Справа № 461/4680/23 Головуючий у 1 інстанції: Кітов О.В.
Провадження № 22-ц/811/1745/24 Доповідач: Ніткевич А. В.
У Х В А Л А
про залишення без руху
10 червня 2024 року суддя судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду Ніткевич А.В., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Галицького районного суду м. Львова від 23 квітня 2024 року в справі за позовом керівника Галицької окружної прокуратури міста Львова Ольшанецького Ігоря Володимировича, в інересах держави в особі Львівської міської ради до ОСОБА_1 , Установи дитячо-юнацьких та молодіжних клубів Галицького району Львівської міської територіальної громади про визнання незаконними та скасування наказів, стягнення матеріальної шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, пов"язаним з корупцією, -
встановив:
Рішенням Галицького районного суду м. Львова від 23 квітня 2024 року позов керівника Галицької окружної прокуратури міста Львова Ольшанецького Ігоря Володимировича, в інересах держави в особі Львівської міської ради задоволено.
Рішення суду оскаржила відповідачка ОСОБА_1 , подавши 05 червня 2024 року засобами поштового зв"язку апеляційну скаргу.
Перевіривши матеріали справи, приходжу висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без руху, враховуючи таке.
Згідно нормпроцесуального закону,подання апеляційноїскарги нарішення суду першої інстанції має відбуватись з дотриманням певних умов.
Судом встановлено, що апелянтом пропущено строк на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків.
Строк на апеляційне оскарження визначений статтею 354 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно із ч. 2 ст. 354 ЦПК України учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Подавши 05 червня 2024 року апеляційну скаргу апелянт пропустив строк на апеляційне оскарження, оскільки тридцятиденний строк на подання апеляційної скарги припадає на 29 травня 2024 року ( 30 днів з дня складення повного тексту судового рішення 29.04.2024).
Так, у мотивах апеляційної скарги зазначено, що повний текст судового рішення апелянт отримала 03 травня 2024 року, однак з врахуванням зазначеного, апелянт не просить поновити пропущений строк на апеляційне оскарження.
При цьому, враховуючи принцип диспозитивності цивільного судочинства, право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, може реалізувати у суді, як наслідок вирішення відповідного клопотання.
Іншими словами, апеляційний суд не має права за своєю ініціативою вирішувати процесуальні питання без подачі відповідного клопотання учасником справи, яке б враховувало та підтверджувало відповідні обставини справи.
Таким чином, усі доводи стосовно часу отримання оскаржуваного рішення чи не отримання такого в принципі можуть бути вирішені лише судом та тільки в контексті відповідного процесуального питання.
Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Враховуючи допущені при подачі апеляційної скарги недоліки, таку необхідно залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків, який не може перевищуватидесяти днівз дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження необхідно у передбачений строк подати Львівському апеляційному суду.
Керуючись ст. ст. 185, 356 ЦПК України, -
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Галицького районного суду м. Львова від 23 квітня 2024 року залишити без руху.
Надати апелянту строк 10днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Роз`яснити, якщо заяву не буде подано в зазначений строк або вказані підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Суддя А.В.Ніткевич
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 12.06.2024 |
Номер документу | 119632834 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої державі внаслідок корупційного правопорушення |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Ніткевич А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні