Рішення
від 01.04.2008 по справі 2-2552/08
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-2552/08

№ б/н

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 квітня 2008 року Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Олійника А.В.,

секретаря Бабенко Л.М. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Новомосковська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської міської ради депутатів, третя особа - ОСОБА_2 , про визначення часток в спільному сумісному майні та визнання права власності в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Новомосковської міської ради, третя особа - ОСОБА_2 , в якому просить визначити частки в спільному сумісному майні та визнати за нею права власності в порядку спадкування.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка стверджує, її батько - ОСОБА_3 , вона та її брат - ОСОБА_2 на праві спільної сумісної власності мають домоволодіння за АДРЕСА_1 .

ІНФОРМАЦІЯ_1 її батько ОСОБА_3 помер. Після смерті батька ні вона, ні її брат не звернулися до державної нотаріальної контори мНовомосковська з заявою про прийняття спадщини, оскільки позивачка на момент смерті проживала з батьком, таким чином прийняла спадщину, а на даний час має намір розпорядитися належним їй майном на свій розсуд, тому звернулася до БТІ м. Новомосковська з заявою про видачу витягу з реєстру прав власності, де отримала відмову, оскільки частки не були виділені власниками за життя. Також ОСОБА_1 вказує, що за життя батька між співвласниками не порушувалось питання про виділ частки в натурі.

В зв`язку з вищевикладеним позивачка звернулася до суду з зазначеною позовною заявою та просить визначити частки у спільному сумісному майні, а саме в будинку АДРЕСА_1 наступним чином: частки померлого ОСОБА_3 , її та ОСОБА_2 , у розмірі 1/3 частини за кожним, та визнати за нею право власності на частку померлого ОСОБА_3 , в порядку спадкування після його смерті.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просить суд визначити рівними частки у праві спільної сумісної власності, визнати за нею - ОСОБА_1 право власності на 1/3 частину будинку за АДРЕСА_1 в порядку спадкування після ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, надавши суду заяву про слухання справи у його відсутність.

Третя особа в судове засідання не з"явився, про час слухання повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив, а тому справа розглянута у його відсутність.

Суд, вислухавши думку позивачки, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

На підставі свідоцтва про право власності за заповітом ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 є власниками домоволодіння за АДРЕСА_1 (а.с. 8).

ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що стверджується свідоцтвом про смерть (а.с. 7).

Позивачка не звернулася до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, оскільки проживала у спадковому будинку, а у видачі у видачі свідоцтва про право власності на частину будинку померлого їй було відмовлено, оскільки не визначена частка померлого.

Згідно ч.2 ст. 370 та ч.2 ст. 372 ЦК України, в разі виділення частки чи поділу майна, що знаходиться у спільній сумісній власності, частки вважаються рівними, якщо інше не встановлено договором.

В судовому засіданні не встановлено домовленості щодо виділу частки в натурі, а тому з урахуванням вимог ст. 370 ч.2 ЦК України, суд вважає за необхідне виділити частку померлого ОСОБА_3 у розмірі 1/3 частки.

Позивачка є спадкоємцем 1 черги за законом, що стверджується свідоцтвом про народження та свідоцтвом про шлюб (а.с. 6, 12), прийняла спадщину, відповідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України, оскільки проживала разом зі спадкодавцем на момент смерті, а в судовому засіданні визначене спадкове майно.

Аналізуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява обґрунтована та повинна бути задоволена, тому суд вважає за необхідне визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частку будинку АДРЕСА_1 , в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 .

Керуючись ст. ст. 10, 60, 88, 213, 215, 256, 259 ЦПК України, ст. ст. 370, 372, 1261, 1268 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ :

Визначити частки ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 у спільному сумісному майні: будинку за АДРЕСА_1 , рівними, в розмірі 1/3 частини вказаного будинку кожному.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частку будинку за АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Дніпропетровської області в слідуючому порядку: заява на апеляційне оскарження надається протягом 10 днів до Новомосковського міськрайонного суду, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після надання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя А.В.Олійник

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення01.04.2008
Оприлюднено22.09.2023
Номер документу113614839
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2552/08

Рішення від 01.04.2008

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Олійник А. В.

Рішення від 04.07.2008

Цивільне

Калінінський районний суд м.Донецька

Карпушова О.В.

Ухвала від 22.08.2008

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Деркач О. Г.

Рішення від 24.11.2009

Цивільне

Суворовський районний суд м.Херсона

Склярська Ірина Володимирівна

Ухвала від 28.11.2008

Цивільне

Алуштинський міський суд Автономної Республіки Крим

Хотянова В.В.

Ухвала від 04.11.2008

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Чернобай О.І.

Рішення від 02.10.2008

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Галасюк Р.А.

Ухвала від 17.12.2008

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Слюсар Л.П.

Рішення від 08.07.2008

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Чорнобук В.І.

Ухвала від 26.06.2008

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Чельник О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні