Справа № 2-6182/11
РІШЕННЯ
іменем України
17.04.2012 року Московський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Сиротникова Р.Є.
при секретарі Хмельковій О.О.
у відкритому судовому засіданні в м. Харкові розглянув цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, суд
В С Т А Н О В И В:
В позовній заяві позивач зазначив, що шлюб з відповідачем зареєстрував 29.10.1982 року, про що зроблено відповідний актовий запис за №1458 у Жовтневому відділі РАЦС ХМУЮ.
Сімейне життя не склалося через відсутність порозуміння. Шлюбні відносини припинені з квітня 2011 року. Подальше зберігання шлюбу неможливе. Суперечок по розділу майна між ними немає. Просить шлюб розірвати.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та посилався на обставини, що наведені вище. Просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явилась, подала до суду письмові заперечення проти позову, в яких зазначила, що в їх родині панує повне порозуміння, шлюбні відносини підтримують, мають спільний сімейний бюджет, турбуються один про одного, мешкають разом. Також відповідач зазначила, що почуття любові між нею та позивачем не зникло, вони живуть разом як щаслива родина, в зв'язку із чим наполягала на залишенні позову ОСОБА_1 без задоволення.
Суд, вислухавши пояснення позивача, ознайомившись із запереченнями відповідача, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 29.10.1982 року, в квітні 2011 році шлюбні відносини припинені, спільне господарство не ведеться, виникли неприязливі стосунки. Позивач не бажає відновляти свої шлюбні стосунки і примирення між сторонами неможливе. Суперечки по розділу майна між подружжям відсутні.
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верховного суду України від 21.12.2007 N 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя", проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.
Передбачене ч. 1 ст. 111 СК вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення (ч. 5 ст. 191 ЦПК). Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей.
При визначенні строку на примирення суд заслуховує думку сторін та враховує конкретні обставини справи.
Якщо після закінчення призначеного судом строку примирення подружжя не відбулося і хоча б один з них наполягає на припиненні шлюбу, суд вирішує справу по суті.
Так, 19.12.2011 року судом задоволено клопотання відповідача ОСОБА_2 про надання строку для примирення, сторонам надавався строк для примирення з 19.12.2011 року по 20.02.2012 року, але згідно пояснень відповідача, сторони примирення не досягли.
У зв'язку з викладеним суд дійшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 110, 111, 112 Сімейного Кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 29.10.1982 року у Жовтневому відділі реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції по актовому запису № 1458 - розірвати.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Харківської області через Московський районний суд м. Харкова впродовж десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Московського районного
суду м. Харкова Сиротников Р.Є.
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2012 |
Оприлюднено | 25.12.2012 |
Номер документу | 28093945 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Сиротников Р. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні