Ухвала
від 04.11.2024 по справі 607/2280/16-ц
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04.11.2024 Справа №607/2280/16-ц Провадження №4-с/607/53/2024

м. Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Кунець Н.Р., при вирішенні питання про прийняття до розгляду скарги ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Кожевнікова Олена Валеріївна на дії відділу державної виконавчої служби у місті Тернополі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

31.10.2024 ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Кожевнікова О.В. через систему «Електронний суд» звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із скаргою на дії відділу державної виконавчої служби у місті Тернополі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та зобов`язання вчинити дії.

Ознайомившись зі змістом скарги та доданих до неї документів, доходжу такого висновку.

Відповідно до ст.447ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цьогоКодексу, порушено їхні права чи свободи.

Відповідно до частини першої статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Згідно з частиною четвертою статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити: найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; повне найменування (прізвище, ім`я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім`я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.

Відповідно до положень пункту 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження», учасник виконавчого провадження, який звернувся до суду із скаргою бере участь у її розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов`язків, яких безпосередньо стосується зазначене звернення, - як заінтересовані особи. У переважній більшості випадків як заінтересовані особи мають бути зазначені сторони виконавчого провадження стягувач та боржник.

Скарги в порядку виконання судових рішень подаються до суду у порядку, передбаченому розділом VІІЦПК України та повинні відповідати як спеціальним вимогам, передбаченимст. 447-449 ЦПК, так і загальним вимогам, передбаченим ст. 183 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст.183ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище,ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи,прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання,заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання,заперечення); 6)перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання,заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.

Разом з тим подана скарга вищевказаним вимогам закону не відповідає з огляду на таке.

Згідно з ч. 1 ст.450ЦПК України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.

Зі змісту скарги та з доданих до неї документів вбачається, що стягувачем у виконавчому провадженні, в межах якого подана дана скарга, є ОСОБА_2 .

Однак в порушення зазначених вище вимог закону у скарзі не зазначено у якості заінтересованої особи стягувача ОСОБА_2 та будь-які відомості про останнього передбачені ч. 1 ст. 183 ЦПК України

Згідно з ч. 4 ст.183ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або частини другої статті 183 Цивільного процесуального кодексу України, повертає її заявнику без розгляду.

За таких підстав доходжу висновку, що скаргу ОСОБА_1 в інтересахякого дієадвокат КожевніковаО.В.на діївідділу державноївиконавчої службиу містіТернополі Західногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиціїта зобов`язаннявчинити діїслід повернути скаржнику без розгляду.

Керуючись ст.183,258-261,353,354,447,450 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИЛА:

Скаргу ОСОБА_1 в інтересах якого діє адвокат Кожевнікова Олена Валеріївна на дії відділу державної виконавчої служби у місті Тернополі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та зобов`язання вчинити дії, повернути скаржнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Н. Р. Кунець

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення04.11.2024
Оприлюднено05.11.2024
Номер документу122757874
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —607/2280/16-ц

Ухвала від 03.12.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Ромазан В. В.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Ромазан В. В.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунець Н. Р.

Ухвала від 09.10.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Грицай К. М.

Ухвала від 17.09.2019

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Грицай К. М.

Рішення від 26.09.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Ромазан В. В.

Рішення від 26.09.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Ромазан В. В.

Рішення від 27.09.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Ромазан В. В.

Ухвала від 05.06.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Ромазан В. В.

Ухвала від 06.10.2017

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Ромазан В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні