Справа № 755/5103/23
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
"23" жовтня 2024 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Гаврилова О.В., вивчивши матеріали заяви відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Дніпровського районного суду міста Києва від 17 серпня 2023 року в цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гефест» до ОСОБА_1 про стягнення 3% річних на підставі ст.625 ЦК України, -
в с т а н о в и в:
До Дніпровського районного суду міста Києва надійшла заява відповідачем ОСОБА_1 , подана представником - адвокатом Булай В.С., про перегляд заочного рішення, в якій відпровідач просить суд скасувати заочне рішення Дніпровського районного суду міста Києва від 17 серпня 2023 року по справі № 755/5103/23 та призначити справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гефест» до ОСОБА_1 про стягнення 3% річних на підставі ст.625 ЦК України до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Вказана заява передана в провадження судді Гаврилової О.В. на підставі протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду.
22 жовтня 2024 року, на запит судді, з відділу архівної роботи Дніпровського районного суду міста Києва передано цивільну справу №755/5103/23.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Вимоги до форми і змісту заяви про перегляд заочного рішення викладені в статті 285 ЦПК України.
Так згідно положень ч.2 ст. 285 ЦПК України, у заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено: 1) найменування суду, який ухвалив заочне рішення; 2) ім`я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв`язку; 3) обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це; 4) посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача; 5) клопотання про перегляд заочного рішення; 6) перелік доданих до заяви матеріалів.
Проте, подана заява не відповідає вимогам п. 5 ч.2 ст. 285 ЦПК України, оскільки в ній не викладено клопотання про перегляд заочного рішення.
Крім того, згідно частин 2-4 ст.284 ЦПК України, заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення (ч.1 ст.127 ЦПК України).
Однак, звертаючись до суду з даною заявою та зазначаючи про ознайомлення з матеріалами справи 01 жовтня 2024 року, представник відповідача не подав заяву про поновлення пропущеного строку на подання заяви про перегляд заочного рішення.
Частиною 8 ст. 285 ЦПК України визначено, що до неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення, а також до заяви, поданої особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). (ч.2 ст.185 ЦПК України)
З огляду на викладене, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, заява про перегляд заочного рішення підлягає залишенню без руху, заявнику (представнику заявника) необхідно в п`ятиденнийстрок з дня отримання копії ухвали усунути зазначені в ній недоліки. Для усунення недоліків заяви заявник (представник заявника), має подати до суду заяву про перегляд заочного рішення в новій редакції, з викладенням клопотання про перегляд заочного рішення, а також мотивовану заяву про поновлення пропущеного строку на подання заяви про перегляд заочного рішення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 4, 185, 260, 284, 285 ЦПК України, суддя,
п о с т а н о в и в :
Заяву відповідача ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Дніпровського районного суду міста Києва від 17 серпня 2023 року в цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гефест» до ОСОБА_1 про стягнення 3% річних на підставі ст.625 ЦК України - залишити без руху та запропонувати заявнику (представнику заявника) в п`ятиденнийстрок з дня отримання копії ухвали усунути вищезазначені недоліки.
У випадку неусунення недоліків, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
С у д д я :
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 29.10.2024 |
Номер документу | 122591594 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Гаврилова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні