справа №2-131/11
провадження № 4-с/732/2/24
Ухвала
29.11.2024 м. Городня
Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Бойко А. О., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 до Городнянського відділу державної виконавчої служби у Чернігівському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, стягувач ОСОБА_2 , на дії/бездіяльність органу примусового виконання,
УСТАНОВИЛА:
28.11.2024 до Городнянського районного суду Чернігівської області звернулася ОСОБА_1 , інтереси якої представляє адвокат Березовський Олексій Дмитрович, який діє на підставі ордеру на надання правничої допомоги серії СВ № 1107441 від 19.11.2024, із скаргою на дії (бездіяльність) Городнянського відділу державної виконавчої служби у Чернігівському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції щодо не зняття арешту, накладеного у виконавчому провадженні №26587311 на усе належне скаржниці на праві власності нерухоме майно, яке обліковується в Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна (реєстраційний номер обтяження: 11296652). Також у скарзі заявлена вимога про зобов`язання Городнянського відділу державної виконавчої служби у Чернігівському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції вчинити дії щодо зняття (скасування) арешту, накладеного у виконавчому провадженні № 26587311 на усе належне ОСОБА_1 на праві власності нерухоме майно, яке обліковується в Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна (реєстраційний номер обтяження: 11296652).
Згідно із автоматизованою системою розподілу справ між суддями справа розподілена судді Бойко А. О.
Головуючий суддя Бойко А. О. до початку розгляду скарги по суті заявиласамовідвідз підстав, передбачених п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України, оскільки скарга подана до Городнянського відділу державної виконавчої служби у Чернігівському районі Чернігівського області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, керівником якого є ОСОБА_3 , який є батьком секретаря судового засідання Городнянського районного суду Чернігівської області Пінчук Світлани Миколаївни, яка є безпосередньо секретарем судових засідань під головуванням судді Бойко А. О.
У зв`язку з наведеним вказані обставини об`єктивно можуть викликати у стороннього спостерігача сумнів у неупередженості та об`єктивності судді під час розгляду цієї скарги, з підстав чого суддя вважає наявними ознаки перевищення визначених п.2.5 Бангалорських принципів поведінки судді, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН від 27.07.2006 №2006/23 обмежень.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може брати участь у розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), зокрема, якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
У ч.1 ст. 39 ЦПК України визначено, що з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя зобов`язаний заявитисамовідвід.
Згідно із ч.1 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Положеннями ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Визначаючи, чи є суд незалежним, Європейський суд з прав людини звертає увагу й на ті зовнішні ознаки незалежності, що можуть стосуватися навіть гіпотетичної можливості впливу на суд. Існування самої лише можливості зовнішнього впливу на суд Європейський суд з прав людини іноді визнає достатнім, щоб поставити під сумнів незалежність суду («Бєлілос проти Швейцарії», «Очолан проти Туреччини») і застерігає, що навіть самі лише сумніви «розсудливого спостерігача» в тому, що суд незалежний та неупереджений, можуть мати певне значення в розумінні забезпечення громадянами права на справедливий суд («Ферантелі та Сантанджело проти Італії», «Хаусчілд проти Данії», «Веттстейн проти Швейцарії»).
Згідно п. 12 висновку № 1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Європи «Про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів» - незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів. Так, при винесенні судових рішень у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від любих зв`язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що можуть впливати на здатність судді приймати незалежне рішення.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 08.04.2010 року незабезпечення суддею достатніх гарантій для виключення будь-якого розумного сумніву з приводу його безсторонності визнано порушенням п.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (справа «Фельдман проти України», п.97).
Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватись довірою не тільки з боку сторін в конкретному розгляді, але й з боку суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах «розсудливого спостерігача». В іншому випадку довіра до незалежності судової влади буде підірвана.
Наведені обставини стосовно сумнівів у неупередженості судді Городнянського районного суду Чернігівської області Бойко А. О., які можуть виникнути у стороннього спостерігача за наслідком участі в цій справі у якості керівника установи Городнянського відділу державної виконавчої служби у Чернігівському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Малицького М. М., якийє батьком секретаря судовогозасідання Городнянського районного суду Чернігівської області ПінчукС.М., скаргу на дії/бездіяльність якого було подано скаржником ОСОБА_1 , наразі не можуть забезпечити достатніх гарантій виключення будь-якого розумного сумніву у безсторонності суду та становлятьпередбачену законом підставу, у зв`язку із якою суддя БойкоА. О. не може брати участь в розгляді даної справи і підлягає відведенню.
З метою виключення всіх обставин, які можуть викликати сумнів в об`єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, на підставі п. 5 ч.1 ст. 36 ЦПК України заявлений по справі самовідвід підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, п.2.5. Бангалорських принципів поведінки суддів, статтями 36, 39, 40 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву про самовідвід судді Бойко А. О. задовольнити.
Відвести суддю Городнянського районного суду Чернігівської області Бойко А. О. від розгляду справи за скаргою ОСОБА_1 до Городнянського відділу державної виконавчої служби у Чернігівському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, стягувач ОСОБА_2 , на дії/бездіяльність органу примусового виконання.
Справу направити на повторний автоматизований розподіл для визначення іншого складу суду в порядку, встановленому ст. 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяА. О. Бойко
Суд | Городнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2024 |
Оприлюднено | 04.12.2024 |
Номер документу | 123434743 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Городнянський районний суд Чернігівської області
Лиманська М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні