Справа № 369/15791/23
Провадження №2/369/6348/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.10.2023 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Волчко А.Я., розглянувши заяву про самовідвід у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Благоустрій Крюківщини" Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Крюківщинського сільського голови 2016-2020р.р. ОСОБА_2 , голови Комісії з реорганізації Крюківщинської сільської ради та Виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради Ломінського Євгена Леонідовича, Виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, голови Вишневої міської громади (міський голова) Дікова Іллі Валерійовича, Виконавчого комітету Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (на даний час - Бучанська районна державна адміністрація Київської області), Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (на даний час - Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області), Київської обласної державної адміністрації, Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України, Адміністрації Президента України (на даний час - Офісу Президента України) про відшкодування шкоди, заподіяної незаконними рішеннями, діями та бездіяльністю органів державної влади, місцевого самоврядування і Комунальним підприємством "Благоустрій Крюківщини" Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.
16.10.2023 року головуючий суддя Волчко А.Я. до відкриття провадження у справі заявив самовідвід у даній справі з підстав, передбачених п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, оскільки позивач у вказаній справі ОСОБА_1 , є присяжним, вирішує справи у складі Києво-Святошинського районного суду Київської області.
Розглянувши заяву головуючого судді Волчка А.Я. про самовідвід у даній справі, суд вважає, що вказана заява підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п. 5 ч.1ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Частина 1, 2, 9статті 40 ЦПК Українивизначає, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі; питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу; суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість; питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Стаття 63 Закону України "Про судоустрій і статус суддів"регламентує, що присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя. Присяжні виконують обов`язки, визначені пунктами 1, 2, 4-6 частини сьомоїстатті 56 цього Закону.
Відповідно до п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободкожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Визначаючи, чи є суд незалежним, Європейський суд з прав людини звертає увагу й на ті зовнішні ознаки незалежності, що можуть стосуватися навіть гіпотетичної можливості впливу на суд. Існування самої лише можливості зовнішнього впливу на суд Європейський суд з прав людини іноді визнає достатнім, щоб поставити під сумнів незалежність суду («Бєлілос проти Швейцарії», «Очолан проти Туреччини») і застерігає, що навіть самі лише сумніви «розсудливого спостерігача» в тому, що суд незалежний та неупереджений, можуть мати певне значення в розумінні забезпечення громадянами права на справедливий суд («Ферантелі та Сантанджело проти Італії», «Хаусчілд проти Данії», «Веттстейн проти Швейцарії»).
Згідно п. 12 висновку № 1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Європи «Про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів» - незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів. Так, при винесенні судових рішень у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від любих зв`язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що можуть впливати на здатність судді приймати незалежне рішення.
Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватись довірою не тільки з боку сторін в конкретному розгляді, але й з боку суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах «розсудливого спостерігача». В іншому випадку довіра до незалежності судової влади буде підірвана.
У зв`язку з даними обставинами, з метою виключення всіх обставин, які можуть викликати сумнів в об`єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, на підставі п. 5 ч. 1ст. 36 ЦПК Українизаявлений по справі самовідвід підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст.36,39,40,41 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву судді Волчка Андрія Ярославовича про самовідвід у розгляді цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Благоустрій Крюківщини" Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Крюківщинського сільського голови 2016-2020 р.р. ОСОБА_2 , голови Комісії з реорганізації Крюківщинської сільської ради та Виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради Ломінського Євгена Леонідовича, Виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, голови Вишневої міської громади (міський голова) Дікова Іллі Валерійовича, Виконавчого комітету Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (на даний час - Бучанська районна державна адміністрація Київської області), Управління соціального захисту населення Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (на даний час - Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації Київської області), Київської обласної державної адміністрації, Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України, Адміністрації Президента України (на даний час - Офісу Президента України) про відшкодування шкоди, заподіяної незаконними рішеннями, діями та бездіяльністю органів державної влади, місцевого самоврядування і Комунальним підприємством "Благоустрій Крюківщини" Вишневої міської ради Бучанського району Київської області, - задовольнити.
Передати дану справу для вирішення питання про визначення судді для розгляду справи, в порядку, передбаченомуст. 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Андрій ВОЛЧКО
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2023 |
Оприлюднено | 18.10.2023 |
Номер документу | 114187782 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні