Ухвала
від 15.08.2024 по справі 377/1/24
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

У Х В А Л А

15 серпня 2024 року

справа 377/1/24

провадження № 22-ц/824/13298/2024

Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справМузичко С.Г., перевіривши відповідність вимогам ст. 356 ЦПК України апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Кволіті АС»</a> на ухвалу Славутицького міського суду Київської області від 28 травня 2024 року, постановлену під головуванням судді Бабич Н.С., у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кволіті АС»</a>, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , про стягнення компенсації за надурочні роботи, невикористану відпустку, моральної шкоди, зобов`язання здійснити відрахування єдиного соціального внеску та внести запис до трудової книжки про дату та підстави звільнення, -

в с т а н о в и в:

Ухвалою Славутицького міського суду Київської області від 28 травня 2024 рокуу задоволенні заяви про виправлення описки відмовлено.

Не погоджуючись із ухвалою суду Товариство з обмеженою відповідальністю «Кволіті АС»</a> 12 червня 2024 року звернулось з апеляційною скаргою.

Крім того, апелянт просить відстрочити сплату судового збору до моменту закінчення строку дії воєнного стану з посиланням на те, що відповідач перебуває у скрутному матеріальному становищі, яке пов'язане з дією воєнного стану, зниженням доходів підприємств України та вказує на те, що предметом позову є захист трудових прав на підставі ст. 8 ЗУ «Про судовий збір».

Згідно із ч.1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

Частиною 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Таким чином п. 1, 2 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено можливість відстрочення або розстрочення сплати судового збору фізичним особам, п. 3 надано таку можливість юридичним особам тільки у справах, предметом яких є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Тобто даними нормами законодавства визначена виключна підстава для звільнення, зменшення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору - незадовільний майновий стан сторони.

Згідно ст. 8 Закону України «Про судовий збір» та ст. 136 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Однією із засад судочинства відповідно до ст. 129 Конституції України визначено рівність учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.

Враховуючи, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Кволіті АС»</a> є юридичною особою, а заявлене клопотання не містить жодних достатніх підстав для відстрочення сплати судового збору, передбачених ст. 136 ЦПК України, які б підтверджували факт скрутного матеріального становища, апеляційний суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору або його відстрочення до моменту закінчення строку дії воєнного стану.

Згідно п.п. 9 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на ухвалу суду юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Положеннями ч. 1 ст. 4 цього Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

З огляду на це, за подання апеляційної скарги на ухвалу Славутицького міського суду Київської області від 28 травня 2024 року апелянту необхідно сплатити судовий збір в розмірі 3028 грн 00 коп. (отримувач: УК у Солом.р-ні/Солом.р-ні; ЄДРПОУ: 37993783; Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП); код банку МФО: 899998; Рахунок: UA 548999980313101206080026010, код класифікації доходів бюджету: 22030101).

У відповідності до ч. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка неоформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовується положення ст.185 ЦПК України.

За таких обставин апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення виявлених в ній недоліків, а саме: апелянту слід надати до Київського апеляційного суду оригінал документу про сплату судового збору, протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали.

Керуючись ст. ст. 185, 354, 357 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

У задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Кволіті АС»</a> на ухвалу Славутицького міського суду Київської області від 28 травня 2024 рокузалишити без руху для усунення виявлених в ній недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду.

Роз`яснити, що у випадку неусунення у встановлений термін недоліків апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення15.08.2024
Оприлюднено22.08.2024
Номер документу121111961
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —377/1/24

Рішення від 26.11.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 21.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Музичко Світлана Григорівна

Рішення від 26.11.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 15.08.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Музичко Світлана Григорівна

Ухвала від 10.07.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 17.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Музичко Світлана Григорівна

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 27.05.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Теремецька Н. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні