Суддя ОСОБА_1 .
Справа № 623/449/21
Провадження № 1-в/644/729/24
28.11.2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 листопада 2024 року м. Харків
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , розглянувши в порядку підготовки справи до розгляду, подання в.о. начальника державної установи «Харківська виправна колонія (№43)» ОСОБА_2 про приведення вироку у відношенні засудженого ОСОБА_3 у відповідність до вимог закону,-
в с т а н о в и в:
29 жовтня 2024 року у провадження Орджонікідзевського районного суду м. Харкова надійшло вищевказане подання в.о. начальника державної установи «Харківська виправна колонія (№43)» ОСОБА_2
Ініціатор звернення просить: згідно з п.13 ч.1 ст.537, п.2 ч.2 ст.539 КПК Українита ч. 3ст.74 КК Українивирішити питання про приведення вироків Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 29.04.2021; Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 01.02.2018 стосовно засудженого ОСОБА_3 у відповідність до вимогЗакону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів»від 18 липня 2024 року №3886-IX .
В обґрунтування подання вказано, що 09 серпня 2024 року набрав законної сили вищевказаний Закон. Цим Законом внесені зміни дост.51 КУпАП, згідно з якими викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати вважається дрібним, якщо його вартість на момент вчинення правопорушення не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дослідивши клопотання в порядку підготовки справи до розгляду, вважаю, що воно не може бути призначено до судового розгляду, виходячи з наступного.
За приписами ч.1ст. 5 КК УкраїниЗакон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.
Згідно статей537,539 КПК України, на які посилається представник установи виконання покарань, законодавець визначив вичерпний перелік питань, які має право вирішувати суд під час виконання вироків.
Так, п.13 ч.1ст.537КПК Українивстановлено, що під час виконання вироків суд, визначений частиною другоюстатті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74Кримінального кодексу України.
При цьому, зазначена у поданні вимога про «приведення вироку у відповідність до вимог закону» суперечить вимогам діючого кримінального процесуального законодавства, оскільки вирішення такого питання судом не передбачено жодною нормою закону.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необхідність повернення подання для приведення його у відповідність до вимогКПК Українита конкретизації формулювання питань, які просять вирішити суд.
Керуючисьст. 372 КПК України, суддя, -
п о с т а н о в и в:
Повернути подання в.о. начальника державної установи «Харківська виправна колонія (№43)» ОСОБА_4 у відношенні засудженого ОСОБА_3 про приведення вироку у відповідність до вимог закону для належного оформлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий - суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2024 |
Оприлюднено | 29.11.2024 |
Номер документу | 123359134 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Ізмайлов І. К.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Слинько Сергій Станіславович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Слинько Сергій Станіславович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні