Справа №2-6182/11
Провадження №6/463/95/24
УХВАЛА
судового засідання
31 липня 2024 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді - Леньо С.І.
з участю секретаря Станько Р.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові подання старшого державного виконавця Залізничного відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про видачу дубліката виконавчого листа у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного авіапідприємства «Львівські авіалінії», третьої особи вільної професійної спілки інженерно-технічних працівників Державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» про стягнення різниці заборгованості по заробітній платі за час вимушеного прогулу з врахуванням ідентифікації та компенсації, суд,-
в с т а н о в и в:
Рішенням Личаківського районного суду м. Львова від 09 жовтня 2012 року, яке набрало законної сили, позов у вищезгаданій справі задоволено. Стягнуто з Державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» на користь ОСОБА_1 різницю заборгованості по заробітній платі з врахуванням індексації та компенсації за час вимушеного прогулу в розмірі 129901 грн.
Начальник Залізничного відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції звернувся до суду з заявою про видачу дубліката виконавчого листа, виданого Личаківським районим судом м.Львова у справі №2/1312/650/12 від 09.11.2012 про стягнення з ДАП «Львівські авіалінії» 129901 грн. на користь ОСОБА_1 .
Учасники справи в судове засідання не з`явилися, хоча повідомлялись про час і місце судового засідання належним чином, причин неявки не повідомили. Їхня неявка не є перешкодою для вирішення питання про видачу дубліката виконавчого листа.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню виходячи з таких підстав.
Відповідно до частини п`ятої статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України. У пункті 9 частини третьої статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.
Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.
Так, згідно з прецедентною практикою Європейського суду з прав людини право на виконання судового рішення є складовою права на доступ до суду, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, для цілей якої виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцінюватися як невід`ємна частина судового розгляду.
Європейський суд з прав людини наголосив, що пункт 1 статті 6 вказаної Конвенції гарантує кожному право на звернення до суду або арбітражу з позовом стосовно будь-яких його цивільних прав та обов`язків. Таким чином, ця стаття проголошує «право на суд», одним з аспектів якого є право на доступ, тобто право подати позов з приводу цивільно-правових питань до суду. Однак це право було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося на шкоду одній зі сторін (пункт 43 рішення від 20 липня 2004 року у справі «Шмалько проти України»).
У статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до інтерпретації п. 1 ст. 6 «Право на справедливий судовий розгляд» Конвенції про захист прав людини і основних свобод Європейським Судом з прав людини, - виконання рішення, винесеного будь-яким судом, має розглядатися як невід`ємна частина «суду» в сенсі даної статті і що право кожного на судовий захист стало б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне, обов`язкове судове рішення залишалося недіючим до збитку однієї зі сторін (постанови від 19.03.97 року по справі «Хорнсби (Hornsby) проти Греції», від 07.05.2002 року по справі «Бурдов проти Росії», від 27.05.2004 року по справі «Метаксас (Метексас) проти Греції», від 29 березня 2006 року по справі «Мостаччуоло (Mostacciuolo) проти Італії (N 2)», від 15.02.2007 року по справі «Райлян проти Росії» і ін.).
Відповідно пп.17.4п.17Розділу ХІІІ«Перехідні положення»ЦПК України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Згідно долученого до матеріалів заяви листа голови комісії з реорганізації ДАП «Львівські авіалінії», скерованого Залізничному відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, виконавчий лист №2/1312/650/12 від 09.11.2012 про стягнення з ДАП «Львівські авіалінії» 129901 грн. на користь ОСОБА_1 відсутній в розпорядження комісії з реорганізації ДАП «Львівські авіалінії».
Вказане вище дає суду підстави вважати, що виконавчий документ втрачено.
Таким чином, оскільки виконавчий документ втрачено, а рішення суду залишається не виконаним, заяву про видачу дубліката виконавчого документа належить задовольнити.
Керуючись пп. 17.4 п. 17 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України, -
у х в а л и в:
Заяву задовольнити.
Видати дублікат виконавчого листа про стягнення з Державного авіапідприємства «Львівські авіалінії» на користь ОСОБА_1 різниці заборгованості по заробітній платі з врахуванням індексації та компенсації за час вимушеного прогулу в розмірі 129901 грн.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в порядку та строки передбачені ст.ст. 354, 355, пп.15.5 п. 15 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України.
Суддя: Леньо С. І.
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2024 |
Оприлюднено | 28.08.2024 |
Номер документу | 121206176 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Леньо С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні