Вирок
від 11.11.2010 по справі 1-50
ЧОРНУХИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 1-50

2010 року

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2010 року Чорнухинський районний суд Полтавської області

в складі головуючого-судді Орел І.І.

при секретарі Міщенко Т.А.

з участю прокурора Бутрій О.П.

та захисника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Чорнухи справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта середня, розлученого, не працюючого, раніше судимого,

04 жовтня 1996 року Центрально-міським районним судом м. Горлівка Донецької області за ст. 140 ч. 3 КК України (в ред. 1960 року) до 7 років позбавлення волі;

21 жовтня 2003 року Єнакіївським міським судом Донецької області за ст. ст. 86 ч. 2, 263 ч. 1, 309 ч. 1, 309 ч. 2 КК України до 8 років позбавлення волі, звільнився з місць позбавлення волі 24 липня 2009 року,

у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 199, ч. 2 ст. 199 КК України, -

встановив:

Підсудний після відбуття міри покарання 24 липня 2009 року, прибув на постійне місце проживання в м. Горлівка Донецької області та проживав разом зі своїми батьками по АДРЕСА_1.

В червні місяці 2010 року, точної дати не встановлено, ОСОБА_2 прибув у м. Макіївка з метою придбати літейний прес для виготовлення поліуретану. Перед здійсненням покупки, обміняв у невідомої особи 3500 доларів США на 28000 гривень.

У м. Горлівка виявив, що серед 28000 гривень знаходиться 48 підроблених банківських банкнот номіналом по 100 гривень кожна. Не повідомивши правоохоронні органи про отримані підроблені банківські банкноти, зберігав їх у власному будинку для подальшого збуту та обміну на грошові кошти, які перебувають в офіційному обігу Національного банку України.

12 липня 2010 року близько 14 години, підсудний реалізуючи умисел на збут підроблених грошей, взяв із собою 48 банкнот номіналом по 100 гривень кожна, частину поклав у подушку, а частину у барсетку та виїхав в якості пасажира на найнятому автомобілі ОСОБА_3, державний номерний знак НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_4 із м. Горлівка у Полтавську область. Разом з ним у автомобілі, в якості пасажира, їхав його знайомий ОСОБА_5.

Проїжджаючи в районі м. Полтава, підсудний збув у невстановленому місці грошову купюру номіналом 100 гривень серії ГХ 4560173, яка в подальшому надійшла до каси заводу «Світанок», що знаходиться в м. Полтава по вул. Карла Лібкнехта, 52 та виявлена в інкасаторській сумці № 123, 22 липня 2010 року.

13 липня 2010 року підсудний, слідуючи на автомобілі під керуванням ОСОБА_4 по території Чорнухинського району, біля 11 години в с. Вороньки, зайшов у магазин «Адель», що належить приватному підприємцю ОСОБА_6, придбав пляшку вина «Там»янка» вартістю 15 гривень, розрахувавшись за неї підробленою банкнотою у 100 гривень, тим самим збув підроблену банківську банкноту номіналом 100 гривень (серія та номер ГЦ 4431690) продавцю ОСОБА_7 та отримав від неї здачу в сумі 85 гривень. Вказана грошова купюра вилучена працівниками міліції 14 липня 2010 року.

Того ж дня, близько 13 години 30 хвилин, підсудний з метою збуту підроблених грошових купюр, під»їхав на автомобілі в с. Кізлівка Чорнухинського району зайшов в магазину «Оксамит» та намагався збути підроблену банківську банкноту продавцю ОСОБА_8, шляхом розрахунку за замовлений ним товар, однак не довів свій злочинний умисел до кінця із причин, що не залежали від нього, оскільки продавець магазину ОСОБА_8 виявила, що підсудний намагається розрахуватися підробленою банківською банкнотою та відмовилася брати її у нього, а коли підсудний вийшов із магазину, повідомила про це до чергової частини Чорнухинського РВ ГУМВС України в Полтавській області.

Через декілька хвилин працівники Чорнухинського РВ ГУМВС затримали автомобіль, в якому рухався підсудний ОСОБА_2 та вилучили в нього підроблені купюри.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 вину в пред»явленому обвинуваченні не визнав, суду показав, що у червні місяці 2010 року він у м. Макіївка Донецької області обміняв 3500 доларів США у невідомої особи на національні гроші. Частину із обміняних коштів він взяв із собою для покупки товарів у Полтавській області. В Полтавську область поїхав автомобілем, який належить ОСОБА_4

Про те, що банкноти підроблені, він не знав.

Проїжджаючи по території Полтавської області робили зупинки, де здійснювали покупку товарів. На території Чорнухинського району одна з продавців пред»явила йому претензію, що він намагається розрахуватися підробленими банкнотами. В смт Чорнухи автомобіль, яким вони рухалися, був зупинений працівниками міліції, а йому пред»явили претензії, що він збуває підроблені банківські банкноти. Про те, що банкноти, які він зберігав в подушці та при собі підроблені, він не знав.

В період досудового слідства давав покази та написав явку з повинною про те, що знав, що 48 банківських банкнот України номіналом 100 гривень кожна є підробленими, але такі покази він давав під психологічним тиском працівників міліції, тому просить суд не брати їх до уваги як докази його вини.

Суд, заслухавши пояснення підсудного, потерпілого, свідків, дослідивши матеріали кримінальної справи, вважає, що вина підсудного доказана.

Окрім того, що ОСОБА_2 не заперечує того факту, що він збував по дорозі з Донецької області в Чорнухинський район Полтавської області, 13 липня 2010 року грошові купюри номіналом по 100 гривень. Його вина в збуті підробленої національної валюти підтверджується показами в судовому засіданні свідка ОСОБА_4, який суду показав, що 12 липня 2010 року підсудний по справі попросив його поїхати автомобілем в Полтавську область. Того ж дня біля 14 години свідок на своєму легковому автомобілі виїхав із Донецької області.

В салоні автомобіля окрім нього знаходився ОСОБА_2 та чоловік по імені ОСОБА_5.

За заправку автомобіля бензином розраховувався ОСОБА_2. Він також заходив у торгові заклади та робив різні покупки.

Проїжджаючи по обїзній дорозі м. Лубен ОСОБА_2 сказав, що потрібно їхати у напрямку смт. Чорнухи. Зупинялися біля магазину с. Городище, де підсудний робив покупки. Також останній купив в магазині с. Вороньки пляшку вина «Там»янка».

Заходив в магазин с. Кізлівка, та робив покупки. В смт. Чорнухи їх машину зупинили працівники міліції, а через декілька годин із машини в присутності понятих вилучили подушку в якій знаходилося 45 грошових купюр номіналом по 100 гривень кожна, яка належала ОСОБА_2. в районному відділі міліції він дізнався, що їх затримали за збут фальшивих грошей.

Відповідно до висновку судово-технічної експертизи № 567 від 13 серпня 2010 року вилучено у АБ «Полтава-Банк» по вул. П.Комуни 40 в м. Полтаві грошову купюру за номіналом 100 гривень серії ГХ 4560173 не відповідає аналогічним купюрам, що знаходяться в офіційному обігу.

Всі зображення на купюру нанесені струменевим способом за допомогою друкарського пристрою з відтворенням кольорового зображення струменеві-крапельною технологією. Імітовані, водяний знак та ефект глибокого друку, шляхом нанесення прозорої речовини на деякі зображення з лицьової сторони.

Номер та серія підробленої купюри номіналом в 100 гривень, вилученої з інкасаторської сумки заводу «Світанок», співпадають з номерами та серіями вилучених банківських банкнот із автомобіля ОСОБА_4 і які належали ОСОБА_2

Потерпілий ОСОБА_6 суду показав, що він є власником магазину «Адель», що в с. Вороньки Чорнухинського району.

13 липня 2010 року невідомий чоловік у магазині розрахувався грошовою купюрою номіналом у 100 гривень.

Свідок ОСОБА_7 суду показала, що вона працює у магазині «Адель», що розташований в с. Вороньки.

13 липня 2010 року біля 11 години дня до магазину зайшов невідомий їй чоловік та придбав пляшку вина «Там»янка», розрахувавшись за неї купюрою 100 гривень, а вона дала йому здачу 85 гривень.

На слідуючий день власник магазину ОСОБА_6 при отриманні денної виручки виявив, що купюра номіналом у 100 гривень фальшива. У касі була лише одна купюра номіналом у 100 гривень. При пред»явленні їй фотознімків для впізнання особи, яка купувала в магазині вино «Там»янка» 13 липня 2010 року, свідок впізнала на фотознімку ОСОБА_2

Відповідно до висновку судово-технічної експертизи вилучена у магазині «Адель» с. Вороньки Чорнухинського району грошова купюра України номіналом 100 гривень, серії ГЦ 4431690, не відповідає аналогічним купюрам, що знаходяться в офіційному обігу.

Всі зображення на купюрі нанесені струменевим способом за допомогою друкарського пристрою з відтворенням кольорового зображення струменево-краплинною технологією. Імітовані водяний знак та ефект глибокого друку, шляхом нанесення прозорої клеючої речовини та деякі зображення лицьової сторони.

Свідок ОСОБА_8 суду показала, що вона працює продавцем в магазині «Оксамит», що розташований в с. Кізлівка Чорнухинського району Полтавської області, 13 липня 2010 року біля 13 годин дня до магазину зайшов раніше їй незнайомий чоловік та замовив їй продати йому дві пляшки пива та сигарет «Вінстон». За замовлений товар незнайомий подав її купюру номіналом у 100 гривень, яку витягнув із барсетки чорного кольору. При огляді купюри на просвіт виявила, що вона без чітких видимих захисних знаків, зрозумівши те, що купюра підроблена вона повернула її покупцю, який дістав іншу купюру номіналом у 100 гривень, але за допомогою просвіту вона зрозуміла, що і ця купюра підроблена, тому відмовилася її брати.

Після цього чоловік дав їй 3 купюри номіналом по 10 гривень, які вона внесла до каси за придбаний товар.

Коли покупець вийшов із магазину вона повідомила про те, що їй пропонували підроблені гроші, в якості плати за товар, чергову частину Чорнухинського РВ УМВС України.

При предявленні їй фотознімків для пізнання особи, яка намагалася розраховуватися за придбаний товар підробленими грошима, вона впізнала під № 1 особу чоловічої статті, яка 13 липня 2010 року біля 13 години намагалася розрахуватися у магазині «Оксамит» в с. Кізлівка підробленими грошовими купюрами.

Згідно довідки до протоколу впізнання, на фотознімку під № 1 зображений ОСОБА_2

Відповідно до висновку судово-технічної експертизи проведеної 22 липня 2010 року № 514 експертом ОСОБА_9 науково-дослідного експертного кримінального центру вилучено у ОСОБА_2 грошова купюра номіналом 100 гривень серії ГХ 4560173 не відповідає аналогічним купюрам, що знаходяться в офіційному обігу.

Всі зображення на купюрі нанесені струменевим способом за допомогою друкарського пристрою з відтворенням кольорового зображення струменево-краплинною технологією. Імітовані, водяний знак та ефект глибокого друку, шляхом нанесення прозорої речовини на деякі зображення з лицьової сторони.

(Т-1 а.с. 77-79).

Свідок ОСОБА_10 суду показав, що 13 липня 2010 року працівники міліції Чорнухинського РВ ГУМВС запросили його в якості понятого при проведенні особистого огляду затриманого ОСОБА_2 та автомобіля Део-Ланос, на якому у Чорнухинський район приїхав затриманий.

В ході проведення особистого огляду останнього у його барсетці було виявлено грошову купюру номіналом 100 гривень, серія та номер якої було занесено до протоколу огляду.

При огляді автомобіля було виявлено та вилучено подушку червоного кольору. В середині подушки, яка закривалася блискавкою, виявили та вилучили 45 купюр номіналом по 100 гривень кожна. Купюри були запечатані в конверт, а їх номера занесені до протоколу.

Відповідно до висновку судово-технічної експертизи проведеної експертом ОСОБА_9 науково-дослідного експертно-криміналістичного центра 20 липня 2010 року за № 520 вилучені із автомобіля Део-Ланос, 13 липня 2010 року 20 штук банкнот, серії ГХ 4560173 номіналом 100 гривень кожна, 18 штук банкнот, серії ГХ 4561508 номіналом 100 гривень кожна, 7 штук грошових купюр номіналом по 100 гривень кожна серії ГЦ 44311690 не відповідають аналогічним купюрам, що знаходяться в офіційному обігу.

Всі зображення на купюри нанесені струменевим способом за допомогою друкарського пристрою з відтворенням кольорового зображення струменево-краплинною технологією. Імітовані, водяний знак та ефект глибокого друку, шляхом нанесення прозорої клеючої речовини на деякі зображення з лицьової сторони

(Т-1 а.с. 68-70).

Суд вважає, що вина підсудного у зберіганні, перевезенні, збуті та замаху на збут підробленої національної валюти України, скоєних повторно, доведена в судовому засіданні.

При затриманні підсудного 13 липня 2010 року останній власноручно написав явку з повинною працівникам міліції Чорнухинського району, про те, що в середині червня місяця 2010 року при обміні доларів США на Українську валюту, частина грошей виявилася фальшивими, щоб розрахуватися з батьками вирішив підроблені гроші поміняти якимось чином.

З цією метою попросив свого знайомого ОСОБА_4 повезти його в Полтавську область, для збуту фальшивих грошових знаків. Такі ж покази ОСОБА_2 давав в своєму поясненні.

В судовому засіданні підсудний пояснив, що працівники Чорнухинського районного відділу внутрішніх справ на нього морального та фізичного тиску не чинили, а явку з повинною та пояснення він давав саме працівникам Чорнухинського районного відділу внутрішніх справ.

Тому суд вважає, що відмова підсудного в судовому засіданні від раніше даних показів є його наміром уникнути відповідальності за скоєний злочин.

Суд вважає, що органи досудового слідства дії підсудного за ч. 2 ст. 199 та ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 199 КК України кваліфікували вірно.

Підсудний проїжджаючи по території Полтавської області збув у невстановленому місці стогривневу купюру, яка надійшла до каси заводу «Світанок» та виявлена в інкасаторській сумці № 123 вказаного заводу.

13 липня 2010 року ОСОБА_2 повторно збув стогривневу купюру в магазині «Адель», що в с. Вороньки. Того ж дня ОСОБА_2 намагався повторно збути підроблену стогривневу купюру у магазині «Оксамит», що розташований в с. Кізлівка, але не довів свій злочинний намір до кінця із-за причин від нього незалежних.

Призначаючи покарання підсудному, суд в якості обтяжуючих обставин по справі враховує те, що підсудний раніше судимий.

Обставини, які пом"якшують покарання підсудному, відсутні.

Речові докази по справі 48 підроблених купюр номіналом по 100 гривень кожна знищити.

Гроші в кількості 962 гривні, вилучені у підсудного, і які знаходяться в кримінальній справі, повернути ОСОБА_2

Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -

Засудив:

ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 199 КК України на шість років позбавлення волі, за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 199 КК України на п»ять років позбавлення волі.

Відповідно до ст. 70 КК України, шляхом поглиненням менш суворого покарання більш суворим вважати ОСОБА_2 засудженим до шести років позбавлення волі.

Строк відбуття покарання рахувати з 13 липня 2010 року.

Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити попередню тримати під вартою.

Речові докази по справі 48 підроблених купюр номіналом по 100 гривень кожна знищити.

Гроші в кількості 962 гривні повернути ОСОБА_2

На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту його проголошення, засудженим з моменту одержання копії вироку.

СудЧорнухинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення11.11.2010
Оприлюднено19.12.2022
Номер документу13607015
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —1-50

Ухвала від 26.08.2020

Кримінальне

Велика палата Верховного Суду

Британчук Володимир Васильович

Ухвала від 14.04.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Петришин Л. М.

Ухвала від 29.06.2010

Кримінальне

Апеляційний суд Вінницької області

Суржок А. В.

Вирок від 17.03.2010

Кримінальне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Корман О. В.

Вирок від 18.11.2011

Кримінальне

Новоселицький районний суд Чернівецької області

Вівчар Г. А.

Вирок від 19.04.2011

Кримінальне

Березанський районний суд Миколаївської області

Дорошенко А. В.

Вирок від 22.03.2010

Кримінальне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Киричок Станіслав Анатолійович

Постанова від 26.05.2010

Кримінальне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Макарик Володимир Ярославович

Вирок від 11.11.2010

Кримінальне

Чорнухинський районний суд Полтавської області

Орел Іван Іванович

Вирок від 26.08.2010

Кримінальне

Оржицький районний суд Полтавської області

Смілянський Євгеній Анатолійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні