Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/2556/22
Провадження № 2-зз/553/10/2023
У Х В А Л А
Іменем України
03.10.2023м. Полтава
Суддя Ленінського районного суду м.Полтави Ткачук Ю.А., перевіривши клопотання Харківської міської ради про скасування заходів забезпечення позову,
В С Т А Н О В И В:
До Ленінського районного суду м.Полтави надійшло клопотання Харківської міської ради про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Ленінського районного суду м.Полтави від 17.08.2022 року по справі 553/2556/22.
Вирішуючи питання про можливість прийняття клопотання до розгляду слід вказати наступне.
В силу положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.50 р.,Закону України "Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини", інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається "належний суд", тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ст. 378 ч. 1 ЦПК України).
Як вбачається зі змісту клопотання, 17.08.2022 року Ленінським районним судом м.Полтави було вжито заходи забезпечення позову Харківської міської ради до ОСОБА_1 про скасування державної реєстрації права власності.
Надалі, рішенням Червонозаводського районного суду м.Харкова від 04.05.2023 року позовні вимоги Харківської міської ради задоволено повністю.
Відповідно до ч.1, 7, 8, 9ст. 158 ЦПК України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. У разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи. Якщо протягом вказаного строку за заявою позивача (стягувача) буде відкрито виконавче провадження, вказані заходи забезпечення позову діють до повного виконання судового рішення.
У відповідності до п.9 Постанови № 5 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна» від 03.06.2016 р., заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає цивільну справу.
Ухвалою Ленінського районного суду м.Полтави від 14.12.2023 року цивільну справу № 553/2556/22 за позовною заявою Харківської міської ради до ОСОБА_1 про скасування рішення про державну реєстрацію речового права передано за підсудністю до Червонозаводського районного суду м.Харкова .
Таким чином, оскільки цивільна справа була направлена за підсудністю до іншого суду, Ленінським районним судом м.Полтави по суті спір не вирішувався, отже відсутня можливість розглянути по суті клопотання про скасування заходів забезпечення позову.
Таким чином, суд приходить до висновку, що клопотання про скасування заходів забезпечення позову має бути подано до суду за правилами ч. 1 ст. 27 ЦПК України, а відтак заявником при поданні клопотання порушено правила територіальної підсудності.
Згідно із ч. 1ст. 31 ЦПК Українипередбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
У відповідності до положень ч. 1 і ч. 2 статті 32ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Керуючись ст. ст.27,31,32,258,260,353 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання Харківської міської ради про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Ленінського районного суду м.Полтави від 17.08.2022 року по справі 553/2556/22, передати на розгляд за підсудністю до Червонозаводського районного суду м.Харкова.
Копію ухвали суду направити заявнику.
Ухвала суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Ленінський районний суд м.Полтави шляхом подання протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня її постановлення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання апеляційної скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
З текстом ухвали суду можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Ю. А. Ткачук
Суд | Ленінський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2023 |
Оприлюднено | 04.10.2023 |
Номер документу | 113877728 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Полтави
Ткачук Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні