Ухвала
від 29.01.2024 по справі 730/148/24
БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

БОРЗНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16400, м. Борзна, Чернігівської обл., вул. Незалежності, буд. 4


тел.: 0 (4653) 21-202

Справа №730/148/24

Провадження № 2-з/730/2/2024

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" січня 2024 р. м.Борзна

Суддя Борзнянського районногосуду Чернігівськоїобласті РіхтерВ.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -

ВСТАНОВИВ:

24 січня 2024 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про забезпечення позову. Вказана позовна заява була передана судді 29 січня 2024 року.

Зі змісту заяви убачається, що 19.09.1996 року на підставі розпорядження Борзнянської райдержадміністрації Ради народних депутатів Борзнянського району Чернігівської обл. від 05.09.1996 року № 239 видано Державний Акт на право постійного користування землею ОСОБА_2 площею 10 га для ведення селянського (фермерського) господарства.

Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, дата державної реєстрації ФГ «Обрій» є 17.06.1997 року, керівником та засновником якого був ОСОБА_2 .

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 29.07.2021р. реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна - 1978819374208, земельна ділянка кадастровий номер - 7420810100:09:000:1625, дата державної реєстрації земельної ділянки - 27.06.2019 року, вид угіддя - рілля, площа - 10,0 га, підстава для державної реєстрації - державний акт на право постійного користування землею, серія та номер: ЧН 00008, виданий 19.09.1996 року, правокористувач: ОСОБА_2 .

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що зареєстровано Борзнянським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської обл. Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) та складено відповідний актовий запис № 273 від 02.11.2022 року, що підтверджується Свідоцтвом про смерть, виданим Борзнянським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської обл. Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) 02.11.2022 р., Серія НОМЕР_1 .

23.05.1987 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , було укладено шлюб, який зареєстровано р/в РАЦС м. Борзна та складено відповідний актовий запис № 57 від 23.05.1987 р., що підтверджується Свідоцтвом про укладення шлюбу, виданим р/в РАЦС м. Борзна 23.05.1987 року, Серія НОМЕР_2 .

Після смерті чоловіка (засновника ФГ «Обрій») заявник мала намір використовувати спірну земельну ділянку для здійснення господарської діяльності, а тому звернулася до приватного нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину.

23.01.2024 року приватний нотаріус Ніжинського районного нотаріального округу Чернігівської обл. Лукаш Т.М. повідомила, що успадкування фермерського господарства (цілісного майнового комплексу або його частини) здійснюється відповідно до закону України «Про фермерське господарство»). Фермерське господарство як цілісний майновий комплекс включає майно, передане до складеного капіталу, нерозподілений прибуток, майнові та інші зобов`язання.

Відповідно до Статуту та відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань нотаріусом встановлено, що на час відкриття спадщини ОСОБА_2 був єдиним засновником та Головою Фермерського господарства «Обрій», створеного у 1997 році, і складений капітал господарства складає 0,00 грн.

Вищезазначеним Статутом не встановлено самого статутного капіталу, також відсутні дані про його формування та дані, яким чином розподіляється складений капітал господарства між засновниками та його членами та відсутні (невизначені) частки кожного з них, ФГ не зареєстровано як єдиний майновий комплекс, як передбачено ЗУ «Про фермерське господарство», у зв`язку з чим нотаріусом винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Як зазначає заявник, через відсутність свідоцтва про право на спадщину за законом заявник не може внести зміни до установчих документів ФГ «Обрій» та до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, пов`язані зі зміною засновника вказаної юридичної особи, який помер.

У зв`язку з чим, на думку заявника, виникає велика імовірність позбавлення ФГ «Обрій» права постійного користування земельною ділянкою Борзнянською міською радою через неможливість використовувати її згідно визначеному цільовому призначенню, бо земельна ділянка не обробляється, не засіюється належним чином та починає заростати чагарниками, що негативно впливає на подальшу родючість ґрунту, а тому, заявник просить вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони вчиняти певні дії Борзнянській міській раді Чернігівської обл. спрямовані на передачу третім особам (оплатного/безоплатного відчуження майна) земельної ділянки кадастровий номер 7420810100:09:000:1625 для ведення фермерського господарства, площею 10,0 га до набрання законної сили рішенням суду.

Вказана заява подана до пред`явлення позову.

Ознайомившись зі змістом заяви про забезпечення позову, вважаю, що остання підлягає поверненню заявнику.

Так, ст. 149 ЦПК України передбачено, що суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150цього Кодексузаходів забезпеченняпозову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

Частина 10 ст. 153 ЦПК України передбачає, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогстатті 151цього Кодексу, а також у разі подання заяви особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Статтею 151 ЦПК Українивизначено вимоги до форми і змісту заяви про забезпечення позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

На думку суду, з заяви про забезпечення позову чітко не убачається, які права заявника порушені та ким саме (за виключенням відмови нотаріуса), а тому не є зрозумілим з яким саме позовом збирається звертатися заявник до суду та хто буде сторонами у справі.

Крім того, у заяві належним чином не обґрунтовано необхідності застосування саме такого заходу забезпечення позову, а також не обґрунтовано, яким чином невжиття зазначеного у заяві заходу забезпечення позову у подальшому може утруднити чи зробити неможливим виконання будь-якого рішення суду у цивільній справі

Заявником до заяви про забезпечення позову не долучено доказів на підтвердження існування між сторонами спірних правовідносин.

Також, 18 жовтня 2023 року набрав чинностіЗакон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29 червня 2023 року № 3200-IX, яким внесено ряд змін до процесуальним Кодексів.

За змістом положень ч.ч. 7, 8ст. 14 ЦПК Україниособі, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, у яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою. Реєстрація в ЄСІТС, що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Однак, у заяві, на виконання п. 2 ч. 1 ст. 151 ЦПК не зазначено відомостей про наявність або відсутність у сторін електронного кабінету.

Отже, встановлено, що заяву про забезпечення позову заявником подано з порушенням вимог ч.1 ст.151 ЦПК України.

Таким чином, враховуючи, що заявником заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 ЦПК України, вважаю, що наявні підстави для повернення вищезазначеної заяви заявнику, що не позбавляє заявника права повторно звернутися з заявою про забезпечення позову після усунення недоліків, що стали підставою для її повернення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.151,153 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову повернути заявникові.

Роз`яснити, що повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається учасниками справи до Чернігівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Ріхтер В.В.

СудБорзнянський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення29.01.2024
Оприлюднено31.01.2024
Номер документу116622511
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —730/148/24

Рішення від 02.05.2024

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Данько О. В.

Рішення від 19.03.2024

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Данько О. В.

Рішення від 19.03.2024

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Данько О. В.

Ухвала від 11.03.2024

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Данько О. В.

Ухвала від 16.02.2024

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Данько О. В.

Ухвала від 14.02.2024

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Данько О. В.

Ухвала від 12.02.2024

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Данько О. В.

Ухвала від 02.02.2024

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Данько О. В.

Ухвала від 29.01.2024

Цивільне

Борзнянський районний суд Чернігівської області

Ріхтер В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні