"14" лютого 2024 р. Справа № 363/4638/22
УХВАЛА
14 лютого 2024 року м. Вишгород
Вишгородський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ;
при секретарі ОСОБА_2 ;
за участю прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого - ОСОБА_4 ,
захисника - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Вишгород обвинувальний акт у кримінальному провадженні за № 12022111150001152, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.10.2022 року, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вишгородського районного суду Київської області перебуває обвинувальний акт разом по кримінальному провадженню № 12022111150001152 від 18.10.2022 року відносно ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею по справі було визначено суддю ОСОБА_1 .
Ухвалою Вишгородського районного суду Київської області від 29.12.2022 року було призначене підготовче судове засідання у кримінальному провадженні.
Ухвалою Вишгородського районного суду Київської області від 13.09.2023 року вказаний обвинувальний акт було призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
У судовому засіданні 14.02.2024 року обвинувачений ОСОБА_4 заявив клопотання про відмову від захисника адвоката ОСОБА_5 через неузгодженість процесуальної позиції захисту, розбіжності в методах та тактиці захисту, процесуального ходу кримінального провадження. Обвинувачений ОСОБА_4 у судовому засіданні зазначив, що його позиція є добровільною, безумовною, усвідомленою, жодного тиску та примусу на нього не здійснювалося. Крім того, обвинувачений ОСОБА_4 повідомив, що на даний момент часу має іншого захисника, якого планує залучити до даного кримінального провадження, послуг безоплатного захисника не потребує.
Захисник ОСОБА_5 у судовому засіданні підтримав позицію обвинуваченого ОСОБА_4 , заявив про відмову від захисту обвинуваченого через відсутність єдиного погляду щодо позиції захисту, неузгодженість процесуальної позиції по кримінальному провадженню.
Прокурор ОСОБА_3 не заперечував проти прийняття відмови обвинуваченого ОСОБА_4 від захисника.
Потерпіла ОСОБА_6 у судове засідання не з`явилася, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце його проведення. Раніше від потерпілої надійшла до суду заява, в якій потерпіла ОСОБА_6 просила судовий розгляд в межах даного кримінального провадження проводити за її відсутності.
Прокурор у судовому засіданні зазначив про можливість проведення судового розгляду за відсутності потерпілої ОСОБА_6 .
Захисник ОСОБА_5 разом з обвинуваченим ОСОБА_4 заперечили проти можливості проведення судового розгляду за відсутності потерпілої ОСОБА_6 .
Відповідно до ч. 1 ст. 325 КПК України якщо в судове засідання не прибув за викликом потерпілий, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, суд, заслухавши думку учасників судового провадження, залежно від того, чи можливо за його відсутності з`ясувати всі обставини під час судового розгляду, вирішує питання про проведення судового розгляду без потерпілого або про відкладення судового розгляду. Суд має право накласти грошове стягнення на потерпілого у випадках та порядку, передбачених главою 12 цього Кодексу.
Зважаючи на те, що потерпіла ОСОБА_6 була належним чином повідомлена про дату, час і місце судового засідання, раніше подала до суду заяву, в якій просила судовий розгляд проводити за її відсутності, участь потерпілої в межах даного кримінального провадження на даному етапі не є обов`язковою, то суд, не видаляючись до нарадчої кімнати, протокольною ухвалою, постановив про проведення судового розгляду за відсутності потерпілої ОСОБА_6 .
Заслухавши клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 , думку інших учасників судового провадження, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 54 КПК України обвинувачений має право відмовитися від захисника або замінити його.
Якщо підозрюваний, обвинувачений наполягає на відмові від захисника, слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані організувати зустріч захисника з підозрюваним, обвинуваченим. У разі якщо підозрюваний, обвинувачений особисто та безпосередньо повідомляє захиснику про небажання мати захисника, заміну захисника після конфіденційної розмови із захисником, така відмова або заміна фіксується у протоколі процесуальної дії або журналі судового засідання.
Відмова від захисника не приймається у випадку, якщо його участь є обов`язковою. У такому випадку, якщо підозрюваний, обвинувачений відмовляється від захисника і не залучає іншого захисника, захисник повинен бути залучений у порядку, передбаченому статтею 49 цього Кодексу, для здійснення захисту за призначенням.
Участь захисника в цій справі відповідно до ст. 52 КПК України не є обов`язковою.
Суд організував зустріч та конфіденційну розмову захисника з обвинуваченим, після якої як обвинуваченим ОСОБА_4 , так і захисником ОСОБА_5 було підтримало заяву обвинуваченого про відмову від захисника, підтверджено добровільність та безумовність їх процесуальної позиції з цього приводу.
Відмова обвинуваченого від захисника зафіксована в журналі судового засідання.
Судом роз`яснено обвинуваченому права на захист. Обвинувачений ОСОБА_4 заявив про відсутність необхідності в залученні безоплатного захисника та наявності в нього іншого захисника, що буде залучений ним самостійно.
У зв`язку з вищевикладеним суд вважає за доцільне оголосити у судовому засіданні перерву для надання обвинуваченому ОСОБА_4 достатньої можливості та часу для залучення нового захисника в межах даного кримінального провадження.
Керуючись ст.ст. 47, 54 КПК України, суд,
УХВАЛИВ :
Прийняти відмову обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від захисника ОСОБА_5 у кримінальному провадженні за № 12022111150001152, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.10.2022 року, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 289 КК України.
Оголосити у судовому засіданні перерву до 29.02.2024 року 14 год. 30 хв.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2024 |
Оприлюднено | 16.02.2024 |
Номер документу | 116985303 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Рукас О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні