Ухвала
від 10.10.2024 по справі 541/606/24
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 541/606/24 Номер провадження 22-ц/814/2820/24Головуючий у 1-й інстанції Шатілова Л.Г. Доповідач ап. інст. Панченко О. О.

У Х В А Л А

10 жовтня 2024 року м. Полтава

Полтавський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Головуючого судді Панченка О.О.,

Суддів: Кузнєцової О.Ю., Пікуля В.П.

при секретарі: Філоненко О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання СТОВ «Славутич» про зупинення провадження у справіза позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Славутич" про розірвання договору оренди та стягнення орендної плати

В С Т А Н О В И В :

В провадженніПолтавського апеляційногосуду знаходитьсявищевказана справаза апеляційноюскаргою СТОВ«Славутич» на рішення Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 08 травня 2024 року.

В апеляційній скарзі СТОВ «Славутич» заявлено клопотання про зупинення провадження у справі № 541/606/24 до закінчення перегляду судового рішення Верховним судом у подібних правовідносинах у справі № 541/1156/22.

Дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання, враховуючи таке.

Розумність строків розгляду справи судом є однією із засад цивільного судочинства.

Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення.

Відповідно до пункту 10 частини першої статті 252 ЦПК Українисуд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження в справі у випадку, зокрема, перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (у іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду.

Тлумачення пункту 10 частини першої статті 252ЦПК України свідчить про те, що суд може зупинити провадження у справі лише у випадку перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (у іншій справі) у касаційному порядку: а) палатою; б) об`єднаною палатою; в) Великою Палатою Верховного Суду та прийняття ними справи до свого провадження.

Відповідно достатті 252 ЦПК України, зупинення провадження у справі є правом суду, а не обов`язком.

Під судовими рішеннями у подібних правовідносинах слід розуміти такі рішення, де подібними (тотожними, аналогічними, схожими) є предмет спору, підстави позову, зміст позовних вимог і встановлені судом фактичні обставини, а також однакове матеріально-правове регулювання спірних правовідносин.

Зазначені в клопотанні СТОВ «Славутич»обґрунтування необхідності зупинення провадження у справі не створюють об`єктивної неможливості розгляду справи, оскільки матеріали справи дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом даного судового розгляду.

Крім того, наявні матеріали справи є достатніми для встановлення та оцінки обставин (фактів), які є предметом даного судового розгляду.

Відповідно до п. 10 ч. 3ст. 2 ЦПК Україниосновними засадами (принципами) цивільного судочинства є розумність строків розгляду справи судом.

Межі зупинення провадження у справі не повинні призводити до зменшення розумного строку розгляду справи, розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі .

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободпередбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього

Колегія суддів зазначає, що необґрунтоване зупинення провадження призведе до затягування строків розгляду справи і є процесуально недоцільним, оскільки обставин, які унеможливлюють розгляд даної справи, не встановлено.

З огляду на викладене, оскільки відсутні правові підстави для зупинення провадження у даній справі, в задоволенні клопотання СТОВ «Славутич»про зупиненняпровадженняслід відмовити.

Керуючись 251,253 ЦПК України, апеляційний суд,

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання СТОВ «Славутич» про зупинення провадження у справі відмовити.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її проголошення і оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 10 жовтня 2024 року.

Головуючий О.О. Панченко

Судді: О.Ю. Кузнєцова

В.П. Пікуль

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення10.10.2024
Оприлюднено21.10.2024
Номер документу122350404
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —541/606/24

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Дундар Ірина Олександрівна

Ухвала від 10.10.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Панченко О. О.

Постанова від 10.10.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Панченко О. О.

Ухвала від 01.08.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Панченко О. О.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Панченко О. О.

Рішення від 08.05.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Шатілова Л. Г.

Рішення від 08.05.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Шатілова Л. Г.

Ухвала від 02.04.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Шатілова Л. Г.

Ухвала від 26.02.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Шатілова Л. Г.

Ухвала від 22.02.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Шатілова Л. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні