Справа № 932/7361/23
Провадження № 1-кс/932/4478/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2023 року м. Дніпро
Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в приміщенні суду в м. Дніпрі клопотання слідчого СВ ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Центральної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12023041030002923 від 25.07.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.302 КК України, про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СВ ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Центральної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12023041030002923 від 25.07.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.302 КК України, в якому слідчий просить накласти арешт із забороною відчуження, володіння та користуванням наступним майном, яке було вилучено в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-Персональний комп`ютер GAMEMAX - 2 штуки.
-??Персональний комп`ютер Blade - 3 штуки.
-??Персональний комп`ютер Vinga - 1 штука.
-??Веб камера «logi» - 4 штуки.
-??Веб камера Logitech чорного кольору 1 штука.
-??Веб камера білого кольору без ідентифікуючих ознак.
-??Дроти та комплектуючі до комп`ютерної техніки для моніторів та пк у кількості 5 комплектів;
-3 банківські картки ( із номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ).
-??Медична довідка на 1 арк.
-??2 флеш-носія.
-??3 Зошити із чорновими записами, відносно виплати заробітної плати жінкам, які працювали у вказаному приміщенні.
-??Роутер «Microtik» - 1 штука.
-??Банкноти, які за зовнішніми ознаками схожі на купюри у валюті гривня різними номіналами у кількості 3735 гривень, які поміщенні до спец. пакету WAR1094064.
-??Ноутбук марки Lenovo s/n LR-41PCC.
-??Речі та предмети, які імітують статеві органи люди, а також речі для розпусних ігор у загальній кількості 17 одиниць.
-??2 роутери Tp-link чорного кольору.
-??Роутер Microtec 4с білого кольору.
-??Предмет схожий на роутер із маркуванням Seven P7323.
-??Предмет схожий на комутатор із написом Switch onu eron.
-??3 роутера tp-link із різним маркуванням.
-??Відео реєстратор SN 87018917904733.
-??Банкноти, які за зовнішніми ознаками схожі на купюри у валюті гривня різними номіналами у кількості 17577 гривень.
-??Банкноти, які знаходились у блокноті за зовнішніми ознаками схожі на купюри у валюті гривня різними номіналами у кількості 2800 гривень.
-??Мобільний телефон марки Iphone чорного кольору imei НОМЕР_4 .
-Мобільний телефон марки Xiomi model M1808D2T6 imei863009044219035.
-??Мобільний телефон марки Iphone imei НОМЕР_5 .
-??Мобільний телефон марки Xiomi Redmi НОМЕР_6
-??Мобільний телефон марки Iphone imei НОМЕР_7
-??Мобільний телефон марки Iphone НОМЕР_8 .
-??Мобільний телефон марки Xiomi Redmi НОМЕР_9 .
В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, в провадженні СВ ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області знаходиться кримінальне провадження N? 12023041030002923 від 25.07.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.302 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до СВ ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшло інформування від начальника 4 управління міграційної поліції ГУНП в Дніпропетровській області про те, що під час супроводження матеріалів кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за N? 12023041030002923 від 25.07.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 302 КК України встановлено ряд невстановлених осіб, які на території м. Дніпро організували місця розпусти у вигляді он-лайн веб студій, де на різноманітних сайтах здійснюються розповсюдження виробів порнографічного характеру у всесвітній мережі «Інтернет» за наступними адресами: - АДРЕСА_2 ; АДРЕСА_3 ; - АДРЕСА_1 .
Так, невстановлені особи діючи у складі групи з корисливих спонукань, всупереч врегульованих законом суспільних відносин щодо моральних засад суспільства в частині задоволення статевих потреб, керуючись прямим умислом, спрямованим на вчинення противоправних дій в сфері культурного, духовного життя суспільства та громадської моралі, моральних засад суспільства в частині задоволення статевих потреб, спрямовану на порушення моралі суспільства щодо зв?язків між людьми для задоволення статевих потреб на основі особистої симпатії, усвідомлюючи небезпеку своїх дій, яка полягає у приниженні честі та гідності, створенні загрози поширення небезпечних хвороб та аморальності вказаного джерела доходу, з метою незаконного збагачення зорганізувались для створення та утримання місць розпусти.
У зв`язку із тим, що за місцем здійснення злочинної діяльності можуть зберігатись речі та документи, що містять відомості про вчинені злочини.
Також в ході допиту свідка ОСОБА_5 було встановлено, що у зв`язку з скрутним матеріальним становищем вона на початку листопада 2023 року я займалась активним пошуком роботи. В соціальній мережі «Інстаграм», я знайшла сторінку « ОСОБА_6 » на якій було розміщено оголошення про пошук дівчат на високооплачувану роботу. Її це зацікавило тому я вирішила написати в особисті повідомлення та запитати умови праці. Того ж дня, їй відповіли та запропонували зустрітись та вже особисто все обговорити на що вона погодилась. Далі вона зустрілися із раніше невідомою дівчиною та попрохала її більш детально пояснити умови праці, на що вона відповіла, що сенс роботи полягає у тому, щоб дівчина у оголеному виді або майже оголеною, демонструвала та маніпулювала своїми статевими органами на різних веб-ресурсах, за грошову винагороду, а саме «токени» чи «кредити».
В ході бесіди вона повідомила, що заробітна плата буде залежить від зовнішнього вигляду, що їй треба буде спокушати чоловіків. При цьому вона повинна виглядати охайно та спокусливо, а у разі використання мною в роботі інтимних іграшок для мастурбації статевих органів вона зможе виділити кошти на їх придбання. Крім того у кожної дівчини, що працює на студії є власний бокс, де зберігаються інтимні приладдя та речі, також вона зазначила те, що робоче місце дівчат розташоване за адресою АДРЕСА_1 .
Також ОСОБА_5 зазначила, що співбесіда проходила за адресою АДРЕСА_2 , де вона також бачила оголених дівчат та комп`ютерну техніку, на що незнайома раніше дівчина на ім`я ОСОБА_7 повідомила, що тут відбувається робочий процес, де дівчата демонструють та маніпулюють своїми статевими органами на веб-ресурсах за грошові кошти.
В ході виконання доручення від УМП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла інформація про те, що вказані місця розпусти організоване за адресою: АДРЕСА_1 та м. Дніпро, вул. Єнісейська буд.
Вказане підтверджується також протоколом огляду інтернет ресурсу від 05.12.2023 року.
На теперішній час проводяться заходи щодо встановлення осіб, які приймають участь в організації місць розпусти та осіб причетних до вчинення злочину.
На підставі вищенаведеного, є достатні підстави вважати, що вищевказані особи можуть бути причетними до вчинення даного кримінального правопорушення, а саме створення або утримання місць розпусти, а також звідництво для розпусти.
Отже з метою припинення злочинної діяльності, виявлення та фіксація відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення 15.12.2023 на підставі ухвали слідчого судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 було проведено обшук за адресою: АДРЕСА_1 , де зберігались речі і документи, які містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме в ході обшуку у особи, яка займала приміщення, а саме ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було виявлено та вилучено, речу та документи, які мають доказове значення в кримінальному провадженні.
Враховуючи ці факти, що вищезазначені речі мають ознаки речових доказів та для забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, та встановлення обставин які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а саме проведення експертизи комп?ютерної техніки та програмних продуктів, судово-мистецтвознавчої експертизи, огляду мобільних телефонів, встановлення власників банківських карток , виникла потреба в накладанні арешту на вищезазначені речі.
У судове засідання слідчий не з`явився. Про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, в своєму клопотанні просить розглянути в порядку ст. 172 КПК України за відсутності сторін.
Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, вважаю можливим розглянути клопотання за відсутності сторін.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалось.
Дослідивши матеріали клопотання та долучені до нього докази, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, слідчий суддя враховує наявність та безпідставність правових підстав для накладання арешту, приходить до наступного висновку.
У відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно зі ст.8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Статтею 13 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини визначено, що кожен, чиї права та свободи, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі.
У рішеннях ЄСПЛ у справах «Амюр проти Франції», «Колишній король Греції та інші проти Греції», «Малама проти Греції», «Україна-Тюмень проти України», «Спорронг та Льонрот проти Швеції» констатовано, що перша та найважливіша вимога ст. 1 Першого протоколу до Європейської конвенції з прав людини полягає в тому, що будь-яке втручання публічної влади в право на мирне володіння майном має бути законним: друге речення першого пункту дозволяє позбавлення власності лише «на умовах, передбачених законом», а другий пункт визнає, що держави мають право здійснювати контроль за користуванням майном через введення в дію «законів». Крім того, верховенство права, один із фундаментальних принципів демократичного суспільства, є наскрізним принципом усіх статей Конвенції. Також суд нагадує, що втручання в право на мирне володіння майном повинно бути здійснено з дотриманням «справедливого балансу» між вимогами загального інтересу суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи. Зокрема, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, якої прагнуть досягти через вжиття будь-якого заходу для позбавлення особи її власності.
Поряд з цим, статтею 41 Конституції України передбачено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Арешт майна, відповідно до п.7 ч.2 ст.131 КПК України, є заходом забезпечення кримінального провадження і застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ст. 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Метою арешту, відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України є забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Згідно з положеннями ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.
Частиною 1 статті 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту або обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
З матеріалів клопотання вбачається, що Дніпровським РУП ГУНП в Дніпропетровській області 25.07.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023041030002923 були внесені відомості про кримінальне правопорушення за ознаками ч. 2 ст. 302 КК України за фактом організації групою осіб місць розпусти де надаються інтимні послуги за грошову винагороду.
Дані правопорушення зареєстровані в ЖЄО за № 23867.
Матеріалами клопотання, зокрема, витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 25.07.2023 року, протоколом огляду веб-сторінки від 05.12.2023 року та скріншоти до нього, протоколами допиту свідків від 06.12.2023 року та іншими доказами, що долучені слідчим до свого клопотання, у своїй сукупності, підтверджують те, що за адресою АДРЕСА_1 мешкають особи, які мають безпосередню причетність до вчинення кримінального правопорушення та здійснюють діяльність, яка заборонена на території України чинним законодавством, відповідальність за яку, передбачена ч. 2 ст. 302 КК України.
Згідно протоколу обшуку від 15.12.2023 року, проведеного на підставі ухвали слідчого судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 11.12.2023 року за адресою м.Дніпро,пл.Воскресенська 2а було виявлено та вилучено речі, які постановою слідчого СВДніпровського РУПГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_3 від 15.12.2023року визнано речовими доказами, а саме:
-Персональний комп`ютер GAMEMAX - 2 штуки.
-??Персональний комп`ютер Blade - 3 штуки.
-??Персональний комп`ютер Vinga - 1 штука.
-??Веб камера «logi» - 4 штуки.
-??Веб камера Logitech чорного кольору 1 штука.
-??Веб камера білого кольору без ідентифікуючих ознак.
-??Дроти та комплектуючі до комп`ютерної техніки для моніторів та пк у кількості 5 комплектів;
-3 банківські картки ( із номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ).
-??Медична довідка на 1 арк.
-??2 флеш-носія.
-??3 Зошити із чорновими записами, відносно виплати заробітної плати жінкам, які працювали у вказаному приміщенні.
-??Роутер «Microtik» - 1 штука.
-??Банкноти, які за зовнішніми ознаками схожі на купюри у валюті гривня різними номіналами у кількості 3735 гривень, які поміщенні до спец. пакету WAR1094064.
-??Ноутбук марки Lenovo s/n LR-41PCC.
-??Речі та предмети, які імітують статеві органи люди, а також речі для розпусних ігор у загальній кількості 17 одиниць.
-??2 роутери Tp-link чорного кольору.
-??Роутер Microtec 4с білого кольору.
-??Предмет схожий на роутер із маркуванням Seven P7323.
-??Предмет схожий на комутатор із написом Switch onu eron.
-??3 роутера tp-link із різним маркуванням.
-??Відео реєстратор SN 87018917904733.
-??Банкноти, які за зовнішніми ознаками схожі на купюри у валюті гривня різними номіналами у кількості 17577 гривень.
-??Банкноти, які знаходились у блокноті за зовнішніми ознаками схожі на купюри у валюті гривня різними номіналами у кількості 2800 гривень.
-??Мобільний телефон марки Iphone чорного кольору imei НОМЕР_4 .
-Мобільний телефон марки Xiomi model M1808D2T6 imei863009044219035.
-??Мобільний телефон марки Iphone imei НОМЕР_5 .
-??Мобільний телефон марки Xiomi Redmi НОМЕР_6
-??Мобільний телефон марки Iphone imei НОМЕР_7
-??Мобільний телефон марки Iphone НОМЕР_8 .
-??Мобільний телефон марки Xiomi Redmi НОМЕР_9 .
З наведених вище підстав, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначене майно має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та без їх арешту та вилучення існує реальна загроза зміни слідової інформації, яка наявна на них на теперішній час, крім того необхідно провести ряд невідкладних слідчих (розшукових) та процесуальний дій, в тому числі експертних досліджень, для встановлення об`єктивної істини по кримінальному провадженню, у зв`язку з чим, з метою забезпечення збереження речових доказів, слідчий суддя вважає за доцільне накласти арешт на майно, вказане у клопотанні.
Слідчий суддя враховує наявність правових підстав для накладання арешту, можливість використання вказаного речового доказу у кримінальному провадженні.
Приймаючи до уваги, що вищевказані речі, можуть бути використані, як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, зберіг на собі сліди кримінального правопорушення, тому з метою збереження цього речового доказу та досягнення дієвості кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання, тому воно підлягає задоволенню.
Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна. Оскільки вилучене майно необхідно зберігати в тому вигляді, в якому вони були вилучені, а також для забезпечення дієвості повного та всебічного розслідування злочину та проведення ряду відповідних експертиз, вважаю, що існують підстави для заборони користування, відчуження та розпорядження майном.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 98, 131, 170-173, 309, 372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Центральної окружної прокуратури міста Дніпра ОСОБА_4 по кримінальному провадженню, відомості про яке внесені до ЄРДР за № 12023041030002923 від 25.07.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.302 КК України, про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт із забороною відчуження, володіння та користуванням наступним майном, яке було вилучено в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-Персональний комп`ютер GAMEMAX - 2 штуки.
-??Персональний комп`ютер Blade - 3 штуки.
-??Персональний комп`ютер Vinga - 1 штука.
-??Веб камера «logi» - 4 штуки.
-??Веб камера Logitech чорного кольору 1 штука.
-??Веб камера білого кольору без ідентифікуючих ознак.
-??Дроти та комплектуючі до комп`ютерної техніки для моніторів та пк у кількості 5 комплектів;
-3 банківські картки ( із номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 ).
-??Медична довідка на 1 арк.
-??2 флеш-носія.
-??3 Зошити із чорновими записами, відносно виплати заробітної плати жінкам, які працювали у вказаному приміщенні.
-??Роутер «Microtik» - 1 штука.
-??Банкноти, які за зовнішніми ознаками схожі на купюри у валюті гривня різними номіналами у кількості 3735 гривень, які поміщенні до спец. пакету WAR1094064.
-??Ноутбук марки Lenovo s/n LR-41PCC.
-??Речі та предмети, які імітують статеві органи люди, а також речі для розпусних ігор у загальній кількості 17 одиниць.
-??2 роутери Tp-link чорного кольору.
-??Роутер Microtec 4с білого кольору.
-??Предмет схожий на роутер із маркуванням Seven P7323.
-??Предмет схожий на комутатор із написом Switch onu eron.
-??3 роутера tp-link із різним маркуванням.
-??Відео реєстратор SN 87018917904733.
-??Банкноти, які за зовнішніми ознаками схожі на купюри у валюті гривня різними номіналами у кількості 17577 гривень.
-??Банкноти, які знаходились у блокноті за зовнішніми ознаками схожі на купюри у валюті гривня різними номіналами у кількості 2800 гривень.
-??Мобільний телефон марки Iphone чорного кольору imei НОМЕР_4 .
-Мобільний телефон марки Xiomi model M1808D2T6 imei863009044219035.
-??Мобільний телефон марки Iphone imei НОМЕР_5 .
-??Мобільний телефон марки Xiomi Redmi НОМЕР_6
-??Мобільний телефон марки Iphone imei НОМЕР_7
-??Мобільний телефон марки Iphone НОМЕР_8 .
-??Мобільний телефон марки Xiomi Redmi НОМЕР_9 .
Копію ухвали направити прокурору, слідчому та власнику майна.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором. Копія ухвали надсилається слідчому, прокурору, підозрюваному, іншим заінтересованим особам не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя Ігор КОНДРАШОВ
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 115926442 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Кондрашов І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні