Справа № 496/2211/24
Провадження № 2-др/496/18/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2024 року м. Біляївка
Біляївський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Горяєва І.М.,
за участю секретаря Касьяненко А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Біляївка Одеської області заяву представника відповідача адвоката Племениченко Г.В. про стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Відпочинок», треті особи: Дачненська сільська рада Одеського району Одеської області, Державне підприємство «Одеське лісове господарство»,про зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Біляївського районного суду Одеської області від 21.08.2024 року, провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Відпочинок» про зобов`язання вчинити певні дії було закрито.
22.08.2024 року до суду від представника відповідача надійшло клопотання про стягнення з позивача витрат на правничу допомогу у розмірі 10 000,00 грн.
Клопотання обґрунтованетим,що заявникомбув зазначенийпопередній розмірвитрат напрофесійну правничудопомогу,пов`язану ізпредставництвом інтересіву суді-27000гривень.Заявник посилається,що підлягаютьсплаті витратина професійнуправничу допомогуу сумі10000гривень.На підтвердженнявказаного фактунадається посвідченікопії договорупро наданняправової допомоги,Додаткова угода1,Детальний описробіт,виконаних адвокатом,а такожАкт приймання-передачівиконаних робіт.При цьому,відповідно допункту 3договору пронадання правовоїдопомоги зізмінами внесенимиДодатковою угодою Клієнтзобов`язанийсплатити Адвокатувартість послугпротягом 10(десяти)календарних днівз днявинесення рішеннясудом.У зв`язкуз чим,представник позивачапросить стягнути з відповідача витрати на правничу допомогу.
До судового засідання представник заявника та позивач не з`явилися, причини не явки суд не повідомили.
Відповідно до ч. 4ст. 270 ЦПК Україниу разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Перевіривши матеріали справи, що стосуються відшкодування витрат на професійну (правничу) допомогу, суд дійшов до наступного висновку.
Судом установлено, що ухвалою Біляївського районного суду Одеської області від 21.08.2024 року, провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Відпочинок» про зобов`язання вчинити певні дії було закрито.
Відповідно дост. 133 ЦПК Українисудові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, серед іншого, належать і витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно ч. 8ст. 141 ЦПК України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
До складу витрат на правничу допомогу включаються: гонорар адвоката за представництво в суді; інша правнича допомога, пов`язана з підготовкою справи до розгляду; допомога, пов`язана зі збором доказів; вартість послуг помічника адвоката; інша правнича допомога, пов`язана зі справою.
Витрати на правничу допомогу визначаються сукупністю таких документів: договором про надання правничої допомоги та відповідними доказами щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу учасник справи має подати (окрім договору про надання правничої допомоги) детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом (для визначення розміру гонорару, що сплачений або підлягає сплаті) та опис здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат має бути співмірним зі складністю справи та виконаних адвокатом (професійна правнича допомога) робіт; часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт; обсягом наданих адвокатом послуг; ціною позову та значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи та репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог співмірності, за клопотанням іншої сторони, суд може зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Разом з цим, Договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору (ст.1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
Судом враховується, що розмір гонорару визначається за погодженням адвоката з клієнтом і може бути змінений лише за їх взаємною домовленістю. Суд не має право його змінювати і втручатися у правовідносини адвоката та його клієнта.
Представником позивача до заяви надано договір про надання правової допомоги, Додаткова угода 1, Детальний опис робіт, виконаних адвокатом, а також Акт приймання-передачі виконаних робіт.
Відповідно до пункту 3 договору про надання правової допомоги зі змінами внесеними Додатковою угодою Клієнт зобов`язаний сплатити Адвокату вартість протягом 10 (десяти) календарних днів з дня винесення рішення судом.
Відповідно до вказаної угоди вартість гонорару становить 10000 грн.
Статтею 137 ЦПК Українивизначено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. 5. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Обов`язок доведення не співмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Судом встановлено, що ухвалою Біляївського районного суду Одеської області від 21 серпня 2024 року провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Відпочинок» про зобов`язання вчинити певні дії закрито.
Відповідно до звіту виконаних робіт, принципи співмірності та розумності судових витрат, критерій реальності адвокатських витрат, а також критерій розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи, її складності та виконаної адвокатом роботи, критерію необхідності подання пояснень та участі в судових засіданнях та значимості таких дій у справі, суд дійшов висновку про наявність підстав для зменшення їх розміру та стягнення з позивача на користь відповідача витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 6000 грн.
Керуючись ст.ст. 133, 137, 141,246,270,354 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Заяву представника відповідача адвоката Племениченко Г.В. про стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Садівничого товариства «Відпочинок», треті особи: Дачненська сільська рада Одеського району Одеської області, Державне підприємство «Одеське лісове господарство»,про зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) на користь Садівничого товариства «Відпочинок» (Ідентифікаційний номер юридичної особи: 19038778) суми витрат на професійну правничу допомогу, які будуть понесені заявником у зв`язку з розглядом даної справи, в розмірі 6000 гривень (шість тисяч гривень).
Ухвала суду може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду на протязі 15 днів з дня її проголошення.
Суддя І.М. Горяєв
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121393874 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Цивільне
Біляївський районний суд Одеської області
Горяєв І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні