ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"07" лютого 2024 р. м. Житомир Справа № 906/143/24
Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРІЯ-УКРАЇНА"
до Фізичної особи-підприємця Мартиненка Олександра Святославовича
про стягнення 265111,39 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮРІЯ-УКРАЇНА" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом до Фізичної особи-підприємця Мартиненка Олександра Святославовича про стягнення заборгованості у розмірі 265111,39 грн, з яких 210996,16 грн основного боргу, 9503,69 грн пені, 935,34 грн 3% річних, 1476,97 грн інфляційних втрат та 42199,23 грн штрафу у розмірі 20%.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору №50 від 30.06.2022 в частині оплати вартості поставленої продукції.
Оглянувши матеріали позовної заяви на предмет їх відповідності нормам ГПК України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі з огляду на таке.
Згідно з п.2 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Статтею 6 ГПК України (в редакції Закону №3424-IX від 19.10.2023) визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Здійснивши запит на отримання інформації про наявність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, суд отримав відповідь №477114, сформовану 05.02.2024 засобами підсистеми ЄСІТС "Електронний суд", про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС у ТОВ "ЮРІЯ-УКРАЇНА" (код ЄДРПОУ 43932435).
Позивач є юридичною особою, втім, як встановлено судом, всупереч вищенаведеним положенням не зареєстрував електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі та не вказав відомості про наявність або відсутність у сторін електронного кабінету; про обставини, зазначені в абз.3 ч.6 ст.6 ГПК України, не повідомив, окремої обґрунтованої письмової заяви із відповідним документом не подав.
Наведене свідчить про невиконання позивачем вимог п.2 ч.3 ст.162 та абз.1 ч.6 ст.6 ГПК України.
Також всупереч приписам п.6 і п.7 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява не містить відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору та вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Окрім того, відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У тексті позовної заяви зазначено, що «Видаткова накладна №ЮУБ00003052 від 06.11.2023 на суму 165680,88 грн була частково погашена за рахунок останніх платежів відповідача на суму 80907,80 грн, борг по даній накладній складає 84773,08 грн», однак жодних доказів на підтвердження зазначеного не долучено, акта звірки взаємних розрахунків, з якого можливо було б прослідкувати викладене, не надано.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом подання письмової заяви із зазначенням відомостей, визначених п.п.6, 7 ч. 3 ст.162 ГПК України, надання усіх наявних доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (окрім тих, які вже долучено до позовної заяви від 24.01.2024), зокрема щодо здійснення відповідачем часткових оплат та їх зарахування в погашення заборгованості, а також подання доказів реєстрації електронного кабінету ТОВ "ЮРІЯ-УКРАЇНА" в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС.
Суд зазначає, що за ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. ТОВ "ЮРІЯ-УКРАЇНА" протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, одночасно надіславши заяву про усунення недоліків з доданими до неї документами відповідачу листом з описом вкладення, докази про що надати суду.
3. Роз`яснити ТОВ "ЮРІЯ-УКРАЇНА" , що у разі неусунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулася із позовною заявою, згідно з ч.4 ст.174 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Прядко О.В.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Друк:
1 - у справу;
2 - позивачу (рек.) + на ел.пошту: yurist2@yuriya.ck.ua.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2024 |
Оприлюднено | 09.02.2024 |
Номер документу | 116827654 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні