Ухвала
від 30.09.2024 по справі 756/9556/24
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

30.09.2024 Справа № 756/9556/24

Унікальний № 756/9556/24

Провадження № 2/756/4358/24

У Х В А Л А

30 вересня 2024 року суддя Оболонського районного суду міста Києва Діденко Є.В., розглянувши клопотання представника позивача - ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: ТОВ «Ліхт Інвест», Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бойко Тетяна Вікторівна, ОСОБА_4 , про витребування нерухомого майна із чужого незаконного володіння,

ВСТАНОВИВ:

20.09.2024 року від представника позивача - ОСОБА_1 через підсистему «Електронний суд» надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції з використанням власних технічних засобів.

Розгляд справи призначено на 01.10.2024 року о 12.00 годині.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Згідно зі ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Положення ст. 212 ЦПК України не передбачають обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони. До того ж вказані положення законодавства направлені на забезпечення участі осіб, які є віддаленими від місця розгляду справи і з об`єктивних причин не можуть брати участь у розгляді справи.

Випадки, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду.

Однак, у поданій заяві представник лише формально посилається на військові дії, однак взагалі не вказує жодних конкретних обставин неможливості прибути у судове засідання або наявність інших причин, які унеможливлюють для представника позивача прибути до Оболонського районного суду м. Києва.

При цьому, незважаючи на воєнний стан, суди працюють у штатному режимі, та забезпечують право осіб на доступ до суду.

Враховуючи відсутність фактичних підстав для здійснення розгляду справи в режимі відео конференції, обмежені технічні можливості Оболонського районного суду міста Києва щодо забезпечення проведення судових засідань в режимі відео конференції та зважаючи на те, що представник позивача територіально знаходиться в м. Києві, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви представника позивача - ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відео конференції.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача - ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: ТОВ «Ліхт Інвест», Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бойко Тетяна Вікторівна, ОСОБА_4 , про витребування нерухомого майна із чужого незаконного володіння - залишити без задоволення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Є.В. Діденко

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено02.10.2024
Номер документу121964419
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів)

Судовий реєстр по справі —756/9556/24

Постанова від 04.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Діденко Є. В.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 06.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Поліщук Наталія Валеріївна

Ухвала від 26.08.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Діденко Є. В.

Ухвала від 06.08.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Діденко Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні