ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ
10 жовтня 2024 року Справа № 903/178/22 Суддя Господарського суду Волинської області Слободян О.Г., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредит Фактор Груп"
про скасування заходів забезпечення позову
у справі №903/178/22
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АРЦТ ПЛЮС ЛТД "
до відповідачів:
1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Пік нерухомість",
2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредит Фактор Груп"
треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів:
1) Приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу Пастухова Наталія Володимирівна,
2) Приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу Курта Наталія Володимирівна,
3) ОСОБА_1
про визнання договорів недійсними та скасування записів
встановила: 10.10.2024 до господарського суду надійшло клопотання ТОВ "Кредит Фактор Груп" про скасування заходів забезпечення позову, в якій заявник просить скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Господарського суду Волинської області від 02.03.2022 у справі №903/178/22, якою було накладено арешт на нерухоме майно, яке належить ТОВ КРЕДИТ ФАКТОР ГРУП, а саме: на торгово-офісне приміщення, загальною площею 75,3 кв.м., що знаходиться в місті Луцьку на пр. Перемоги за №5 (реєстраційний номер майна 28473140 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) в межах суми 1 365 500,00 грн. та на офіс, загальною площею 60,0 кв.м., що знаходиться в місті Луцьку на пр. Перемоги за №5 (реєстраційний номер майна 28473070 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно) в межах суми 1365 500,00 грн.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 4 ст. 145 Господарського процесуального кодексу України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала.
Розглянувши клопотання та додані до неї докази, суд встановив наступне.
Згідно п.1 ч.1 ст.170 ГПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (ч.2 ст.170 ГПК України).
Судом встановлено, що заявзником не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету ТОВ «Кредит Фактор Груп».
Згідно ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно відомостей комп`ютерної програми Діловодство спеціалізованого суду та відповіді про відсутність зареєстрованого електронного кабінету ЄСІТС, юридична особа за кодом ЄДРПОУ 42763762 (ТОВ «Кредит Фактор Груп») в порядку ч. 6 ст. 6 ГПК України не має зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі Електронний суд Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Крім того судом встановлено, що в порушення вимог ч.2 ст.170 ГПК України до клопотання про скасування заходів забезпечення позову не додано належних доказів надсилання даного клопотання іншим учасникам справи.
Відповідно до ч.7 ст.42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Отже, у відповідності до положень ГПК України обов`язок надсилання копій заяви іншим учасникам справи покладається на заявника.
Не повідомлена сторона у справі належним чином, як учасник господарського процесу, позбавлена можливості володіти об`єктивною інформацією стосовно руху господарського процесу.
Таким чином, належними доказами відправлення учасникам справи копії заяви та доданих до неї документів є: 1) документи, що підтверджують надіслання копії заяви та доданих до неї документів з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, або 2) опис вкладення у поштове відправлення та документи, що підтверджують надання поштових послуг.
Суд роз`яснює заявнику, що враховуючи норми Господарсько процесуального кодексу заява та додані до неї документи повинні бути направлені шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи (про що необхідно сформувати і надати до суду квитанцію), а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Належним доказом направлення копії заяви з додатком іншим учасникам відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. N 270, є оригінал розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека), виданий відправникові поштового відправлення.
Відповідно до п. 19 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Пунктом 61 Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
До клопотання про скасування заходів забезпечення позову ТОВ «Кредит Фактор Груп» додані лише фіскальні чеки Укрпошти, які не є належними доказами про відправлення копії клопотання учасникам справи.
Згідно акту від 10.10.2024, складеного відділом документального забезпечення та контролю господарського суду, у додатку до клопотання відсутні список згрупованих відправлень з описом вкладеного про відправлення копії клопотання сторонам справи.
У відповідності до ч.4 ст.170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За таких обставин суд дійшов висновку, що клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредит Фактор Груп" (вх.№01-74/1403/24 від 10.10.2024) про скасування заходів забезпечення позову слід повернути заявнику без розгляду.
Керуючись ст. 145, 170, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Кредит Фактор Груп" (вх.№01-74/1403/24 від 10.10.2024) про скасування заходів забезпечення позову у справі №903/178/22 на 7арк. повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.255 ГПК України в строк та порядку, встановленому ст. ст. 256, 257 ГПК України.
Ухвала підписана та набрала законної сили 10.10.2024.
Суддя О. Г. Слободян
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122218611 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Слободян Оксана Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні