Справа №701/228/24
Провадження №4-с/701/3/25
У Х В А Л А
10 січня 2025 рокуСуддя Маньківського районного суду, Черкаської області Маренюк В.Л.,
розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на дії / бездіяльність органу примусового виконання
В С Т А Н О В И В:
09.01.2025р. через систему "Електронний суд" ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою на дії / бездіяльність органу примусового виконання та просить:
1. Визнати припущення строку на оскарження дій державного виконавця з 5 грудня 2024 року по даний час таким що пропущеним з поважних причин та поновити його;
2. Звільнити його від сплати судового збору.
3. Визнати протиправними дії старшого державного виконавця Бундєлевої О.С. у ВП № 75861158 від 07.11.2024 по встановленню тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами;
4. Скасувати постанову старшого державного виконавця Бундєлевої О.С. у ВП № 75861158 від 07.11.2024 про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за кордон.
Скарга підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до пункту 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» від 07.02.2014 № 6 ( далі Постанова Пленуму ВССУ № 6 від 07.02.2014) - скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення ЦПК, яке регулює питання щодо залишення позовної заяви без руху.
У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, що виникають при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, при розгляді таких скарг мають застосовуватися положення ЦПК, якими врегульовано аналогічні питання.
Отже, справи за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи посадової особи державної виконавчої служби розглядаються судом за загальними правилами ЦПК.
Частиною 1 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом. За правилом ч. 4 цієї статті скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та має містити: 1) найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається; 2) повне найменування (прізвище, ім`я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім`я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником; 3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина); 4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону; 5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги; 6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.
У додатках до скарги заявник ОСОБА_1 , серед інших, зазначив копію постанови державного виконавця, а згідно квитанцій № 2416021 та № 2416022 про доставку документів до зареєстрованих Електронних кабінетів сторін, розшифрував що під номером 2 додає "Додаток 1. постанова держ. виконавця про обмеження у праві виїзду.pdf (файл y2025/2-2-3ff299f0-ce1a-11ef848a-8d6fbb1dc422.pdf, підпис у файлі y 2025/2-2-3ff299f0-ce1a-11ef-848a-8d6fbb1dc422.pdf.p7s)", однак фактично додано до скарги постанову державного виконаця про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами від 07.11.2024р. по ВП № 75861158.
Постанова державного виконавця про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за кордон до скарги не надана та сторонам не навравлена.
Таким чином, скаржнику ОСОБА_1 необхідно визначитись з остаточним формулюванням вимог скарги на дії / бездіяльність органу примусового виконання та додати відсутні додатки за наявності, або надати скаргу у новій редакції.
У разі не усунення недоліків скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається заявнику.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 447 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Скаргу ОСОБА_1 на дії / бездіяльність органу примусового виконання, залишити без руху, надавши заявнику строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених недоліків.
Попередити скаржника, якщо недоліки будуть усунуті в установлений строк, скарга вважається поданою в день первісного її подання до суду, інакше скарга вважається неподаною і повертається заявникові.
Копію ухвали надіслати скаржнику до виконання.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання.
СуддяВ. Л. Маренюк
Суд | Маньківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124320709 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Маньківський районний суд Черкаської області
Маренюк В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні