11.11.2024 рокуКОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙСУД ПОЛТАВСЬКОЇОБЛАСТІ
Справа №2-147/2010
Провадження № 6/533/21/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2024 року Козельщинський районний суд Полтавської області
у складі: головуючого судді - Оксенюк М.М.,
за участю: секретарі судового засідання - Шуліки Л.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Козельщина подання приватного виконавця виконавчого округу Полтавської області Гурін Тетяни Вікторівни про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстроване в установленому законом порядку, боржник: Госпрозрахункове підприємство «ЗАГОТІВЕЛЬНИК» Районного споживчого товариства «КОЗЕЛЬЩИНА», стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю «СТАР ІНВЕСТМЕНТ ВАН», по цивільній справі за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» до Госпрозрахункового підприємства «ЗАГОТІВЕЛЬНИК» та ОСОБА_1 про стягнення боргу за кредитним договором і договором поруки,
УСТАНОВИВ
08 листопада 2024 року на адресу Козельщинського районного суду Полтавської області через «Електронний суд» надійшло подання приватного виконавця виконавчого округу Полтавської області Гурін Тетяни Вікторівни про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке згідно інвентаризації не зареєстроване в установленому законом порядку, відповідно до якого просила з метою виконання вимог виконавчого листа №2-147/2010 виданого 18.05.2023 року Козельщинським районним судом Полтавської області, вирішити питання щодо звернення стягнення на нерухоме майно, а саме на: виробничий будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що складається з:
- приміщення літера «А», «А1», «А2», «А3», «А4», «а» будівля для забою худоби, загальною площею 248,4 кв.м;
- приміщення літера «а1» - навіс, загальною площею 62,3 кв.м;
- приміщення літера «Б», «Б1» - будівля для утримання худоби, загальною площею 188,5 кв.м;
- приміщення літера «б» - навіс, загльною площею 63,2 кв.м;
- приміщення літера «В» - склад сільськогосподарської продукції, загальною площею 33,1 кв.м;
- приміщення літера «Г» - вагова, загальною площею 16,2 кв.м;
- огорожа п.н. «1»;
- ворота п.п. «2»;
- колодязь літера «К».
Приватний виконавець виконавчого округу Полтавської області Гурін Т.В. в судове засідання не з`явилася, але направила клопотання про розгляд подання без її участі, подання підтримує та прохає задовольнити.
Відповідно до п.11 ст.440 ЦПК України розгляд подання здійснюється без виклику заінтересованих осіб.
У відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України, за відсутності всіх осіб, які беруть участь у справі, суд проводить розгляд цивільної справи без фіксування технічними засобами, за наявними у справі матеріалами.
Суд, дослідивши матеріали подання, встановив наступне.
Відповідно до ст.80 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
За ст.1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі зокрема виконавчих листів, що видаються судами на підставі судових рішень (п.1 ч.1 ст.3 закону).
За ст.5 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".
Судом встановлено, що на виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Полтавської області Гуріної Т.В. знаходиться виконавче провадження №72174177 з виконання виконавчого листа №2-147/2010 виданого 18.05.2023 Козельщинським районним судом Полтавської області, про стягнення з ГРП «ЗАГОТІВЕЛЬНИК» і ОСОБА_1 солідарно на користь Публічного акціонерного товариства «Банк» Фінанси та кредит» - 210218,07 доларів США, що за обмінним курсом НБУ 7,6815 гривень на 1 долар США становить 1614790,10 грн боргу за кредитом і по процентах та 138951,71 грн пені за прострочення повернення кредиту (а.с.20-21).
Ухвалою Козельщинського районного суду Полтавської області №2-147/10 від 03.03.2022 замінено стягувача ПАТ «Банк» Фінанси та кредит» на Товариство з обмеженою відповідальністю «СТАР ІНВЕСТМЕНТ ВАН» (а.с. 12-18).
З поданих матеріалів виконавчого провадження та наведених приватним виконавцем обставин вбачається, що про відкрите виконавче провадження боржнику відомо, оскільки про його відкриття посвідчено належним чином шляхом направлення копії постанови про відкриття виконавчого провадження рекомендованим листом, але жодних дій на виконання рішення суду він не вчинив, тобто боржник ухиляється від виконання покладених на нього рішенням суду обов`язків.
Відповідно до ч.10 ст.440 ЦПК України питання про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано в установленому законом порядку, під час виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішуються судом за поданням державного виконавця, приватного виконавця.
Відповідно до ч.11 ст.440 ЦПК України, суд негайно розглядає подання державного виконавця, приватного виконавця без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця, приватного виконавця.
Згідно з ч.1, п.1 ч.2 ст.18 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов`язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Ст. 48, 50 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації. Про звернення стягнення на майно боржника виконавець виносить постанову. Стягнення за виконавчими документами звертається в
першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах. У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржнику інше майно, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення. Звернення стягнення на майно боржника не зупиняє звернення стягнення на кошти боржника. Боржник має право запропонувати види майна чи предмети, які необхідно реалізувати в першу чергу. Черговість стягнення на кошти та інше майно боржника остаточно визначається виконавцем. Стягнення на майно боржника звертається в розмірі та обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження, основної винагороди приватного виконавця. У разі якщо боржник володіє майном разом з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням виконавця. Звернення стягнення на об`єкти нерухомого майна здійснюється у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник. У разі звернення стягнення на об`єкт нерухомого майна виконавець здійснює в установленому законом порядку заходи щодо з`ясування належності майна боржнику на праві власності, а також перевірки, чи перебуває це майно під арештом. Після документального підтвердження належності боржнику на праві власності об`єкта нерухомого майна виконавець накладає на нього арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідного реєстру у встановленому законодавством порядку. Про накладення арешту на об`єкт нерухомого майна, заставлене третім особам, виконавець невідкладно повідомляє таким особам. У разі якщо право власності на нерухоме майно боржника не зареєстровано в установленому законом порядку, виконавець звертається до суду із заявою про вирішення питання про звернення стягнення на таке майно.
Суд звертає увагу на те, що приватний виконавець вчинила всі необхідні і достатні дії, передбачених Законом України «Про виконавче провадження», щодо належного повідомлення боржника про відкриття виконавчого провадження (а.с.43).
Далі судом встановлено, що після відкриття виконавчого провадження приватним виконавцем проведено комплекс дій, які направлені на пошук та виявлення майна боржника, в результаті чого встановлено наступне: - на підставі відповідей ДПС України на запити встановлено, що боржником подану останню звітність малого підприємства станом на 31.12.2020 року, відповідно до якої дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги, за розрахунками з бюджетом та інша на кінець звітного періоду відсутня; - на підставі електронного автоматизованого обміну АСВП з банківськими установами було встановлено, що у боржника наявні відкриті розрахункові рахунки в АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк» та АТ «Райффайзен банк»; на підставі відповідей від МВС України на запити встановлено, що в електронних базах МВС України відсутня інформація про зареєстровані за боржником транспортні засоби. Отже, враховуючи вищезазначене, у боржника відсутні офіційні доходи, а також зареєстроване майно, за рахунок якого можливо було б виконати рішення суду (а.с. 47-54).
З відповіді з Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру встановлено, що відповідно Інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, вбачається, що земельна ділянка з кадастровим номером 5322055100:30:003:0050, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває у користуванні Госпрозрахункового підприємства «ЗАГОТІВЕЛЬНИК» Районного споживчого товариства «КОЗЕЛЬЩИНА».
Далі судом встановлено, що 11.08.2023 з метою перевірки майнового стану боржника приватним виконавцем було здійснено вихід за адресою: АДРЕСА_1 . Директором ГРП
«Заготівельник» надано доступ для огляду виробничого будинку з господарськими будівлями та спорудами. Технічну документацію на нерухоме майно не надано. Опис та арешт даних будівель, ліквідне рухоме майна, належне боржнику не виявлено.
Згідно «Інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на нерухоме майно … » вбачається, що власником виробничого будинку з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, що розташований за адресою: Полтавська обл., Кременчуцький р-он, Козельщинська територіальна громада (UA53020090000045206) АДРЕСА_1 є ГРП «Заготівельник». Складова частина об`єкта нерухомого майна складається: будівля для забою худоби, літера - А загальна площа 51,5 кв.м; будівля для утримання худоби, літера «Б», «Б1» загальною площею 188,1 кв.м; навіс літера «б»; склад сільськогосподарської продукції літера «В» загальною площею 34 кв.м; огорожа 1; ворота 2; колодязь літера «К».
30.08.2024 відповідно до акту приватного виконавця вбачається, що директором ГРП «Заготівельник» надано доступ до споруд для інвентаризації нерухомого майна, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до технічного паспорта від 30.08.2024, реєстраційний номер у Реєстрі будівельної діяльності ТІ01:9703-8142-1753-279230.08.2024, виготовленого ТОВ «БТІ М» на виробничий будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, що розташований за адресою: Полтавська обл., Кременчуцький р-он, Козельщинська територіальна громада (UA53020090000045206) АДРЕСА_1 , вбачається, що комплекс будівель має наступні складові частини: приміщення літера «А», «А1», «А2», «А3», «А4», «а» будівля для забою худоби, загальною площею - 248,4 кв.м, що має наступні складові: коридор 6,8 кв.м, кабінет 7,9 кв.м, складське приміщення 3,6 кв.м, складське приміщення 3,7 кв.м, коридор 3,8 кв.м, кабінет 13,6 кв.м, приміщення 11,7 кв.м, тамбур 2,0 кв.м, приміщення- 35,8 кв.м, приміщення 25,5 кв.м, приміщення 14,4 кв.м, коридор 5,6 кв.м, приміщення 5,0 кв.м, приміщення 66,3 кв.м, складське приміщення 27,8 кв.м, складське приміщення 17,9 кв.м; - приміщення літера «а1» навіс, загальною площею 62,3 кв.м; приміщення літера «Б», «Б1» будівля для утримання худоби, загальною площею 188,5 кв.м, до складу якого входить: складське приміщення 25,8 кв.м, приміщення для утримання худоби 162,7 кв.м; - приміщення літера «б» навіс, загальною площею 63,2 кв.м; приміщення літера «В» - склад сільськогосподарської продукції, загальною площею 33,1 кв.м; приміщення літера «Г» - вагова, загальною площею 16,2 кв.м, до складу якого входить: вагова 14,4 кв.м, складське приміщення 1,8 кв.м; огорожа п.н. «1»; ворота п.н. «2»; - колодязь літера «К».
Окрім цього, в експлікації приміщення літ. «А», «А1», «А2», «А3», «А4», «а», в примітках зазначено, що дозвільні документи на будівництво та документи на введення об`єкту в експлуатацію відсутні.
Суд, приймає до уваги доводи приватного виконавця, що боржником прибудовано приміщення до належного йому на праві приватної власності об`єкта нерухомого майна, що у своїй сукупності утворили різницю між зареєстрованою площею нерухомого майна (273,6 кв.м) і фактичною (611,7 кв.м).
Окрім цього, під час розгляду подання, судом не встановлено, що боржником вчинено дії щодо проведення державної реєстрації збільшеної площі належних вищезазначених об`єктів нерухомості.
Отже, наявні підстави вважати, що майно на яке приватний виконавець просить звернути стягнення, належить на праві приватної власності боржнику, проте не зареєстроване в повному обсязі у встановленому законом порядку.
За таких обставин, суд доходить висновку про те, що подання приватного виконавця про звернення стягнення на нерухоме майно, право власності та яке не зареєстровано в установленому законом порядку підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 247, 258-261, 354, 440, 441 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ
Подання приватного виконавця виконавчого округу Полтавської області Гурін Тетяни Вікторівни про звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстроване в установленому законом порядку, боржник: Госпрозрахункове підприємство «ЗАГОТІВЕЛЬНИК» Районного споживчого товариства «КОЗЕЛЬЩИНА», стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю «СТАР ІНВЕСТМЕНТ ВАН» - задовольнити повністю.
Звернути стягнення на нерухоме майно боржника Госпрозрахункове підприємство «ЗАГОТІВЕЛЬНИК» районного споживчого товариства «КОЗЕЛЬЩИНА» (юридична адреса: вулиця Суворова, 8, селище Козельщина Кременчуцького району Полтавської області, ЄДРПОУ 30891070), право власності на яке не зареєстроване в установленому законом порядку, а саме на виробничий будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що складається з:
- приміщення літера «А», «А1», «А2», «А3», «А4», «а» будівля для забою худоби, загальною площею 248,4 кв.м, що має наступні складові: коридор 6,8 кв.м, кабінет 7,9 кв.м, складське приміщення 3,6 кв.м, складське приміщення 3,7 кв.м, коридор 3,8 кв.м, кабінет 13,6 кв.м, приміщення 11,7 кв.м, тамбур 2,0 кв.м, приміщення 35,8 кв.м, приміщення 25,5 кв.м, приміщення 14.4 кв.м, коридор 5,6 кв.м, складське приміщення 27,8 кв.м, складське приміщення 17,9 кв.м;
- приміщення літера «а1» - навіс, загальною площею 62,3 кв.м;
- приміщення літера «Б», «Б1» - будівля для утримання худоби, загальною площею 188,5 кв.м, до складу якого входить: складське приміщення 25,8 кв.м, приміщення для утримання худоби 162,7 кв.м;
- приміщення літера «б» - навіс, загальною площею 63,2 кв.м;
- приміщення літера «В» - склад сільськогосподарської продукції, загальною площею 33,1 кв.м;
- приміщення літера «Г» - вагова, загальною площею 16,2 кв.м, до складу якого входить: вагова 14.4 кв.м, складське приміщення 1,8 кв.м;
- огорожа п.н. «1»;
- ворота п.п. «2»;
- колодязь літера «К».
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена впродовж п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення сторін зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження впродовж п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя М.М.Оксенюк
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122932529 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Оксенюк М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні