Ухвала
від 10.06.2024 по справі 496/42/21
БІЛЯЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 496/42/21

Провадження № 1-кс/496/1542/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2024 року м. Біляївка

Слідчий суддя Біляївського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , розглянувши заяву ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

До Біляївського районного суду Одеської області 10.06.2024 року звернувся ОСОБА_2 з заявою в якій він просить зобов`язати начальника СВ Одеського РУП № 2 підполковника ОСОБА_3 виконати вказівки процесуального керівника від 18.08.2023 року в повному обсязі.

У вказаній заяві він зазначає, що ознайомившись 10.05.2024 року з матеріалами досудового розслідування дізнався, що процесуальним керівником 18.08.2023 року надавались письмові вказівки, проте він не виявив документів, які б вказували на виконання вказівок прокурора.

Розглянувши матеріали справи, слідчий суддя приходить до висновку про їх повернення.

У своїй заяві ОСОБА_2 , крім іншого, посилається на статті КПК України, якими визначено порядок розгляду слідчими суддями скарг, зокрема на бездіяльність слідчих органів та зобов`язання вчинити певні дії.

Главою 26 КПК України, зокрема, передбачений порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності слідчого, прокурора під час досудового розслідування. Об`єктом оскарження на підставіГлави 26 КПК Україниможе бути тільки рішення, дії, бездіяльність слідчого, прокурора при здійсненні своїх повноважень під час досудового розслідування.

Частиною 1ст. 303 КПК Українипередбачений перелік рішень, дій, бездіяльності слідчого або прокурора, які підлягають оскарженню під час досудового розслідування, який є вичерпним.

Відповідно до ч.1ст. 306 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду, а в кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - слідчим суддею Вищого антикорупційного суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.

При цьому, судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування здійснюється слідчим суддею суду першої інстанції, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

За ч.ч. 1-3 ст. 304 КПК України - скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першоюстатті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщорішення слідчого, дізнавача чи прокурораоформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. Скарга повертається, якщо: скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення. Копія ухвали про повернення скарги невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.

Слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_2 ознайомившись 10.05.2024 року з матеріалами досудового розслідування дізнався, що процесуальним керівником 18.08.2023 року надавались письмові вказівки.

Разом з цим, особа, яка подала скаргу, не порушує питання про поновлення строку, передбаченого частиною першоюст. 304 КПК України.

Таким чином, скарга не відповідає вимогам п.3 ч.2ст. 304 КПК України, тому слід повернути скаргу особі, яка її подала.

Також, слід відзначити, що відповідно до ч.1 ст.40 КПК України, слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій.

Частина 2 ст. 40 КПК України передбачає, що слідчий уповноважений: 1) починати досудове розслідування за наявності підстав, передбачених цим Кодексом; 2) проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, встановлених цим Кодексом; 3) доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам; 5) звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій; 6) повідомляти за погодженням із прокурором особі про підозру; 7) за результатами розслідування складати обвинувальний акт, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру та подавати їх прокурору на затвердження; 8) приймати процесуальні рішення у випадках, передбачених цим Кодексом, у тому числі щодо закриття кримінального провадження за наявності підстав, передбачених ст.284 цього Кодексу; 9) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Згідно з ч.4 ст. 40 КПК України, слідчий зобов`язаний виконувати доручення та вказівки прокурора, які надаються у письмовій формі. Невиконання слідчим законних вказівок та доручень прокурора, наданих у порядку, передбаченому цим Кодексом, тягне за собою передбачену законом відповідальність. При цьому, ч.5 ст. 40 КПК України встановлює, що слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється.

Отже, слідчий суддя вважає, що положення ст.40 КПК України не надають слідчому судді повноважень, давати доручення, вказівки або зобов`язувати слідчого виконувати дії, передбачені ч.2 ст.40 КПК України, оскільки слідчий є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється.

Керуючись ст.ст. 40, 303,304 КПК України, слідчий суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії - повернути особі, що її подала.

Роз`яснити, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченомуКПК України.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБіляївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення10.06.2024
Оприлюднено21.06.2024
Номер документу119835356
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —496/42/21

Ухвала від 28.06.2024

Кримінальне

Біляївський районний суд Одеської області

Горяєв І. М.

Ухвала від 28.06.2024

Кримінальне

Біляївський районний суд Одеської області

Горяєв І. М.

Ухвала від 06.06.2024

Кримінальне

Біляївський районний суд Одеської області

Буран В. М.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Біляївський районний суд Одеської області

Пасечник М. Л.

Ухвала від 27.02.2024

Кримінальне

Біляївський районний суд Одеської області

Драніков С. М.

Ухвала від 16.10.2023

Кримінальне

Біляївський районний суд Одеської області

Драніков С. М.

Ухвала від 23.08.2023

Кримінальне

Біляївський районний суд Одеської області

Горяєв І. М.

Ухвала від 11.04.2023

Кримінальне

Біляївський районний суд Одеської області

Драніков С. М.

Ухвала від 24.02.2023

Кримінальне

Біляївський районний суд Одеської області

Драніков С. М.

Ухвала від 24.02.2023

Кримінальне

Біляївський районний суд Одеської області

Драніков С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні