Справа № 216/5587/24
провадження 1-кс/216/1777/24
УХВАЛА
іменем України
02 вересня 2024 року місто Кривий Ріг
Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області:
у складі слідчого судді - ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в приміщенні Центрально-Міського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області клопотання слідчого СВ Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 по кримінальному провадженню за № 12024041230001760, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.08.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні слідчого відділу Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування кримінального провадження за № 12024041230001760 від 08.08.2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 121 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що 07.08.2024 у вечірній час ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом зі своєю співмешканкою ОСОБА_5 та пасинком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , знаходився за місцем свого проживання - приміщенні будинку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , де протягом дня вживав спиртні напої.
Приблизно о 17:20 годині 07.08.2024 ОСОБА_4 та ОСОБА_6 вийшли з будинку на подвір`я домоволодіння, та присівши у встановленій там бесідці почали спілкуватись.
Перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння ОСОБА_4 , на ґрунті побутового пияцтва влаштував сварку з ОСОБА_6 , засуджуючи останнього в нібито неповажливому ставленні до його матері ОСОБА_5 . Бажаючи уникнути сварки, ОСОБА_6 залишив свого вітчима ОСОБА_4 в бесідці та прослідував в кухню житлового будинку за вказаною адресою.
Сприйнявши поведінку ОСОБА_6 , як зневажливе ставлення до себе, у ОСОБА_4 раптово виникло почуття гострої неприязні до пасинка, та умисел на спричинення йому тілесних ушкоджень за вказаних мотивів.
Діючи з цією метою ОСОБА_4 прослідував за ОСОБА_6 до приміщення тієї ж кухонної кімнати житлового будинку домоволодіння, де взявши з поверхні столу ніж господарсько-побутового призначення, тим самим підшукав собі знаряддя злочину.
Відразу ж після цього, ОСОБА_4 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, реалізуючи свій злочинний умисел, знаходячись в приміщенні кухні житлового будинку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , діючи з метою спричинення ОСОБА_6 тілесних ушкоджень, з мотивів гострої неприязні до нього, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, утримуючи підшуканий ним ніж господарсько-побутового призначення у правій руці, приблизно о 17:30 годині 07.08.2024, умисно завдав ОСОБА_6 , який намагався ухилитися від ножових ударів та прикривався лівою рукою зігнутою у ліктьовому суглобі, по одному удару клинком даного ножа в область лівого підребер`я передньої черевної стінки, задньої поверхні лівої половини грудної клітини та лівої верхньої кінцівки, не переслідуючи за мету заподіяти потерпілому ОСОБА_6 смерть.
Після цього, потерпілий ОСОБА_6 відштовхнувши від себе вітчима вийшов з будинку на подвір`я домоволодіння, а ОСОБА_4 припинив свої злочинні Дії.
Таким чином в результаті протиправних дій ОСОБА_4 потерпілому ОСОБА_6 були спричинені тілесні ушкодження у вигляді: колото-різаної рани задньої поверхні лівої половини грудної клітини з переломом 8-го ребра, ушкодженням міжреберної артерії, проникаючої в ліву плевральну порожнину, з ушкодженням нижньої долі лівої легені, з лівостороннім гемопневмотораксом; колото-різаної рани лівого, підребер`я передньої черевної стінки, проникаючої в черевну порожнину, з ушкодженням брижового краю нисходящего відділу товстої кишки; різаних ран лівого передпліччя та задньої поверхні лівого ліктьового суглобу; геморагічного шоку 2-го ступеню, які за своїм характером відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень, за ознакою небезпеки для життя.
Під час досудового розслідування встановлено, що 07.08.2024 потерпілого ОСОБА_6 із отриманими тілесними ушкодженнями було госпіталізовано до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМР для лікування. Для подальшого лікування ОСОБА_6 переведено до КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМР.
У зв`язку із вищезазначеним виникла необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження такого як тимчасовий доступ до речей і документів, а саме медичної картки хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перебуває у власності КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМР розташованому за адресою: АДРЕСА_2 .
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву, в якій клопотання підтримав, просив справу розглянути без його участі.
Представник особи, у володінні якої знаходяться документи - КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМР до суду не з`явився, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду клопотання, що відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази та оцінивши в сукупності всі обставини, приходить до наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що слідчим відділом Криворізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12024041230001760 від 08.08.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України з обставин того, що 07.08.2024 приблизно о 17-30 годині ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи в приміщені будинку АДРЕСА_1 , під час сварки з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , умисно наніс останньому ножове поранення в область лівої половини грудної клітки, живота та лівого передпліччя. З отриманими тілесними ушкодженнями ОСОБА_6 бригадою швидкої медичної допомоги було доставлено до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »» з діагнозом: «колото-різанана» рана задньої поверхні лівої половини грудної клітки з переломом 8 ребра, ушкодженням міжреберної артерії, проникаюча в ліву плевральну порожнину з ушкодженням нижньої долі лівої легені з лівостороннім гемопневмотораксом; колото-різана рана лівого підребер`я передньої черевної стінки, проникаюча в черевну порожнину з ушкодженням брижового краю невихідного відділу товстої кишки; різані рани лівого передпліччя та задньої поверхні лівого ліктьового суглоба; геморагічний шок..
Для подальшого лікування ОСОБА_6 переведено до КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМР.
Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які містять лікарську таємницю, а саме до медичної картки хворого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перебуває у власності КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМР. Вказані документи необхідні для ознайомлення та вивчення у зв`язку з проведенням судово-медичної експертизи щодо ОСОБА_6 .
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до статті 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, крім іншого, відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, може бути використана як докази, іншими способами неможливо довести обставини скоєння вказаного кримінального правопорушення, а також з метою всебічного, неупередженого та повного розслідування за кримінальним провадженням, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити.
Враховуючи, що в клопотанні не зазначено та не обґрунтовано необхідність вилучення оригіналів документів, слідчий суддя надає можливість вилучення належним чином завірених копій документів вказаних у клопотанні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 159-164 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати слідчому СВ Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю вилучення належним чином засвідченої копії медичної карти стаціонарного хворого на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перебуває у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » КМР розташованому за адресою: АДРЕСА_2 .
Термін дії ухвали один місяць з дня її постановлення, тобто по 02 жовтня 2024 року включно.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_7
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 03.09.2024 |
Номер документу | 121307951 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
ЦИМБАЛІСТЕНКО О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні