Справа № 1-860/10
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2010 року Голосіївський районний суд міста Києва у складі головуючого судді - Дмитрук Н.Ю.,
при секретарі - Мельниченко Т.С.,
за участю прокурора - Ткачук Ю.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Києві справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця селища Баришівка Київської області, українець, громадянина України, який має середню спеціальну освіту, працює приватним підприємцем, одруженого, не судимого, що проживає за адресою: АДРЕСА_1, та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2,
у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 358, ч. 2 ст. 200 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, підсудний ОСОБА_1 і ОСОБА_5 у лютому 2009 року, знаходячись в місті Києві, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, вчинили незакінчений замах на заволодіння шляхом шахрайства чужим майном у особливо великих розмірах за наступних обставин.
02.09.2008 року ОСОБА_3 наказом № 497к голови правління ВАТ "СЕБ Банк" Корякіна І.М. була прийнята з 04.09.2008 року на посаду фахівця відділу обслуговування юридичних осіб Київського регіонального департаменту вказаного банку з випробувальним терміном на 3-ри місяці, після проходження зазначеного терміну ОСОБА_3 продовжила працювати на зазначеній посаді.
22.10.2008 ОСОБА_2 наказом № 598к голови правління ВАТ «СЕБ Банк» Корякіна І.М. був прийнятий з 23.10.2008 на посаду фахівця відділу обслуговування юридичних осіб Київського регіонального департаменту вказаного банку з випробувальним терміном 3 місяці, після проходження зазначеного терміну ОСОБА_2 продовжив працювати на зазначеній посаді.
При оформленні на роботу в ВАТ «СЕБ Банк» ОСОБА_3 і ОСОБА_2 були ознайомлені з переліком відомостей, які становлять банківську та комерційну таємницю, і зобов'язалися не розголошувати зазначені відомості і не використовувати їх для себе та інших осіб. Згідно із своїми посадовими інструкціями ОСОБА_3 і ОСОБА_2 були зобов'язані суворо зберігати банківську таємницю.
У ВАТ «СЕБ Банк» (адреса банку: м. Київ, вул. Червоноармійська, 10, код ЄДРПОУ 14351016) у 2008 році для здійснення електронного платіжного документообігу між клієнтами і банком за допомогою мережі Інтернет та модемного підключення було встановлено промислову автоматизовану комп'ютерну систему фронт-офісного обслуговування клієнтів -автоматизовану систему «iFOBS». Клієнтам банку, які користувалися зазначеною автоматизованою системою «iFOBS» присвоювалися спеціальні імена та надавалися електронні ключі доступу до системи. Активація наданих клієнтам електронних ключів доступу до системи «iFOBS» здійснювалася після оформлення клієнтами спеціальних паперових сертифікатів безпеки. За допомогою зазначених електронних ключів клієнти банку мали змогу в автоматизованій системі «iFOBS» користуватися рахунками, готувати, підписувати та відправляти до банку платіжні доручення тощо.
Одним із клієнтів ВАТ «СЕБ Банк» була благодійна організація «Асоціація випускників Національного університету харчових технологій» (ідентифікаційний код 26547428, юридична і фактична адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 68). Дана благодійна організація мала в зазначеному банку поточний рахунок №2600714281, відкритий 26.04.2004. Голові правління БО «Асоціація випускників Національного університету харчових технологій» ОСОБА_7 і головному бухгалтеру ОСОБА_8 в автоматизованій системі «iFOBS» були присвоєні імена НОМЕР_3 і НОМЕР_4 та надані електронні ключі доступу до системи.
У кінці 2008 року - на початку 2009 року в роботу по переведенню обслуговування клієнтів ВАТ «СЕБ Банк» на нову програму «клієнт-банк» у автоматизованій системі «iFOBS» були задіяні працівники відділу обслуговування юридичних осіб Київського регіонального департаменту, у тому числі ОСОБА_3 і ОСОБА_2, які в зв'язку з цим мали право доступу до інформації, яка оброблялася в зазначеній автоматизованій системі.
Приблизно в кінці січня - на початку лютого 2009 року ОСОБА_3, ОСОБА_2 і ОСОБА_4 вступили між собою в злочинну змову з метою заволодіння шляхом шахрайства чужим майном у особливо великих розмірах, при цьому вони розробили план своїх злочинних дій і розподілили між собою ролі. Згідно із вказаним злочинним планом ОСОБА_3 повинна була підшукати клієнта банку, який би рідко користувався програмою «клієнт-банк» і на рахунку якого була б достатня кількість грошових коштів для заволодіння ними. ОСОБА_2, відповідно до вищезазначеного плану, повинен був шляхом обману отримати електронний ключ доступу до системи «iFOBS» і активувати його, а ОСОБА_4 мав підшукати осіб, які б надали реквізити банківського рахунку для перерахування на нього викрадених грошових коштів для подальшого їх отримання з цього рахунку готівкою.
Після цього на виконання вищевказаного злочинного плану ОСОБА_3 приблизно на початку лютого 2009 року, знаходячись в приміщенні ВАТ «СЕБ Банк» по вулиці Червоноармійській, 10 у місті Києві, використовуючи свій доступ до банківської програми «В2», проаналізувала відомості про банківські рахунки клієнтів, інформацію про їх організаційно-правову структуру і керівників, і з'ясувала, що благодійна організація «Асоціація випускників Національного університету харчових технологій» обслуговується за системою «клієнт-банк» в автоматизованій системі «iFOBS», має поточний рахунок № 2600714281, на якому знаходяться грошові кошти в сумі, що перевищує 1 мільйон гривень і що зазначена благодійна організація рідко здійснює платежі. Отриману інформацію ОСОБА_3 повідомила ОСОБА_2
Далі ОСОБА_2 09.02.2009, знаходячись у місті Києві, зателефонував у відділ технічної підтримки ВАТ «СЕБ Банк», після чого, застосовуючи обман, представився адміністратору систему Інтернет-банкінгу ОСОБА_9 керівником благодійної організації «Асоціація випускників Національного університету харчових технологій», повідомив, що його електронний ключ доступу до автоматизованої системи «iFOBS» вийшов з ладу і попросив надати йому новий ключ доступу. При цьому ОСОБА_2 попросив вислати йому новий ключ на електронну поштову адресу аv.nuht@gmаі1.соm (яку заздалегідь створив у мережі Інтернет ОСОБА_10.). Після цього адміністратор ОСОБА_14, який був введений ОСОБА_2 у оману, відіслав 09.02.2009 на електронну адресу аv.nuht@gmаі1.соm додатковий ключ доступу БО «Асоціація випускників НУХТ» до автоматизованої системи «iFOBS», користувачу даного ключа було присвоєне ім'я НОМЕР_3. Після цього ОСОБА_2 18.02.2009, знаходячись на своєму робочому місці в приміщенні ВАТ «СЕБ Банк» по вулиці Червоноармійській, 10 у м. Києві, зі свого персонального робочого комп'ютера (інвентарний номер 0838) увійшов до автоматизованої системи «iFOBS» через програму «iFOBS»-адміністратор», після чого о 15 годині 30 хвилин несанкціоновано активував вищевказаний ключ доступу до автоматизованої системи «iFOBS» з правом першого підпису користувача DIRA 669.
На виконання вищевказаного злочинного плану ОСОБА_4, приблизно в середині лютого 2009 року, знаходячись у місті Києві, звернувся до свого знайомого ОСОБА_1 з приводу допомоги в отриманні готівкою грошових коштів з банківського рахунку, після чого ОСОБА_1 у свою чергу звернувся з цього приводу до свого знайомого ОСОБА_5 Після цього, приблизно в середині 2009 року, знаходячись у місті Києві, ОСОБА_4 вступив у злочинну змову із ОСОБА_1 і ОСОБА_5 про їх співучасть у заволодінні шляхом шахрайства грошовими коштами БО «Асоціація випускників НУХТ» у особливо великих розмірах. Згідно із вказаною злочинною змовою, ОСОБА_1 і ОСОБА_4 повинні були підробити паспорт і картку фізичної особи платника податків на ім'я ОСОБА_11, ОСОБА_5 повинен був відкрити на ім'я ОСОБА_11 поточний рахунок у банку «УкрСиббанк» з використанням цих підроблених документів, а після переведення на цей рахунок грошових коштів з рахунку зазначеної благодійної організації, отримати їх готівкою, після чого передати їх ОСОБА_4
Згідно із вказаною злочинною домовленістю ОСОБА_5, приблизно в середині лютого 2009 року, знаходячись в місті Києві, передав ОСОБА_1 свою фотографію. Після цього ОСОБА_1 і ОСОБА_4, використовуючи допомогу невстановлених осіб (з якими вони вступили у попередню змову про підроблення документів), підробили паспорт, що був у них, на ім'я ОСОБА_11, 1967 р. н. ( серійний номер паспорта НОМЕР_5, виданий 16.05.2005 Ленінським ВМ ВМВ УМВС України у Вінницькій області, даний паспорт ОСОБА_11 був втрачений у жовтні 2008 року в місті Вінниці), переклеївши в цей паспорт вищевказану фотографію ОСОБА_5 замість фотографії ОСОБА_11, а також виготовили підроблену картку фізичної особи платника податків Вінницької ОДПІ Вінницької області від 21.02.2006, згідно якої ОСОБА_11 одержав ідентифікаційний номер НОМЕР_2. При цьому в цій підробленій картці відбиток печатки Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції був виконаний за допомогою кольорового струменеві-крапельного принтера, а текст був неправдивим, оскільки установа з назвою «Вінницька об'єднана державна податкова інспекція» ніколи не існувала.
Окрім того, ОСОБА_4 приблизно в лютому 2009 року по вулиці Андріївській у м. Києві, з метою утруднення розкриття в подальшому злочину, передав ОСОБА_5 мобільний телефон «Нокіа» і сім-карту до нього номер НОМЕР_6, при цьому ОСОБА_4 проінструктував ОСОБА_5 про те, щоб він залишив у банку «УкрСиббанк» як свій контактний телефон цей номер і не телефонував з цього телефону жодному абоненту, окрім працівників даного банку.
Далі 21.02.2009 ОСОБА_1, згідно із вищевказаною злочинною змовою, передав ОСОБА_5 зазначені підроблені паспорт і картку фізичної особи платника податків на ім'я ОСОБА_11, після чого приблизно о 15 годині привіз ОСОБА_5 на автомобілі до відділення № 456 Акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк» по вул. Андріївській, 7 у місті Києві. Після цього ОСОБА_5 увійшов до приміщення банку і звернувся до консультанта фінансового індивідуального бізнесу АКІБ «УкрСиббанк» ОСОБА_12 з приводу відкриття поточного рахунку. При цьому ОСОБА_5, застосовуючи обман, представився консультанту ОСОБА_12 громадянином ОСОБА_11 і пред'явив вищевказані підроблені паспорт і картку фізичної особи платника податків на ім'я ОСОБА_11, використавши таким чином ці підроблені документи. Консультант ОСОБА_12, введена в оману щодо дійсних намірів ОСОБА_5, зробила з вказаних підроблених документів світлокопії, які ОСОБА_5 завірив підписами від імені ОСОБА_11 Також ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_12 як свій контактний телефон номер НОМЕР_6. Далі ОСОБА_12 пояснила ОСОБА_5, що в зв'язку з тим, що 21.02.2009 є вихідним днем, для відкриття поточного рахунку йому необхідно з'явитися наступного робочого дня, тобто в понеділок 23.02.2009. Після цього 23.02.2009 ОСОБА_1 знов привіз ОСОБА_5 на автомобілі до відділення № 456 АКІБ «УкрСиббанк» по вул. Андріївській, 7 у місті Києві. Далі ОСОБА_5 у приміщенні банку, видаючи себе за ОСОБА_11, пред'явив консультанту ОСОБА_12 вищевказані підроблені паспорт і картку фізичної особи платника податків на ім'я останнього, після чого підписав від імені ОСОБА_11 договір-анкету від 23.02.2009 про відкриття та обслуговування банківського поточного рахунку фізичної особи, а також додаток № 1 до цього договору, підробивши таким чином ці документи. Згідно із вказаним договором та додатком до нього 23.02.2009 на ім'я ОСОБА_11 у АКІБ «УкрСиббанк» був відкритий поточний рахунок №26200215713000. Підроблені паспорт і картку фізичної особи платника податків на ім'я ОСОБА_11 ОСОБА_5 віддав 23.02.2009 ОСОБА_1, який у свою чергу передав ці документи ОСОБА_4
24.02.2008 наказом № 96к в. о. голови правління ВАТ «СЕБ Банк» ОСОБА_13 ОСОБА_2 був звільнений за власним бажанням з посади фахівця відділу обслуговування юридичних осіб Київського регіонального департаменту.
Після цього ОСОБА_2 домовився із ОСОБА_3 і ОСОБА_10 про те, що вони згідно свого злочинного плану вчинять викрадення коштів з рахунку БО«Асоціація випускників НУХТ» 26.02.2009, при цьому ОСОБА_2 домовився із ОСОБА_3 про те, що вона в цей день увійде до автоматизованої системи «iFOBS» і в цій системі за допомогою програми «iFOBS-адміністратор» скасує право доступу до системи у користувача БО«Асоціація випускників НУХТ» BUH_A669 (тобто бухгалтера ОСОБА_8.) і право першого підпису у користувача НОМЕР_3 (тобто голови правління ОСОБА_7.). Уранці 26.02.2009 ОСОБА_4 приїхав на своєму автомобілі «Хонда», реєстраційний номер НОМЕР_3, до будинку АДРЕСА_3, де проживав ОСОБА_2 ОСОБА_4 в цей автомобіль сів ОСОБА_2, після чого ОСОБА_4 разом із ОСОБА_2 приїхали на вказаному автомобілі до будинку АДРЕСА_4, де була можливість через сервер ТОВ «Сайд», що знаходилося за вказаною адресою, увійти в мережу Інтернет. Після цього ОСОБА_3, знаходячись в приміщенні ВАТ «СЕБ Банк» по вулиці Червоноармійській, 10 у місті Києві, увійшла в автоматизовану систему «iFOBS» з персонального компютера, інвентарний номер якого 0838, що раніше знаходився в користуванні ОСОБА_2, після чого об 11 годині 4 хвилини несанкціоновано скасувала право доступу до автоматизованої системи «iFOBS» у користувача БО«Асоціація випускників НУХТ» BUH_A669 (тобто бухгалтера ОСОБА_8.) і право першого підпису у користувача НОМЕР_3 (тобто голови правління ОСОБА_7.). Після цього ОСОБА_10, знаходячись в салоні автомобіля «Хонда», реєстраційний номер НОМЕР_3, передав ОСОБА_2 ноутбук і флеш-карту із записаним на неї вищевказаним активованим електронним ключем доступу до автоматизованої системи «iFOBS» користувача НОМЕР_3, а також повідомив ОСОБА_2 реквізити для перерахування грошових коштів - рахунок ОСОБА_11 НОМЕР_7 у АКІБ «УкрСиббанк». Далі ОСОБА_2, знаходячись в салоні вказаного автомобіля, за допомогою зазначеного ноутбука через вказаний сервер ТОВ «Сайд» увійшов до мережі Інтернет, після чого з використанням електронного ключа доступу користувача НОМЕР_3 увійшов до автоматизованої системи «iFOBS» і зясував, що на рахунку БО«Асоціація випускників НУХТ» №2600714281 у ВАТ «СЕБ Банк» знаходяться кошти в сумі, що перевищує 1600000 гривень. Після цього ОСОБА_2 і ОСОБА_4 домовилися шляхом обману заволодіти з цього рахунку грошима в сумі 800000 гривень. Далі ОСОБА_2 на зазначеному ноутбуку сформував платіжне доручення в електронному виді про перерахування грошей в сумі 800000 гривень з рахунку №2600714281 БО«Асоціація випускників НУХТ» у ВАТ «СЕБ Банк» на рахунок ОСОБА_11 НОМЕР_7 в АКІБ «УкрСиббанк». Після цього ОСОБА_2 спробував відправити це платіжне доручення, однак йому це не вдалося, оскільки згідно наданих в автоматизованій системі «iFOBS» прав вищевказаної благодійної організації для здійснення платежу користувач НОМЕР_3 повинен був бути наділений правом двох підписів (єдиного підпису). Після цього ОСОБА_2 зателефонував ОСОБА_3 і розяснив їй про необхідність наділення користувача НОМЕР_3 правом двох підписів.
Далі ОСОБА_3 об 12 годині 7 хвилин увійшла в автоматизовану систему «iFOBS» зі свого робочого персонального компютера, інвентарний номер якого 0691. Після цього вона знов несанкціоновано скасувала право доступу до системи «iFOBS» у користувача БО«Асоціація випускників НУХТ» BUH_A669 (тобто бухгалтера ОСОБА_8.), а також через малий досвід роботи в указаній автоматизованій системі помилково надала право двох підписів (єдиного підпису) користувачу НОМЕР_3 (тобто голові правління ОСОБА_7.), а не користувачу НОМЕР_3 (тобто ОСОБА_2), як це було необхідно для вчинення злочину. Через це ОСОБА_2, який використовував електронний ключ доступу НОМЕР_3, знов не зміг відправити платіжне доручення про перерахування грошей в сумі 800000 гривень. Після цього ОСОБА_10 зателефонував ОСОБА_3 і домовився із нею про зустріч для того, щоб проконсультувати її з приводу її дій у автоматизованій системі «iFOBS».
Далі ОСОБА_4 і ОСОБА_2 приїхали на вищевказаному автомобілі «Хонда» до банку «СЕБ Банк» по вулиці Червоноармійській, 10 у місті Києві, де ОСОБА_2 зустрівся із ОСОБА_3, після чого розяснив їй, які саме дії вона повинна виконати в автоматизованій системі «iFOBS» для того, щоб він мав змогу відправити платіжне доручення про перерахування грошових коштів у сумі 800000 гривень. Після цього ОСОБА_3 повернулася на своє робоче місце і зі свого робочого персонального компютера (інвентарний номер 0691) о 13 годині 25 хвилин ще раз увійшла в автоматизовану систему «iFOBS», у якій вона несанкціоновано скасувала права доступу до цієї системи у користувачів БО«Асоціація випускників НУХТ» BUH_A669 (тобто бухгалтера ОСОБА_8.) і НОМЕР_3 (тобто голови правління ОСОБА_7.), також несанкціоновано позбавила права двох підписів користувача НОМЕР_3 і надала право двох підписів користувачу НОМЕР_3, тобто ОСОБА_2
Після цього ОСОБА_4 і ОСОБА_2 приїхали на вищевказаному автомобілі «Хонда» у кафе «Гриліца», розташоване по проспекту Перемоги, 94/1 у місті Києві. У даному кафе ОСОБА_2 через сервер ТОВ «Гриліца» за допомогою вищевказаного ноутбука в мережі Інтернет, з використанням електронного ключа доступу користувача НОМЕР_3, увійшов до автоматизованої системи «iFOBS». Далі ОСОБА_2 сформував у електронному виді платіжне доручення № 272 про перерахування грошей в сумі 800000 гривень з рахунку №2600714281 БО«Асоціація випускників НУХТ» у ВАТ «СЕБ Банк» на рахунок ОСОБА_11 НОМЕР_7 в АКІБ«УкрСиббанк», після чого о 13 годин 54 хвилин без відома керівників зазначеної благодійної організації і проти їх волі відправив це платіжне доручення. На підставі цього платіжного доручення автоматизована система «iFOBS» 26.02.2009 здійснила перерахування грошових коштів у сумі 800000 гривень з рахунку №2600714281 БО«Асоціація випускників НУХТ» у ВАТ «СЕБ Банк» на рахунок ОСОБА_11 НОМЕР_7 в АКІБ«УкрСиббанк».
Після цього ОСОБА_4 повідомив ОСОБА_1 про здійснення перерахування коштів і домовився із ним про те, що ОСОБА_5 отримає вранці 27.02.2009 у АКІБ «УкрСиббанк» гроші в сумі 770000 гривень. Далі ОСОБА_1 зателефонував ОСОБА_5 і повідомив про необхідність отримання з рахунку, відкритого на імя ОСОБА_11 у банку «УкрСиббанк», грошей у сумі 770000 гривень. ОСОБА_5 зателефонував з мобільного телефону НОМЕР_6 у АКІБ «УкрСиббанк» і замовив консультанту ОСОБА_12 отримання наступного дня, тобто 27.02.2009, грошей в сумі 770000 гривень з рахунку, відкритого на імя ОСОБА_11 Після цього ОСОБА_4 і ОСОБА_5 по телефону домовилися про те, що вранці 27.02.2009 вони зустрінуться біля відділення № 456 АКІБ «УкрСиббанк» для того, щоб ОСОБА_4 передав ОСОБА_5 підроблені паспорт і картку фізичної особи платника податків на імя ОСОБА_11, а ОСОБА_5 отримав з вищевказаного рахунку гроші в сумі 770000 гривень і віддав їх ОСОБА_4
Уранці 27.02.2009 ОСОБА_5 і ОСОБА_4 зустрілися біля відділення № 456 АКІБ «УкрСиббанк» по вулиці Андріївській,7 у місті Києві, де ОСОБА_4 передав ОСОБА_5 підроблені паспорт і картку фізичної особи платника податків на імя ОСОБА_11 Після цього ОСОБА_5 зайшов у приміщення вказаного відділення банку і звернувся до працівників цього відділення з приводу зняття грошей в сумі 770000 гривен з рахунку НОМЕР_7, відкритого на імя ОСОБА_11 При цьому ОСОБА_5, застосовуючи обман, предявив вищевказані підроблені паспорт і картку фізичної особи платника податків на імя ОСОБА_11, використавши таким чином ці підроблені документи. Далі ОСОБА_5, видаючи себе за ОСОБА_11, підписав від його імені два екземпляри заяви №79 від 27.02.2009 про видачу з поточного рахунку НОМЕР_7, відкритого в АКІБ «УкрСиббанк» на імя ОСОБА_11 грошей у сумі 770000 гривень. Далі ця заява в двох екземплярах, підроблені паспорт і картка фізичної особи платника податків на імя ОСОБА_11 були подані до каси для отримання ОСОБА_5 з рахунку готівки в сумі 770000 гривень.
Однак після цього ОСОБА_5 в приміщенні відділення банку був затриманий працівниками міліції, в результаті чого ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1 і ОСОБА_5, не вчинивши всіх дій, які вони вважали необхідними для доведення злочину до кінця, не змогли з причин, що не залежали від їх волі, довести до кінця заволодіння шляхом шахрайства чужим майном у особливо великих розмірах.
АКІБ «УкрСиббанк» відмовився повернути грошові кошти на рахунок БО «Асоціація випускників НУХТ», посилаючись на відсутність для цього правових підстав. У звязку з цим внаслідок вищевказаних злочинних дій ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_1 і ОСОБА_5 зазначеній благодійній організації було завдано збитків у особливо великих розмірах на суму 800000 гривень. Для відшкодування завданої шкоди ВАТ «СЕБ Банк» перерахувало 31.03.2009 з власних резервів на рахунок благодійної організації «Асоціація випускників НУХТ» грошові кошти в сумі 800000 гривень.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми умисними діями за попередньою змовою групою осіб вчинив незакінчений замах на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом обману (шахрайство) і шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, тобто злочин, передбачений ч. 1 і ч. 3 ст. 15 та ч. 4 ст.190 КК України.
Окрім того, ОСОБА_5, приблизно в середині лютого 2009 року, знаходячись в місті Києві, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 і ОСОБА_1 про підроблення документів з метою їх подальшого використання, передав ОСОБА_1 свою фотографію. Після цього ОСОБА_1 і ОСОБА_4, використовуючи допомогу невстановлених осіб (з якими вони вступили у попередню змову про підроблення документів), підробили паспорт, що був у них, на імя ОСОБА_11, 1967р.н. ( серійний номер паспорта НОМЕР_5, виданий16.05.2005 Ленінським ВМ ВМВ УМВС України у Вінницькій області, даний паспорт ОСОБА_11 був втрачений у жовтні 2008 року в місті Вінниці), переклеївши в цей паспорт вищевказану фотографію ОСОБА_5 замість фотографії ОСОБА_11, а також виготовили підроблену картку фізичної особи платника податків Вінницької ОДПІ Вінницької області від 21.02.2006, згідно якої ОСОБА_11 одержав ідентифікаційний номер НОМЕР_2. При цьому в цій підробленій картці відбиток печатки Вінницької обєднаної державної податкової інспекції був виконаний за допомогою кольорового струменеві-крапельного принтера, а текст був неправдивим, оскільки установа з назвою «Вінницька обєднана державна податкова інспекція» ніколи не існувала.
Після цього ОСОБА_5 23.02.2009, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_1 і ОСОБА_4, за вищевказаних обставин у відділенні № 456 АКІБ «УкрСиббанк» по вул.Андріївській, 7 у місті Києві, видаючи себе за ОСОБА_11, предявив вищезазначені підроблені паспорт і картку фізичної особи платника податків на імя ОСОБА_11, які передав йому ОСОБА_1, після чого підписав від імені ОСОБА_11 договір-анкету від 23.02.2009 про відкриття та обслуговування банківського поточного рахунку фізичної особи, а також додаток № 1 до цього договору, підробивши таким чином ці документи для подальшого їх використання для зняття з банківського рахунку грошових коштів. Згідно із вказаним договором та додатком до нього 23.02.2009 на імя ОСОБА_11 у АКІБ«УкрСиббанк» був відкритий поточний рахунок НОМЕР_7. 27.02.2009 ОСОБА_5 у приміщенні відділення № 456 АКІБ «УкрСиббанк» по вулиці Андріївській,7 у місті Києві звернувся до працівників цього відділення з приводу зняття грошей в сумі 770000 гривен з рахунку НОМЕР_7, відкритого на імя ОСОБА_11, і предявив вищевказані підроблені паспорт і картку фізичної особи платника податків на імя ОСОБА_11, використавши таким чином ці підроблені документи.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми умисними діями вчинив за попередньою змовою групою осіб підроблення документів, які видаються і посвідчуються установою і які надають права, з метою їх використання іншою особою, тобто злочин, передбачений ч. 2 ст. 358 КК України.
Окрім того, ОСОБА_5, за вищевказаних обставин, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_1 і ОСОБА_4, 27.02.2009 у приміщенні відділення № 456 АКІБ «УкрСиббанк» по вулиці Андріївській,7 у місті Києві, звернувся до працівників цього відділення з приводу зняття грошей в сумі 770000 гривен з рахунку НОМЕР_7, відкритого на імя ОСОБА_11 При цьому ОСОБА_5 предявив вищевказані підроблені паспорт і картку фізичної особи платника податків на імя ОСОБА_11 ОСОБА_4 ОСОБА_5, видаючи себе за ОСОБА_11, підписав від його імені два екземпляри заяви №79 від 27.02.2009 про видачу з поточного рахунку НОМЕР_7, відкритого в АКІБ «УкрСиббанк» на імя ОСОБА_11 грошей у сумі 770000 гривень. Далі ця заява в двох екземплярах, підроблені паспорт і картка фізичної особи платника податків на імя ОСОБА_11 були подані до каси для отримання ОСОБА_5 з рахунку готівки в сумі 770000 гривень.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми умисними діями вчинив за попередньою змовою групою осіб підробку документів на переказ та їх використання, тобто злочин, передбачений ч. 2 ст. 200 КК України.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненому визнав повністю, підтвердивши суду вищезазначені обставини. Щиро розкаявся у вчиненому, просив суд не карати його суворо.
За згодою сторін судом було визнано недоцільним дослідження таких доказів по справі як покази свідків та інших доказів, що були зібрані в ході досудового слідства по справі стосовно фактичних обставин справи, які правильно розуміють підсудний та інші сторони і які ніким не оспорювались.
Тому суд обмежився дослідженням таких матеріалів кримінальної справи, що характеризують особу підсудного, і надійшов до висновку, що дії підсудного кваліфіковано правильно:
за ч. 1, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України , оскільки він своїми умисними діями вчинив незакінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство) в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб;
за ч. 2 ст. 358 КК України, оскільки він своїми умисними діями вчинив за попередньою змовою групою осіб підроблення документа, який видається чи посвідчується установою і який надає права або звільняє від обовязків з метою використання його як підроблювачем так і іншою особою;
за ч. 2 ст. 200 КК України , оскільки він своїми умисними діями, за попередньою змовою групою осіб вчинив підробку документів на переказ та їх використання.
При призначенні підсудному міри покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчинених ним злочинів, його особу - те, що він позитивно характеризується, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, відповідно до ст. 66 КК України обставинами, що помякшують його покарання є щире каяття у вчиненому, та активне сприяння розкриттю злочинів, відповідно до ст. 67 КК України обставин, що обтяжують його покарання, судом не встановлено.
Призначаючи покарання винному ОСОБА_1, суд вважає за потрібне призначити йому покарання у виді позбавлення волі з застосуванням правил ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, однак приймаючи до уваги, що виправлення і перевиховання винного можливе без ізоляції від суспільства, вважає необхідним звільнити його від відбування покарання з випробуванням та встановленням відносно нього іспитового строку і додаткових обмежень на підставі ст.ст. 75-76 КК України.
В звязку з звільненням винного ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, суд на підставі ст. 77 КК України не застосовує додаткове покарання у виді конфіскації майна.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 358, ч. 2 ст. 200 КК України, і призначити йому покарання:
- за ч. 1, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України у виді 5(п'яти) років позбавлення волі без конфіскації майна;
- за ч. 2 ст. 358 КК України у виді 2(двох) років позбавлення;
- за ч. 2 ст. 200 КК України у виді 2(двох) років позбавлення волі.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити засудженому ОСОБА_1 покарання у виді 5(п'яти) років позбавлення волі без конфіскації майна.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 3(три) роки, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обовязки.
Відповідно до ст. 76 КК України зобовязати ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, періодично зявлятись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту проголошення.
Суддя Н.Ю.Дмитрук
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2010 |
Оприлюднено | 19.12.2022 |
Номер документу | 12824876 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бердянський міськрайонний суд Запорізької області
Богомолова Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні