ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 545/3100/23 Номер провадження 22-ц/814/3141/24Головуючий у 1-й інстанції Потетій А.Г. Доповідач ап. інст. Пилипчук Л. І.
У Х В А Л А
19 липня 2024 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд у складі судді Пилипчук Л.І., перевіривши відповідність вимогам закону апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-СТО»</a> на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 25 червня 2024 року, у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-СТО»</a>, треті особи: ОСОБА_2 , Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Саламандра», про відшкодування шкоди,
в с т а н о в и в:
Рішенням Полтавського районного суду Полтавської області від 25 червня 2024 року задоволено позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-СТО»</a>, треті особи: ОСОБА_2 , Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Саламандра», про відшкодування шкоди.
Відповідач оскаржив рішення районного суду в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду.
Законом Українивід 03жовтня 2017року №2147-VІІІ«Про внесеннязмін доГосподарського процесуальногокодексу України,Цивільного процесуальногокодексу України,Кодексу адміністративногосудочинства Українита іншихзаконодавчих актів» внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України, який набрав чинності 15 грудня 2017 року.
Статтею 355ЦПК України встановлено, що апеляційні скарги подаються безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до підпункту 15.3 пункту 15 статті 1 Перехідних положень ЦПК України, який набув чинності 15 грудня 2017 року, розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі до визначення Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), можливості вчинення передбачених цим Кодексом дій з використанням підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Згідно з підпунктом 15.5 пунктом 9 статті 1 Перехідних положень ЦПК України, який набув чинності 15 грудня 2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанцій розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Особа, яка подає скаргу, вправі очікувати застосування норм процесуального законодавства (статті 355 ЦПК України, підпункту 15.5 пункту 1 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України), які надають їй право як безпосереднього подання апеляційної скарги до апеляційного суду, так і подання апеляційної скарги через місцевий суд. Протилежне тлумачення норм процесуального законодавства (статті 355 ЦПК України, підпункту 15.5 пункту 1 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України) матиме наслідком порушення судами статті 6 Конвенції ЄСПЛ в контексті «права на справедливий суд».
Відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду від 20 червня 2018 року по справі №514/134/17, відсутність на даний час Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи жодним чином не створює перешкоди учасникам провадження та апеляційному суду в поданні та прийнятті апеляційних скарг у паперовій формі безпосередньо до апеляційних судів.
За змістом статті 6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Європейський суд з прав людини зауважує, що процесуальні норми призначені забезпечити належне відправлення правосуддя та дотримання принципу правової визначеності, а також про те, що сторони повинні мати право очікувати, що ці норми застосовуються. Принцип правової визначеності застосовується не лише щодо сторін, але й щодо національних судів (DIYA 97 v. UKRAINE, №19164/04, §47, ЄСПЛ, від 21 жовтня 2010 року).
Проте, за відсутності справи у Полтавському апеляційному суді до початку функціонування ЄСІТС не можливо вирішити питання про відкриття провадження у справі у передбаченому статтями 357-359ЦПК України порядку.
За такихобставин указанасправа підлягаєвитребуванню ізПолтавського районногосуду Полтавськоїобласті длявирішення питаннявідкриття провадженняу справіза апеляційноюскаргою ТОВ«ТРАНС-СТО»на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 25 червня 2024 року.
Питання відкриття апеляційного провадження у справі буде вирішуватися після надходження цивільної справи до суду апеляційної інстанції.
Керуючись статтею 355 ЦПК України, статтею 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України,
у х в а л и в:
Витребувати із Полтавського районного суду Полтавської області (inbox@pl.pl.court.gov.ua) цивільну справу №545/3100/23 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-СТО»</a>, треті особи: ОСОБА_2 , Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Саламандра», про відшкодування шкоди, для вирішенняпитання відкриттяпровадження усправі заапеляційною скаргоюТовариства зобмеженою відповідальністю«ТРАНС-СТО»на рішення Полтавського районного суду Полтавської області від 25 червня 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.І. Пилипчук
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2024 |
Оприлюднено | 23.07.2024 |
Номер документу | 120502212 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Пилипчук Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні