УХВАЛА
18 квітня 2024 року
м. Київ
справа № 760/32919/21
провадження № 61-1003ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Олійник А. С. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Київського апеляційного суду від 25 травня 2023 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Київської дитячої школи мистецтв № 1 Солом`янського району м. Києва, Управління культури Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі, виплату середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу,
В С Т А Н О В И В :
У січні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного суду від 25 травня 2023 року з пропуском строку на касаційне оскарження.
Ухвалою Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 16 лютого 2024 року касаційну скаргу залишено без руху, заявниці надано строк для усунення недоліків, а саме запропоновано надати суду докази отримання постанови Київського апеляційного суду від 25 травня 2023 року.
На виконання ухвали суду заявниця надала фотокопію розписки про отримання нею 05 січня 2024 року постанови Київського апеляційного суду від 25 травня 2023 року, зазначивши, що суд апеляційної інстанції повний текст їй не надіслав. Проте належні докази не надала.
Проте для вирішення питання про поновлення строку необхідно з`ясувати, чи суд апеляційної інстанції виконав вимоги статті 272 ЦПК України.
Відповідно до частини третьої статті 272 ЦПК України (в редакції на час ухвалення судом апеляційної інстанції судового рішення) у разі проголошення в судовому засіданні скороченого рішення суд надсилає учасникам справи копію повного судового рішення протягом двох днів з дня його складання - в електронній формі у порядку, встановленому законом (у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси), або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса в особи відсутня.
Згідно з частинами першою, другою статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження, заявниця просить врахувати те, що на території України введено воєнний стан, постійно оголошуються повітряні тривоги та відбуваються обстріли.
Однак, сам факт запровадження воєнного стану в Україні та пов`язаних з цим обставин (повітряні тривоги, постійні обстріли), без обґрунтування неможливості звернення до суду у встановлені строки у зв`язку із запровадженням такого, не може вважатися поважною причиною для безумовного поновлення чи продовження цих строків.
Подібні висновки викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 08 грудня 2022 року у справі № 990/102/22, провадження № 11-119заі22.
Верховний Суд зауважує, що відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окуповані російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року № 309, місто Київ не включено до територій можливих бойових дій, територій активних бойових дійабо тимчасово окупованих російською федерацією територій України, тому немає об`єктивних підстав вважати, що введення воєнного стану в Україні, оголошення повітряної тривоги та обстріли є безумовним перешкоджанням для своєчасного звернення до суду.
Враховуючи наведене, заявниці необхідно надати докази того, що суд апеляційної інстанції не виконав вимоги статті 272 ЦПК України і не направив їй повний текст судового рішення, а також зазначити інші поважні причини пропуску строку на касаційне оскарження, оскільки безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За таких обставин суд касаційної інстанції дійшов висновку про необхідність продовжити заявниці строк для усунення недоліків.
Отже, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з продовженням заявниці строку для усунення її недоліків.
Керуючись частиною другою статті 127 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без руху.
Продовжити строк для усунення недоліків касаційної скарги до 10 травня 2024 року.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернена заявниці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А. С. Олійник
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2024 |
Оприлюднено | 22.04.2024 |
Номер документу | 118486244 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про поновлення на роботі, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Олійник Алла Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні