Справа № 585/1403/24
Номер провадження 2/585/514/24
У Х В А Л А
26 березня 2024 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Євтюшенкова В.І., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітнього ОСОБА_2 , представник позивача адвокат Фомінов Роман Миколайович до Приватного підприємства «Автотранском», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову : ОСОБА_3 , про відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,
в с т а н о в и в:
Адвокат Фомінов Р.М. звернувся до суду з позовом як представник позивача ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітнього ОСОБА_2 , до Приватного підприємства «Автотранском», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову : ОСОБА_3 , про відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IXу Сумській області утворено Роменський район (з адміністративним центром у місті Ромни) у складі територій Андріяшівської сільської, Вільшанської сільської, Коровинської сільської, Липоводолинської селищної, Недригайлівської селищної, Роменської міської, Синівської сільської, Хмелівської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України та ліквідовано у Сумській області Білопільський, Буринський, Великописарівський, Глухівський, Конотопський, Краснопільський, Кролевецький, Лебединський, Липоводолинський, Недригайлівський, Охтирський, Путивльський, Роменський, Середино-Будський, Сумський, Тростянецький, Шосткинський, Ямпільський райони.
Відповідно до ст. 125 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судоустрій в Україні будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності. Суди утворюються, реорганізуються і ліквідуються законом.
Система судоустрою хоча і будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності, однак на практиці вона не завжди може співпадати з існуючим адміністративно-територіальним поділом держави. Зміна ж адміністративно-територіального устрою може бути лише підставою для перегляду існуючої системи судоустрою в порядку визначеному Конституцією та законами України.
Відповідно, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, кожен місцевий загальний суд продовжує здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Законом України «Про внесення зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів», який набрав чинності 10.12.2020,Розділ XII«Прикінцеві таперехідні положення»Закону України«Про судоустрійі статуссуддів» (з подальшими змінами)доповнено пунктом 3-1, відповідно до якого до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинностіПостановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2024 року».
Пунктом 1 ч.1 ст.31ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ч.3 ст. 28 ЦПК України позови провідшкодування шкоди,заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженнямздоров`я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди.
Позивач та її малолітня дитина, в інтересах якої остання подає позов про відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди зареєстрована в с. Вільшана Роменського району (колишній Недригайлівськи район) Сумської області.
Отже дана справа не підсудна Роменському міськрайонному суду Сумської області.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи викладене, та те, що місце проживання (перебування) позивача с. Вільшана Роменського (колишнього Недригайлівського) району Сумської області, суддя дійшов висновку, що дана справа не підсудна Роменському міськрайонному суду Сумської області, і підлягає передачі за підсудністю до належного суду Недригайлівського районного суду Сумської області.
Керуючись ст. ст. 27, 31, 32, 258, 260 ЦПК України, суддя
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітнього ОСОБА_2 , представник позивача адвокат Фомінов Роман Миколайович до Приватного підприємства «Автотранском», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову : ОСОБА_3 , про відшкодування моральної шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, направити за підсудністю до Недригайлівського районного суду Сумської області (смт. Недригайлів, вул. Шевченка, 4, індекс 42100).
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області протягом 15 днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В. І. Євтюшенкова
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2024 |
Оприлюднено | 27.03.2024 |
Номер документу | 117907028 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні