», який автоматично перенаправляється на локальний інформаційний вебресурс з доменним іменем «trk.local», переглядати та копіювати вказані аудіовізуальні твори, права на які належать компанії «Twentieth Century Fox Film Corporation (Fox)», чим завдали вказаній компанії матеріальної шкоди в сумі 1162976,00 грн, що згідно висновку економічної експертизи в сфері інтелектуальної власності від 16.01.2018 року № 69 становить особливо великий розмір, тобто в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

За таких обставин ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 176 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є такі: незаконне відтворення, розповсюдження творів та інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.

Крім того, у 2016 році ОСОБА_3 , обіймаючи з 11.04.2011 року посаду директора ТзОВ «Електрон-Сервіс» (ЄДРПОУ: 20457836, юридична адреса: Україна, 90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Копанська, 105), продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи умисно, з корисливих спонукань, за попередньою змовою з ОСОБА_4 , який в той же час був системним адміністратором зазначеного товариства, з метою отримання додаткового прибутку шляхом збільшення абонентів (користувачів) ТзОВ «Електрон-Сервіс», яким вони надавали послуги Інтернет, вирішили незаконно надавати послуги супутникового телебачення за допомогою мережі Інтернет за технологією IP-телебачення (IPTV), а саме: надання неправомірного доступу до захищеної інформації Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин» (надалі ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин»), Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна Телевізійна Група» (надалі ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група»), Товариства з обмеженою відповідальністю «ТВ-Клуб Медіа» (надалі - ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа») та Товариства з обмеженою відповідальністю «Ай Пі Медіа Груп» (надалі ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп»), повіреним яких було Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Безпека-Плюс» (надалі ТзОВ «Науково-виробнича фірма «Безпека-Плюс»), шляхом здійснення несанкціонованого втручання, без відповідного дозволу, в роботу автоматизованих систем зазначених товариств.

Так, на підставі договорів оренди нежитлових приміщень, маючи у користуванні нежитлове приміщення за адресою: Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Миру, буд. № 39, що знаходиться на балансі КП «РРВК «Новини Виноградівщини», в підвальному приміщенні якого знаходилось відповідне серверне обладнання, призначене для надання інтернет-послуг абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» на території Закарпатської області, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , у невстановлений досудовим розслідуванням час додатково розмістили в даному підвальному приміщенні комп`ютерну техніку із встановленими платами супутникових тюнерів та платами для відтворення ефірних ТВ-каналів та, маючи відповідні навички та знання в комп`ютерній галузі, налаштували дане серверне обладнання з метою подальшого незаконного надання своїм абонентам послуг супутникового телебачення за допомогою мережі Інтернет за технологією IP-телебачення (IPTV), яке в свою чергу було виявлено та вилучено 08.08.2017 року під час проведення санкціонованого обшуку в приміщеннях ТзОВ «Електрон-Сервіс».

З цією метою ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , встановили та підключили супутникові антени, які налаштували на супутники «Eutelsat W4 W 7 36 градуса с.д.», «Hotbird 13 градуса с.д.», «Astra 4А 4.8 градуса с.д.» та «Amos 4 градуса 3.д.», які в свою чергу підключили до серверного обладнання (комп`ютерної техніки) ТзОВ «Електрон-Сервіс».

Окрім цього, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , у невстановлений досудовим розслідуванням час здійснили налаштування серверного обладнання, а саме: на системному блоці без серійного номера з жорстким диском, виробник «Maxtor», модель «DiamondMax plus 8», без серійного номера (9047-02, який досліджувався згідно висновку судової експертизи комп`ютерної техніки та програмних продуктів від 29.09.2017 року № 9047), виконали налаштування для підключення до віддаленого серверу, встановивши адресу «cservl3.net», користувача « ОСОБА_19 », пароль « ОСОБА_20 », протокол обміну даними - файл із даними налаштування системи кардшейрінга типу «NewCamd» з можливістю використання системи «кардшейрінг» та «емулятор ключів», для використання якого застосовувалась внутрішня система програмного забезпечення і файл («softcam»), який дозволяє здійснити перегляд закодованих каналів, використовуючи отримані ключі, що призвело до витоку вищевказаної інформації і порушення встановленого порядку її маршрутизації та відповідно дозволило абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» здійснювати перегляд закодованих каналів телебачення за технологією ІР-телебачення (IPTV), використовуючи всесвітню та локальну мережу із доступом до Інтернету, чим незаконно розповсюдили інформацію з обмеженим доступом в інтересах абонентів (користувачів) ТзОВ «Електрон-Сервіс», право на розповсюдження яких на території України належить ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», повіреним яких було ТзОВ «Науково-виробнича фірма «Безпека-Плюс», яка зберігається на їх автоматизованих системах.

У подальшому ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , з метою можливості віддаленого доступу до вказаного серверного обладнання, попередньо створили власні адміністраторські права (логін та пароль) для забезпечення функціонування та технічного обслуговування.

Окрім вищевказаних налаштувань, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , на своєму вебресурсі « ОСОБА_21 » за гіперпосиланням (адресою): ІНФОРМАЦІЯ_8 створили та розмістили каталог із списком телерадіопрограм, доступних для перегляду та копіювання, а також надали своїм абонентам (користувачам) інструкцію по налаштуванню до незаконного доступу до супутникових каналів за технологією IP-телебачення ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ).

Таким чином, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , незаконно отримавши технічну можливість надавати послуги супутникового телебачення за допомогою мережі Інтернет за технологією ІР-телебачення (IPTV) та маючи єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне збагачення шляхом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем (супутникового телебачення), що в свою чергу призвело до витоку інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації, і усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, достеменно знаючи, що без укладання відповідного договору з правовласником та без карти умовного доступу він не має права доступу до кодованих телевізійних програм та порушує маршрутизацію кодованого сигналу. Таким чином, у період з 12.09.2016 року до 08.08.2017 року незаконно надавав доступ до перегляду супутникових каналів, в тому числі кодованих телерадіопрограм, дистриб`ютором яких на території України були ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», повіреним яких було ТзОВ «Науково-виробнича фірма «Безпека-Плюс», за технологією IP-телебачення (IPTV), за допомогою інформаційного вебресурсу з доменним іменем « ОСОБА_21 », абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс», а саме: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_6 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_7 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_8 .

Внаслідок вищеописаних протиправних дій, вчинених ОСОБА_3 за попередньою змовою з ОСОБА_8 , інформація у вигляді аудіо- і відеопотоку супутникових каналів, що транслювалась на території України ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», стала відомою і доступною особам, які не мали права доступу до неї, що згідно частини першої статті 1 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», є витоком інформації.

За таких обставин ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є такі: несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи, що призвело до витоку інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Окрім цього, у період з 12.09.2016 року до 08.08.2017 року ОСОБА_3 , обіймаючи з 11.04.2011 року посаду директора ТзОВ «Електрон-Сервіс» (ЄДРПОУ: 20457836, юридична адреса: Україна, 90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Копанська, 105), діючи умисно, за попередньою змовою з системним адміністратором зазначеного товариства ОСОБА_4 , переслідуючи особисту корисливу зацікавленість та маючи єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне збагачення шляхом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, достеменно знаючи, що без укладання відповідного договору з правовласником та без карти умовного доступу вони не мають права доступу до кодованих телерадіопрограм (телевізійних програм) та порушують маршрутизацію кодованих сигналів, незаконно надали доступ до перегляду супутникових каналів, у тому числі кодованих телерадіопрограм за технологією IP-телебачення (IPTV), дистриб`юторами яких на території України були ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», повіреним яких було ТзОВ «Науково-виробнича фірма «Безпека-Плюс», за допомогою інформаційного вебресурсу з доменним іменем « ОСОБА_21 », абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс», а саме: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_6 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_7 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_8 .

Внаслідок вищеописаних протиправних дій ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , несанкціоновано розповсюдили інформацію вищевказаних товариств з обмеженим доступом, а саме: закодованих телерадіопрограм (програм телебачення), право на розповсюдження яких належало ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», та яка зберігалась в їх автоматизованих системах.

За таких обставин ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361-2 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є такі: несанкціоноване розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в автоматизованих системах, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Крім того, ОСОБА_3 , обіймаючи з 11.04.2011 року посаду директора ТзОВ «Електрон-Сервіс» (ЄДРПОУ: 20457836, юридична адреса: Україна, 90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Копанська, 105), маючи у користуванні нежитлове приміщення за адресою: Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Миру, буд. № 39, що знаходиться на балансі КП «РРВК «Новини Виноградівщини», в підвальному приміщенні якого знаходилось відповідне серверне обладнання (комп`ютерна техніка), призначене для надання інтернет-послуг абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» на території Закарпатської області, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_4 , який в той же час був системним адміністратором, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, усвідомлюючи суспільну небезпеку своїх дій, у невстановлений органом досудового розслідування час розмістили на своєму серверному обладнанні, а саме: на вебресурсі «sevlush.net.» в розділі «Корисні програми» за гіперпосиланням (адресою): ftp://sevlush.net/pub програмні продукти, а саме: «Remove WAT 2.2.6.ехе» та «WPA_Kill.exe», чим незаконно розповсюдили програмні засоби, призначені для несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів). В свою чергу вказане серверне обладнання було виявлено та вилучено 08.08.2017 року під час проведення санкціонованого обшуку в приміщеннях ТзОВ «Електрон-Сервіс».

Відповідно до висновку комп`ютерно-технічної експертизи від 27.11.2017 року № 5/40 на жорсткому диску «Samsung s/n S1VZJDWS416845» виявлено два файли, а саме: «RemoveWAT 2.2.6.ехе» та «WPA_Kill.exe», які в даній системі ідентифікувалися як комп`ютерні віруси: «MSIL/HackTool.Wpakill.A» та «Win32/HackTool.WpaKill.B», які є шкідливими програмами.

Таким чином, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , до 08.08.2017 року незаконно розповсюджували абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» шкідливі програмні засоби, призначені для несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів).

За таких обставин ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361-1 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є такі: розповсюдження шкідливих програмних засобів, призначених для несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів), вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Крім того, в період часу з 01.01.2017 року до 08.08.2017 року ОСОБА_3 , обіймаючи з 11.04.2011 року посаду директора ТзОВ «Електрон-Сервіс» (ЄДРПОУ: 20457836, юридична адреса: Україна, 90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Копанська, 105), на підставі договорів оренди нежитлових приміщень від 06.05.2015 року № 01-6/1-13 та в подальшому договору оренди нежитлових приміщень від 01.12.2016 року без номера, отримав у користування нежитлове приміщення за адресою: Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Миру, буд. № 39, що знаходиться на балансі КП «РРВК «Новини Виноградівщини», де продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи умисно, повторно, з корисливих спонукань, за попередньою змовою з ОСОБА_4 , який в той же час був системним адміністратором зазначеного товариства, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, діючи в порушення вимог Закону, статті 40 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» від 21.12.1993 року, якою встановлено, що для організації діяльності (мовлення) кабельного телебачення і радіомовлення суб`єкт господарювання (провайдер або оператор телекомунікацій чи оператор кабельних мереж) повинен отримати ліцензію (дозвіл) на Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, статті 33 Закону України «Про телекомунікації» від 18.11.2003 року, відповідно до якої споживачі телекомунікаційних послуг зобов`язані дотримуватись правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, що затверджує Кабінет Міністрів України (постанова № 295 від 11 квітня 2012 року), зокрема: не допускати використання кінцевого обладнання споживача для вчинення протиправних дій; не допускати використання на комерційній основі кінцевого обладнання та абонентських ліній для надання телекомунікаційних послуг третім особам; виконувати інші обов`язки відповідно до Закону та законодавства України, статей 4, 8 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» від 05.07.1994 року, згідно яких порядок доступу до інформації, перелік користувачів та їх повноваження стосовно цієї інформації визначаються власником інформації, умови обробки інформації в системі визначаються власником системи відповідно до договору з власником інформації, не маючи договорів із правовласниками телерадіопрограм та їх дистриб`юторами, які б надали право прийому та подальшого розповсюдження супутникових телевізійних каналів на території України, не отримавши ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, з метою отримання додаткового прибутку шляхом збільшення абонентів, яким ТзОВ «Електрон-Сервіс» надавало послуги Інтернету, вирішили незаконно надавати послуги супутникового телебачення за допомогою мережі Інтернет за технологією IP-телебачення (IPTV), а саме: надавати неправомірний доступ до інформації Товариства з обмеженою відповідальністю «1+1 Інтернет» (надалі - ТзОВ «1+1 Інтернет»), шляхом незаконного розповсюдження на території Закарпатської області програм мовлення, а саме: телеканалів під логотипами «1+1», «2+2», «Бігуді» та «Уніан», без укладення відповідного ліцензійного договору з ТзОВ «1+1 Інтернет», яке є власником суміжних прав на розповсюдження програм мовлення телеканалів (виключна ліцензія) на території України.

Так, на підставі договорів оренди нежитлових приміщень, маючи у користуванні нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , що знаходиться на балансі КП «РРВК «Новини Виноградівщини», у підвальному приміщенні якого знаходилось відповідне серверне обладнання, призначене для надання інтернет-послуг абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» на території Закарпатської області, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , на наявному вищевказаному серверному обладнанні (комп`ютерній техніці), яке в свою чергу було виявлено та вилучено 08.08.2017 року, під час проведення санкціонованого обшуку в приміщеннях ТзОВ «Електрон-Сервіс», додатково, незаконно, налаштували доступ до програм мовлення - телеканалів під логотипами «1+1», «2+2», «Бігуді» та «Уніан» без укладення відповідного ліцензійного договору з ТзОВ «1+1 Інтернет» та дозволили своїм абонентам здійснювати перегляд вказаних телеканалів за технологією IP-телебачення (IPTV), використовуючи всесвітню та локальну мережу із доступом до Інтернету.

Окрім вищевказаних налаштувань, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , на своєму вебресурсі « ОСОБА_21 » за гіперпосиланням (адресою): ІНФОРМАЦІЯ_8 створили та розмістили каталог із списком телерадіопрограм, доступних для перегляду та копіювання, а також надали своїм абонентам (користувачам) інструкцію по налаштуванню до незаконного доступу до супутникових каналів за технологією IP-телебачення ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ).

Таким чином, ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_8 , незаконно отримавши технічну можливість надавати послуги супутникового телебачення за допомогою мережі Інтернет за технологією ІР-телебачення ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ) та маючи єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне збагачення шляхом порушення суміжних прав ТзОВ «1+1 Інтернет», і достовірно знаючи, що для розповсюдження сигналу телевізійних програм мовлення під логотипами «1+1», «2+2», «Бігуді» та «Уніан» через ІР-телебачення (IPTV) необхідно відповідну ліцензію та ліцензійні договори і що вони таких не мають, всупереч Закону, повторно здійснили діяльність, пов`язану із незаконним відтворенням та розповсюдженням програм мовлення, а саме: телевізійних каналів під логотипами « ІНФОРМАЦІЯ_2 », «2+2», «Бігуді» та «Уніан», суміжні права на які належать ТзОВ «1+1 Інтернет», абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс», а саме: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_6 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_7 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_8 , чим завдали ТзОВ «1+1 Інтернет» матеріальної шкоди в сумі 59048,00 грн, що згідно висновку економічної експертизи у сфері інтелектуальної власності від 05.03.2018 року № 494 становить значний розмір, тобто у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

За таких обставин ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 176 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є такі: незаконне відтворення, розповсюдження програм мовлення та інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, що завдало матеріальної шкоди в значному розмірі.

ОСОБА_4 обвинувачується в тому, що ОСОБА_3 , обіймаючи з 11.04.2011 року посаду директора ТзОВ «Електрон-Сервіс» (ЄДРПОУ: 20457836, юридична адреса: Україна, 90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Копанська, 105), на підставі договорів оренди нежитлових приміщень від 06.05.2015 року № 01-6/1-13 та в подальшому договору оренди нежитлових приміщень від 01.12.2016 року без номера отримав у користування нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , що знаходиться на балансі КП «РРВК «Новини Виноградівщини», де діючи умисно, з корисливих спонукань, за попередньою змовою з ОСОБА_4 , який в той же час був системним адміністратором зазначеного товариства, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, діючи в порушення вимог Закону, у відповідності до якого, а саме: статті 1 Закону, аудіовізуальний твір - твір, що фіксується на певному матеріальному носії (кіноплівці, магнітній плівці чи магнітному диску, компакт-диску тощо) у вигляді серії послідовних кадрів (зображень) чи аналогових або дискретних сигналів, які відображають (закодовують) рухомі зображення (як із звуковим супроводом, так і без нього), і сприйняття якого є можливим виключно за допомогою того чи іншого виду екрана (кіноекрана, телевізійного екрана тощо), на якому рухомі зображення візуально відображаються за допомогою певних технічних засобів. Видами аудіовізуального твору є кінофільми, телефільми, відеофільми, діафільми, слайдофільми тощо, які можуть бути ігровими, анімаційними (мультиплікаційними), неігровими чи іншими. Розповсюдження об`єктів авторського права і (або) суміжних прав - будь-яка дія, за допомогою якої об`єкти авторського права і (або) суміжних прав безпосередньо чи опосередковано пропонуються публіці, в тому числі доведення цих об`єктів до відома публіки таким чином, що її представники можуть здійснити доступ до цих об`єктів з будь-якого місця і в будь-який час за власним вибором; пункту 7 частини першої статті 8 Закону - аудіовізуальні твори є об`єктом авторського права; частини другої статті 8 Закону - охороні за цим Законом підлягають всі твори, зазначені у частині першій цієї статті, як оприлюднені, так і не оприлюднені, як завершені, так і не завершені, незалежно від їх призначення, жанру, обсягу, мети (освіта, інформація, реклама, пропаганда, розваги тощо), у даному нежитловому (підвальному) приміщенні, маючи відповідні навички та знання в комп`ютерній галузі, налаштували серверне обладнання з метою надання Інтернет послуг своїм абонентам (користувачам) на території Закарпатської області та з метою отримання додаткового прибутку шляхом збільшення кількості своїх абонентів, вирішили зайнятись незаконним наданням додаткових послуг своїм користувачам шляхом незаконного надання останнім доступу до перегляду, завантаження та копіювання аудіовізуальних творів без відповідного дозволу правовласників.

З цією метою у невстановлений органом досудового розслідування час ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , використовуючи серверне обладнання (комп`ютерну техніку) ТзОВ «Електрон-Сервіс», що було підключено до всесвітньої мережі загального доступу Інтернет, розмістили інформаційний вебресурс з доменним іменем «sevlush.net», який налаштували таким чином, що при вході абонентами (користувачами) зазначеного товариства на розділ «Медіакаталог» здійснювалося їх автоматичне перенаправлення на їх локальний інформаційний вебресурс з доменним іменем « ОСОБА_9 ».

Реалізовуючи свій злочинний намір, маючи відповідний досвід та навички, використовуючи серверне обладнання (комп`ютерну техніку) ТзОВ «Електрон-Сервіс», підключене до всесвітньої та локальної мережі із доступом до Інтернету, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , у невстановлений досудовим розслідуванням час здійснили налаштування вищевказаних інформаційних вебресурсів, зокрема створили відповідні адміністраторські права доступу до них у вигляді логінів та паролей, з метою подальшого незаконного наповнення ресурсу з доменним іменем « ОСОБА_9 » аудіовізуальними творами та їх обслуговування (адміністрування). При цьому ОСОБА_3 використовував адміністраторські права доступу до вказаного вебресурсу з доменним іменем « ОСОБА_10 » під логіном « ОСОБА_11 » та паролем «FyfrjylF». В свою чергу ОСОБА_12 використовував адміністраторські права доступу до вказаного вебресурсу під логіном « ОСОБА_11 » та паролем «FyfrjyF».

Адміністрування (обслуговування) вебресурсів з доменними іменами «sevlush.net» та «trk.local» ОСОБА_4 разом з ОСОБА_3 здійснювалося як безпосередньо на серверному обладнанні (комп`ютерній техніці) в нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_3 , так і ОСОБА_8 , який використовуючи власний ноутбук марки «Оk» без серійного номера та стаціонарний комп`ютер (системний блок марки «Deluxe» без серійного номера), що були підключені до всесвітньої мережі загального доступу Інтернет та розташовані за місцем проживання останнього, за адресою: АДРЕСА_4 , з використанням віддаленого доступу до серверного обладнання (комп`ютерної техніки) ТзОВ «Електрон-Сервіс». В свою чергу ОСОБА_3 так само, з використанням віддаленого доступу до вищевказаного серверного обладнання, проводив адміністрування (обслуговування) вказаних вебресурсів за допомогою нетбука «Гігабайт», серійний номер NKW210CUAW02G00197, ноутбука марки «Леново», серійний номер MP115TN8, та нетбука марки «Гігабайт», серійний номер ESD-0904015C, що були підключені до всесвітньої мережі загального доступу Інтернет та розташовані за місцем проживання останнього, за адресою: АДРЕСА_5 .

Таким чином, використовуючи локальний інформаційний вебресурс з доменним іменем «trk.local», ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , умисно, протиправно, без відповідного дозволу правовласників (компанії «Twentieth Century Fox Film Corporation (Fox)» та її представника на території України - «Української антипіратської асоціації»), з порушенням вимог Закону в період часу з 01.01.2017 року до 08.08.2017 року, усвідомлюючи свою протиправну діяльність, надали абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» за допомогою всесвітньої та локальної мереж із доступом до Інтернету, у тому числі використовуючи технологію IP-телебачення (IPTV), доступ для перегляду, завантаження та копіювання аудіовізуальних творів, права на які належать компанії «Twentieth Century Fox Film Corporation (Fox)».

Зокрема, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_22 , у вищевказаний період часу, за допомогою локального інформаційного вебресурсу з доменним іменем «trk.local» незаконно розповсюдили абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» наступні аудіовізуальні твори: «День незалежності: Відродження (День независимости: Возрождение (Independence Day: Resurgence))», «Радник (Советник (The Counselor))», «Копи в спідницях (Копы в юбках (Heat, The))», «500 днів літа (500 дней лета (500 Days of Summer))», «Австралія (Австралия (Australia))», «Паперові міста (Бумажные города (Paper Towns)», «Дэдпул (Deadpool))», «Драконівські перли: еволюція (Драконий жемчуг: Зволюция (Dragonball Evolution))», «Дружинники (Дружинники (Neighborhood Watch))», «Епік (Епик (Epic))», «Із ада (Из ада (From Hell))», «Хроніка (Хроника (Chronicle))», «Льодовиковий період 2: Глобальне потепління (Ледниковый период 2: Глобальное потепление (Ice Age 2: The Meltdown))», «Ідеократія (Идеократия (Idiocracy))», «День независимости (Independence Day))», «Тіло Дженіфер (Тело Дженнифер (Jennifers Body))», «Льодовиковий період 4: Континентальний дрейф (Ледниковый период 4: Континентальний дрейф (Ice Age 4: Continental Drift))», «Маленька міс щастя (Маленькая мисс счастье (Little Miss Sunshine))», «Логан: Росомаха (Логан: Росомаха (Logan))», «Люди Ікс (Люди Икс (X-Men))», «Люди Ікс 2 (Люди Икс 2 (X2 (аka Х-Меn 2))», «Люди Ікс 3 (Люди Икс З (X-Men The Last Stand (aka X-Men 3))», «Ми купили зоопарк (Мы купили зоопарк (We Bought a Zoo))», «Ніч в музеї (Ночь в музее (Night at the Museum))», «Дурна слава (Дурная слава (Notorious))», «Один дома (Один дома (Home Alone))», «Оптом дешевше 2 (Оптом дешевле 2 (Cheaper by the Dozen 2))», «Персі Джексон і викрадач блискавок (Перси Джексон и похититель молний (Percy Jackson and the Olympians: The Lightning Thief))», «Чому він (Почему он? (Why Him?))», «Прогулянка в хмарах (Прогулка в облаках (A Walk in the Clouds))», «Подорожі Гулівера (Путешествия Гулливера (Gullivers Travels))», «Ріо (Рио (Rio))», «Шпигун (Шпион (Spy))», «Шпигуни по-сусідству (Шпионы по соседству (Keeping up with the Joneses))», «Швидкість (Скорость (Speed))», «Снупі і дрібниця пузата в кіно (Снупи и мелочь пузатая в кино (The Peanuts Movie))», «Солярис (Солярис (Solaris))», «День коли Земля зупинилась (День когда Земля остановилась (Day the Earth Stood Still, The))», «Води Слонам! (Воды слонам! (Water for Elephants))», «Життя Пі (Жизнь Пи (Life of Pi))».

Таким чином, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , умисно, переслідуючи мету отримання додаткових прибутків, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, передбачаючи можливість настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді порушення авторських прав та бажаючи настання таких наслідків, не маючи на те відповідної ліцензії та відповідного дозволу правовласників (компанії «Twentieth Century Fox Film Corporation (Fox)» та її представника на території України «Української антипіратської асоціації»), в порушення Закону, надали можливість абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» переглядати аудіовізуальні твори, які вони незаконно відтворювали та розповсюджували за допомогою інформаційного вебресурсу з доменним іменем «trk.local», у тому числі використовуючи технологію ІР-телебачення (IPTV), а саме: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_6 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_7 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_8 ; ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_9 ; ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_6 .

Отже, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , своїми умисними, протиправними діями, що виразилися у незаконному розповсюдженні, оприлюдненні, показі та опублікуванні серед абонентів (користувачів) ТзОВ «Електрон-Сервіс» за допомогою всесвітньої мережі загального доступу Інтернет аудіовізуальних творів, тобто надали можливість відвідувачам інформаційного вебресурсу з доменним іменем «sevlush.net» розділу «Медіакаталог», який автоматично перенаправляється на локальний інформаційний вебресурс з доменним іменем «trk.local», переглядати та копіювати вказані аудіовізуальні твори, права на які належать компанії «Twentieth Century Fox Film Corporation (Fox)», чим завдали вказаній компанії матеріальної шкоди в сумі 1162976,00 грн, що згідно висновку економічної експертизи в сфері інтелектуальної власності від 16.01.2018 року № 69 становить особливо великий розмір, тобто в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

За таких обставин ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 176 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є такі: незаконне відтворення, розповсюдження творів та інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що завдало матеріальної шкоди в особливо великих розмірах.

Крім того, у 2016 році ОСОБА_3 , обіймаючи з 11.04.2011 року посаду директора ТзОВ «Електрон-Сервіс» (ЄДРПОУ: 20457836, юридична адреса: Україна, 90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Копанська, 105), продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи умисно, з корисливих спонукань, за попередньою змовою з ОСОБА_4 , який в той же час був системним адміністратором зазначеного товариства, з метою отримання додаткового прибутку шляхом збільшення абонентів (користувачів) ТзОВ «Електрон-Сервіс», яким вони надавали послуги Інтернету, вирішили незаконно надавати послуги супутникового телебачення за допомогою мережі Інтернет за технологією IP-телебачення (IPTV), а саме: надання неправомірного доступу до захищеної інформації ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», повіреним яких було ТзОВ «Науково-виробнича фірма «Безпека-Плюс», шляхом здійснення несанкціонованого втручання, без відповідного дозволу, в роботу автоматизованих систем зазначених товариств.

Так, на підставі договорів оренди нежитлових приміщень, маючи у користуванні нежитлове приміщення за адресою: Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Миру, буд. № 39, що знаходиться на балансі КП «РРВК «Новини Виноградівщини», в підвальному приміщенні якого знаходилось відповідне серверне обладнання, призначене для надання інтернет-послуг абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» на території Закарпатської області, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , у невстановлений досудовим розслідуванням час додатково розмістили в даному підвальному приміщенні комп`ютерну техніку із встановленими платами супутникових тюнерів та платами для відтворення ефірних ТВ-каналів та, маючи відповідні навички та знання в комп`ютерній галузі, налаштували дане серверне обладнання з метою подальшого незаконного надання своїм абонентам послуг супутникового телебачення за допомогою мережі Інтернет за технологією IP-телебачення (IPTV), яке в свою чергу було виявлено та вилучено 08.08.2017 року під час проведення санкціонованого обшуку в приміщеннях ТзОВ «Електрон-Сервіс».

З цією метою ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , встановили та підключили супутникові антени, які налаштували на супутники «Eutelsat W4 W 7 36 градуса с.д.», «Hotbird 13 градуса с.д.», «Astra 4А 4.8 градуса с.д.» та «Amos 4 градуса 3.д.», які в свою чергу підключили до серверного обладнання (комп`ютерної техніки) ТзОВ «Електрон-Сервіс».

Окрім цього, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , у невстановлений досудовим розслідуванням час здійснили налаштування серверного обладнання, а саме: на системному блоці без серійного номера з жорстким диском, виробник «Maxtor», модель «DiamondMax plus 8», без серійного номера (9047-02, який досліджувався згідно висновку судової експертизи комп`ютерної техніки та програмних продуктів від 29.09.2017 року № 9047), виконали налаштування для підключення до віддаленого серверу, встановивши адресу «cservl3.net», користувача « ОСОБА_19 », пароль « ОСОБА_20 », протокол обміну даними - файл із даними настройки системи кардшейрінга типу «NewCamd» з можливістю використання системи «кардшейрінг» та «емулятор ключів», для використання якого застосовувалась внутрішня система програмного забезпечення і файл («softcam»), який дозволяє здійснити перегляд закодованих каналів, використовуючи отримані ключі, що призвело до витоку вищевказаної інформації і порушення встановленого порядку її маршрутизації та відповідно дозволило абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» здійснювати перегляд закодованих каналів телебачення за технологією ІР-телебачення (IPTV), використовуючи всесвітню та локальну мережу із доступом до Інтернету, чим незаконно розповсюдили інформацію з обмеженим доступом в інтересах абонентів (користувачів) ТзОВ «Електрон-Сервіс», право на розповсюдження яких на території України належить ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», повіреним яких було ТзОВ «Науково-виробнича фірма «Безпека-Плюс», яка зберігається на їх автоматизованих системах.

У подальшому ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , з метою можливості віддаленого доступу до вказаного серверного обладнання, попередньо створили власні адміністраторські права (логін та пароль) для забезпечення функціонування та технічного обслуговування.

Окрім вищевказаних налаштувань, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , на своєму вебресурсі « ОСОБА_21 » за гіперпосиланням (адресою): ІНФОРМАЦІЯ_8 створили та розмістили каталог із списком телерадіопрограм, доступних для перегляду та копіювання, а також надали своїм абонентам (користувачам) інструкцію по налаштуванню до незаконного доступу до супутникових каналів за технологією IP-телебачення ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ).

Таким чином, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , незаконно отримавши технічну можливість надавати послуги супутникового телебачення за допомогою мережі Інтернет за технологією ІР-телебачення (IPTV) та маючи єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне збагачення шляхом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем (супутникового телебачення), що в свою чергу призвело до витоку інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації, і усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, достеменно знаючи, що без укладання відповідного договору з правовласником та без карти умовного доступу він не має права доступу до кодованих телевізійних програм та порушує маршрутизацію кодованого сигналу. Таким чином, у період з 12.09.2016 року до 08.08.2017 року незаконно надавав доступ до перегляду супутникових каналів, в тому числі кодованих телерадіопрограм, дистриб`ютором яких на території України були ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», повіреним яких було ТзОВ «Науково-виробнича фірма «Безпека-Плюс», за технологією IP-телебачення (IPTV), за допомогою інформаційного вебресурсу з доменним іменем « ОСОБА_21 », абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс», а саме: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_6 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_7 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_8 .

Внаслідок вищеописаних протиправних дій, вчинених ОСОБА_8 за попередньою змовою з ОСОБА_3 , інформація у вигляді аудіо- і відеопотоку супутникових каналів, що транслювалась на території України ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», стала відомою і доступною особам, які не мали права доступу до неї, що згідно частини першої статті 1 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», є витоком інформації.

За таких обставин ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є такі: несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи, що призвело до витоку інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Окрім цього, у період з 12.09.2016 року до 08.08.2017 року ОСОБА_3 , обіймаючи з 11.04.2011 року посаду директора ТзОВ «Електрон-Сервіс» (ЄДРПОУ: 20457836, юридична адреса: Україна, 90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Копанська, 105), діючи умисно, за попередньою змовою з системним адміністратором зазначеного товариства ОСОБА_4 , переслідуючи особисту корисливу зацікавленість та маючи єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне збагачення шляхом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, достеменно знаючи, що без укладання відповідного договору з правовласником та без карти умовного доступу вони не мають права доступу до кодованих телерадіопрограм (телевізійних програм) та порушують маршрутизацію кодованих сигналів, незаконно надали доступ до перегляду супутникових каналів, у тому числі кодованих телерадіопрограм за технологією IP-телебачення (IPTV), дистриб`юторами яких на території України були ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», повіреним яких було ТзОВ «Науково-виробнича фірма «Безпека-Плюс», за допомогою інформаційного вебресурсу з доменним іменем « ОСОБА_21 », абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс», а саме: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_6 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_7 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_8 .

Внаслідок вищеописаних протиправних дій ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , несанкціоновано розповсюдили інформацію вищевказаних товариств з обмеженим доступом, а саме: закодованих телерадіопрограм (програм телебачення), право на розповсюдження яких належало ТзОВ «Нова Телевізійна Група Меді Продакшин», ТзОВ «Рекламна Телевізійна Група», ТзОВ «ТВ-Клуб Медіа» та ТзОВ «Ай Пі Медіа Груп», та яка зберігалась в їх автоматизованих системах.

За таких обставин ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361-2 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є такі: несанкціоноване розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в автоматизованих системах, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Крім того, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду системного адміністратора ТзОВ «Електрон-Сервіс» (ЄДРПОУ: 20457836, юридична адреса: Україна, 90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Копанська, 105), діючи умисно, за попередньою змовою з директором зазначеного товариства ОСОБА_3 , маючи у користуванні нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , що знаходиться на балансі КП «РРВК «Новини Виноградівщини», в підвальному приміщенні якого знаходилось відповідне серверне обладнання (комп`ютерна техніка), призначене для надання інтернет-послуг абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» на території Закарпатської області, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, усвідомлюючи суспільну небезпеку своїх дій, у невстановлений органом досудового розслідування час розмістили на своєму серверному обладнанні, а саме: на вебресурсі «sevlush.net.» в розділі «Корисні програми» за гіперпосиланням (адресою): ftp://sevlush.net/pub програмні продукти, а саме: «Remove WAT 2.2.6.ехе» та «WPA_Kill.exe», чим незаконно розповсюдили програмні засоби, призначені для несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів). В свою чергу вказане серверне обладнання було виявлено та вилучено 08.08.2017 року під час проведення санкціонованого обшуку в приміщеннях ТзОВ «Електрон-Сервіс».

Відповідно до висновку комп`ютерно-технічної експертизи від 27.11.2017 року № 5/40 на жорсткому диску «Samsung s/n S1VZJDWS416845» виявлено два файли, а саме: «RemoveWAT 2.2.6.ехе» та «WPA_Kill.exe», які в даній системі ідентифікувалися як комп`ютерні віруси: «MSIL/HackTool.Wpakill.A» та «Win32/HackTool.WpaKill.B», які є шкідливими програмами.

Таким чином, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , до 08.08.2017 року незаконно розповсюджували абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» шкідливі програмні засоби, призначені для несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів).

За таких обставин ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 361-1 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є такі: розповсюдження шкідливих програмних засобів, призначених для несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп`ютерів), вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Крім того, в період часу з 01.01.2017 року до 08.08.2017 року ОСОБА_3 , обіймаючи з 11.04.2011 року посаду директора ТзОВ «Електрон-Сервіс» (ЄДРПОУ: 20457836, юридична адреса: Україна, 90300, Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Копанська, 105), на підставі договорів оренди нежитлових приміщень від 06.05.2015 року № 01-6/1-13 та в подальшому договору оренди нежитлових приміщень від 01.12.2016 року без номера, отримав у користування нежитлове приміщення за адресою: Закарпатська область, Виноградівський район, м. Виноградів, вул. Миру, буд. № 39, що знаходиться на балансі КП «РРВК «Новини Виноградівщини», де продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи умисно, повторно, з корисливих спонукань, за попередньою змовою з ОСОБА_4 , який в той же час був системним адміністратором зазначеного товариства, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, діючи в порушення вимог Закону, статті 40 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» від 21.12.1993 року, якою встановлено, що для організації діяльності (мовлення) кабельного телебачення і радіомовлення суб`єкт господарювання (провайдер або оператор телекомунікацій чи оператор кабельних мереж) повинен отримати ліцензію (дозвіл) на Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, статті 33 Закону України «Про телекомунікації» від 18.11.2003 року, відповідно до якої споживачі телекомунікаційних послуг зобов`язані дотримуватись правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, що затверджує Кабінет Міністрів України (постанова № 295 від 11 квітня 2012 року), зокрема: не допускати використання кінцевого обладнання споживача для вчинення протиправних дій; не допускати використання на комерційній основі кінцевого обладнання та абонентських ліній для надання телекомунікаційних послуг третім особам; виконувати інші обов`язки відповідно до Закону та законодавства України, статей 4, 8 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» від 05.07.1994 року, згідно яких порядок доступу до інформації, перелік користувачів та їх повноваження стосовно цієї інформації визначаються власником інформації, умови обробки інформації в системі визначаються власником системи відповідно до договору з власником інформації, не маючи договорів із правовласниками телерадіопрограм та їх дистриб`юторами, які б надали право прийому та подальшого розповсюдження супутникових телевізійних каналів на території України, не отримавши ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, з метою отримання додаткового прибутку шляхом збільшення абонентів, яким ТзОВ «Електрон-Сервіс» надавало послуги Інтернету, вирішили незаконно надавати послуги супутникового телебачення за допомогою мережі Інтернет за технологією IP-телебачення (IPTV), а саме: надавати неправомірний доступ до інформації ТзОВ «1+1 Інтернет», шляхом незаконного розповсюдження на території Закарпатської області програм мовлення, а саме: телеканалів під логотипами «1+1», «2+2», «Бігуді» та «Уніан», без укладення відповідного ліцензійного договору з ТзОВ «1+1 Інтернет», яке є власником суміжних прав на розповсюдження програм мовлення телеканалів (виключна ліцензія) на території України.

Так, на підставі договорів оренди нежитлових приміщень, маючи у користуванні нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_3 , що знаходиться на балансі КП «РРВК «Новини Виноградівщини», у підвальному приміщенні якого знаходилось відповідне серверне обладнання, призначене для надання інтернет-послуг абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс» на території Закарпатської області, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , на наявному вищевказаному серверному обладнанні (комп`ютерній техніці), яке в свою чергу було виявлено та вилучено 08.08.2017 року, під час проведення санкціонованого обшуку в приміщеннях ТзОВ «Електрон-Сервіс», додатково, незаконно, налаштували доступ до програм мовлення - телеканалів під логотипами «1+1», «2+2», «Бігуді» та «Уніан» без укладення відповідного ліцензійного договору з ТзОВ «1+1 Інтернет» та дозволили своїм абонентам здійснювати перегляд вказаних телеканалів за технологією IP-телебачення (IPTV), використовуючи всесвітню та локальну мережу із доступом до Інтернету.

Окрім вищевказаних налаштувань, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , на своєму вебресурсі « ОСОБА_21 » за гіперпосиланням (адресою) « ІНФОРМАЦІЯ_8 » створили та розмістили каталог із списком телерадіопрограм, доступних для перегляду та копіювання, а також надали своїм абонентам (користувачам) інструкцію по налаштуванню до незаконного доступу до супутникових каналів за технологією IP-телебачення ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ).

Таким чином, ОСОБА_12 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_3 , незаконно отримавши технічну можливість надавати послуги супутникового телебачення за допомогою мережі Інтернет за технологією ІР-телебачення ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ) та маючи єдиний злочинний умисел, направлений на незаконне збагачення шляхом порушення суміжних прав ТзОВ «1+1 Інтернет», і достовірно знаючи, що для розповсюдження сигналу телевізійних програм мовлення під логотипами «1+1», «2+2», «Бігуді» та «Уніан» через ІР-телебачення (IPTV) необхідно відповідну ліцензію та ліцензійні договори і що вони таких не мають, всупереч Закону, повторно здійснили діяльність, пов`язану із незаконним відтворенням та розповсюдженням програм мовлення, а саме: телевізійних каналів під логотипами « ІНФОРМАЦІЯ_2 », «2+2», «Бігуді» та «Уніан», суміжні права на які належать ТзОВ «1+1 Інтернет», абонентам (користувачам) ТзОВ «Електрон-Сервіс», а саме: ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_6 ; ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_7 ; ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , за місцем його проживання, за адресою: АДРЕСА_8 , чим завдали ТзОВ «1+1 Інтернет» матеріальної шкоди в сумі 59048,00 грн, що згідно висновку економічної експертизи у сфері інтелектуальної власності від 05.03.2018 року № 494 становить значний розмір, тобто у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

За таких обставин ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 176 КК України, кваліфікуючими ознаками якого є такі: незаконне відтворення, розповсюдження програм мовлення та інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, що завдало матеріальної шкоди в значному розмірі.

Згідно частини першої статті 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Згідно частини другої статті 4 КК України кримінальна протиправність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння.

У санкціях частини другої статті 176, частини другої статті 361-1, частини другої статті 361-2 КК України, у які не вносилися зміни з 08.08.2017 року, що є часом вчинення інкримінованих обвинуваченим кримінальних правопорушень, передбачено такі покарання: у санкції частини другої статті 176 КК України покарання у виді штрафу від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк від двох до п`яти років; у санкції частини другої статті 361-1 КК України покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п`яти років; у санкції частини другої статті 361-2 КК України покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п`яти років.

У пункті 3 частини першої статті 49 КК України (у редакції від 04.08.2017 року, яка діяла на час інкримінованих обвинуваченим кримінальних правопорушень) передбачено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: п`ять років у разі вчинення злочину середньої тяжкості.

Згідно частини третьої статті 12 КК України (у редакції від 04.08.2017 року) злочином середньої тяжкості є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п`яти років.

У пункті 3 частини першої статті 49 КК України (у редакції від 11.08.2023 року, яка діє на час підготовчого провадження) закріплено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: п`ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 49 КК України (у редакції від 11.08.2023 року) особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.

Згідно частини четвертої статті 12 КК України (у редакції від 11.08.2023 року) нетяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п`яти років.

Кримінальні правопорушення, передбачені частиною другою статті 176, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України відносилися до злочинів середньої тяжкості, на теперішній час є нетяжкими злочинами, за які передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше двох років.

Із врахуванням наведеного, того, що станом на 08.08.2017 року та на даний час за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 176, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України, передбачено можливість звільнення особи від кримінальної відповідальності після спливу п`яти років з дня вчинення кримінального правопорушення, тобто положення закону, які підлягають застосуванню при вирішенні питання звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності, не змінюють їхнє становище, то на підставі частини другої статті 4 КК України підлягають застосуванню положення пункту 3 частини першої статті 49 КК України (у редакції від 04.08.2017 року, яка діяла на час інкримінованих обвинуваченим кримінальних правопорушень).

У санкції частини другої статті 361 КК України (у редакції від 04.08.2017 року, яка діяла на час інкримінованого обвинуваченим кримінального правопорушення) було передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У санкції частини другої статті 361 КК України (у редакції від 11.08.2023 року, яка діє на час підготовчого провадження) передбачено покарання у виді штрафу від трьох тисяч до семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п`яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість (частина перша статті 5 КК України).

У зв`язку з тим, що на теперішній час частиною другою статті 361 КК України передбачено покарання, яке є м`якшим, аніж покарання, що було передбачено за вчинення даного кримінального правопорушення станом на 08.08.2017 року, то на обвинувачених поширюються положення частини другої статті 361 КК України у редакції від 11.08.2023 року. Отже, кримінальне правопорушення, передбачене частиною другою статті 361 КК України, також відноситься до нетяжких злочинів, за вчинення якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше двох років.

Відповідно до положень частини третьої статті 49 КК України (у редакції від 04.08.2017 року) перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин середньої тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин.

Злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше, більш м`яке покарання за винятком основного покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина друга статті 12 КК України у редакції від 04.08.2017 року).

Згідно положень частини третьої статті 49 КК України (у редакції від 11.08.2023 року) перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин, за винятком нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше двох років.

Враховуючи те, що положення частини третьої статті 49 КК України (у редакції від 11.08.2023 року) є такими, що поліпшують становище особи, то на підставі положень частини першої статті 5 КК України підлягають застосуванню до обвинувачених.

З огляду на те, що при вирішенні питання про застосування давності підлягає встановленню обставина щодо невчинення особою нового злочину під час перебігу давності, докази на підтвердження відповідної обставини, наведеної в обгрунтування клопотання, відсутні, то у задоволенні клопотання слід відмовити.

Керуючись статтями 284, 285, 288, 372 КПК України, суд

У Х В А Л И В:

у задоволенні клопотання захисника ОСОБА_6 від 20.02.2023 року про звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_3 , ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 176, частиною третьою статті 176, частиною другою статті 361, частиною другою статті 361-1, частиною другою статті 361-2 КК України, відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення, оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_1

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення04.09.2023
Оприлюднено12.09.2023
Номер документу113338421
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —299/1822/18

Ухвала від 16.02.2023

Кримінальне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 04.09.2023

Кримінальне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Бак М. Д.

Ухвала від 04.09.2023

Кримінальне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Бак М. Д.

Ухвала від 04.09.2023

Кримінальне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Бак М. Д.

Ухвала від 17.02.2023

Кримінальне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Бак М. Д.

Ухвала від 08.02.2023

Кримінальне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Бак М. Д.

Ухвала від 16.06.2022

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 16.06.2022

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 04.04.2022

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 24.12.2021

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні