ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 35/33
28.02.11
За позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Інсайт Логістикс"
про стягнення 75 000,00 грн.
Суддя Літвінова М.Є.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_2. –предст. за довір. від 10.03.2010;
від відповідача: не з'явився.
У судовому засіданні 28.02.2011 р. на підставі ч. 2 ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, за згодою представника позивача було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Інсайт Логістикс" про стягнення 50 000,00 грн. заборгованості по орендній платі за договором суборенди нежилих приміщень №01/10 від 20.05.2010 та 25 000,00 грн. штрафу за дострокове розірвання договору.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.01.2011 порушено провадження у справі №35/33, розгляд справи призначено на 31.01.2011.
В судовому засіданні 31.01.2011 представник позивача подала суду заяву про вжиття заходів забезпечення позову, відповідно до ст.ст. 66,67 Господарського процесуального кодексу України, в якій просить забезпечити позовні вимоги шляхом накладення арешту на розрахунковий рахунок відповідача №260033011205 в ПАТ «Прайм-Банк», МФО 300669.
Відповідач в судове засідання не з»явився, своїх представників не направив, про поважність причин нез»явлення суд не повідомив, вимог ухвали суду про порушення провадження у справі №35/33 від 06.01.2001 не виконав, витребуваних судом документів не подав.
Розглянувши в судовому засідання заяву представника позивача, суд відмовив в її задоволенні з наступних підстав.
Відповідно до ст.66 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з власної ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Відповідно до п.3 роз»яснень Вищого арбітражного суду України від 23.08.1994 року №02-5/611 «Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову»(із змінами та доповненнями) (надалі - роз»яснення) умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обгрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.
При накладанні арешту на грошові суми відповідача слід обмежувати піддані арешту кошти розміром суми позову та можливих судових витрат.
Накладення господарським судом арешту на рахунки боржника чинним законодавством не передбачене (п.6.1 роз»яснень).
Вимога представника позивача про накладення арешту на рахунок відповідача не відповідає вимогам закону. Крім того, представником позивача не надано суду належного обґрунтування того, що грошові, які є відповідача на момент пред»явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.01.2011 №35/33, на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи відкладено на 14.02.2011.
В судовому засіданні представник позивача подала суду заяву про зміну підстав позовних вимог, відповідно до якої позивач просить суд стягнути з відповідача 75 000,00 грн. боргу за період з жовтня по грудень 2010 року. Дана заява прийнята судом до розгляду
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.02.2011, на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи відкладено на 28.02.2011.
Представник позивача надав клопотання про доручення до матеріалів справи додаткових документів. Підтримала позовні вимоги та просила суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, свої представників не направив, вимог ухвали суду не виконав.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві. (роз’яснення Президії Вищого Арбітражного суду України від 18.09.1997 № 02 - 5/289 із змінами "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України").
Про місце, дату та час судового засідання відповідач був повідомлений належним чином, докази чого наявні в матеріалах справи, але в судові засідання ані відповідач, ані його представники не з’явились, витребуваних судом документів не надав.
Про поважні причини неявки в судові засідання повноважного представника відповідача суд не повідомлений. Клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача не надходило.
За таких обставин, у відповідності до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, Господарський суд міста Києва,-
ВСТАНОВИВ:
20.05.2010 між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (далі-Позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Глобал Інсайт Логістикс»(далі-Відповідач) було укладено договір №01/10 суборенди нежитлових приміщень (далі-Договір).
На умовах Договору Орендар зобов’язується передати Суборендарю у користування нежилі приміщення з №1-12 прим. групи приміщень №239, фактичною загальною площею 79,3 (сімдесят дев’ять цілих три десятих) кв.м., які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1, індексовані на копії плану Приміщення (Додаток №1). Разом з Приміщенням у користування Орендарю передається рухоме майно, перелік якого зазначений у акті прийому –передачі.
20.05.2010 року сторонами був підписаний Акт прийому-передачі приміщення за Договором, яким вищезазначене приміщення та майно було передано відповідачу в суборенду.
Відповідно до п.6.1. Договору, Строк оренди становить 2 (два) роки та 11 місяців. Цей договір набуває юридичної сили з моменту підписання його повноваженими представниками Сторін та діє до 20 квітня 2013року.
Згідно п.6.3. Договору строк суборенди може бути скорочено чи продовжено за взаємною згодою Сторін на підставі відповідної угоди про внесення змін до цього Договору або договору про його дострокове розірвання.
Якщо з причин фінансових чи будь яких інших проблем, дострокове розірвання Договору ініціює Суборендар, він сплачує штраф у розмірі 100% місячної орендної плати до виконання пункту 5.4. цього Договору (п.18.2. Договору).
Згідно п.5.3. Договору Суборендар по закінченню строку суборенди або в інших випадках, передбачених цим Договором повертає Приміщення та рухоме майно за актом повернення Приміщення протягом 3 (трьох) днів.
Пунктом 5.4. Договору передбачено, що протягом строку зазначеному в п.5.3. цього Договору, Суборендар зобов’язаний звільнити Приміщення, та підготувати його до передачі Орендарю.
Відповідно до п.7.1. Договору, розмір орендної плати за один місяць складає 25 000,00 (двадцять п’ять тисяч) гривень без ПДВ, що на момент підписання Договору дорівнює 3 156 (три тисячі сто п’ятдесят шість) доларів США (надалі - Суборендна плата). Офіційний курс НБУ до долару США на момент підписання становить 7,92 (сім гривень дев’яносто дві копійки).
Згідно п.7.4. Договору Суборендна плата сплачується Суборендарем щомісячно після отримання від Орендаря рахунку фактури, авансовим платежем, у безготівковій формі, в розмірі 100%, протягом 2 (двох) банківських днів, на поточний рахунок Орендаря, вказаний в реквізитах рахунку-фактури, в гривнях, в сумі еквівалентній сумі доларах США відповідно до п.7.2. даного Договору.
Пунктом 7.9. Договору передбачено, що Суборендна плата нараховується Орендарем починаючи з дати підписання акту прийому-передачі Приміщення в суборенду за цим Договором по включно дату підписання повернення Приміщення при припиненні дії цього Договору.
26.10.2010 позивачем було направлено відповідачу претензію за вих. №84 з вимогою сплати на рахунок позивача кошти у розмірі 25 000,00 грн. та прохання передати приміщення Позивачу та підписати акт прийому-передачі приміщення, яка отримана відповідачем 02.11.2010, що підтверджено поштовим повідомленням про вручення від 26.10.2010, копія якого додана до позовних матеріалів.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач зазначає про те, що в порушення умов Договору відповідач не сплатив орендну плату за період з жовтня 2010 по грудень 2010, у зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість у розмірі 75 000,00 грн.
Оцінюючи подані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення цивільних прав та обов’язків.
Договір оренди є одним з видів зобов’язального майнового найму, правовідносини за яким регламентуються загальними нормами зобов‘язального права та майнового найму.
Своєчасне внесення орендної плати за користуванням майном є одним з основних обов‘язків наймача (Орендаря), належне виконання якого вимагається законом.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов‘язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
За користування майном з наймодавця справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ч.1 ст. 762 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов‘язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ч.1 ст. 530 Цивільного кодексу України).
Відповідно до п.7.4. Договору, Суборендна плата сплачується Суборендарем щомісячно після отримання від Орендаря рахунку-фактури, авансовим платежем, у безготівковій формі, в розмірі 100%, протягом 2 (двох) банківських днів, на поточний рахунок Орендаря, вказаний в реквізитах рахунку-фактури, в гривнях, в сумі еквівалентній сумі доларах США відповідно до п.7.2. даного Договору.
Як вбачається з наданих суду доказів, позивачем були виставлені відповідачу рахунки: №13 від 30.09.2010 на суму 25 000,00 грн. –плата за оренду приміщення за жовтень 2010 року; рахунок № 16 від 01.11.2010 на суму 25 000,00 грн. –плата за оренду за листопад 2010. Дані рахунки направлені відповідачу поштою 16.11.2010, що підтверджується фіскальним чеком №1534 від 16.11.2010 та описом вкладення у цінний лист з відміткою «Укрпошти», засвідчені копії яких додані до позовних матеріалів.
Також, позивачем був виставлений відповідачу рахунок: №18 від 01.12.2010 на суму 25 000,00 грн. –плата за оренду приміщення за грудень 2010 року. Даний рахунок направлений відповідачу поштою 17.02.2011, що підтверджується фіскальним чеком №7632 від 17.02.2011 та описом вкладення у цінний лист з відміткою «Укрошти».
На час розгляду справи відповідачем не сплачена заборгованість за даними рахунками на загальну суму 75 000,00 грн.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб‘єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов‘язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов‘язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Зазначене також кореспондується зі ст. 526 Цивільного кодексу України, де встановлено, що зобов‘язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
В ході розгляду справи відповідач не надав доказів повної оплати за договором суборенди та не спростував обставини, викладені позивачем.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).
Таким чином, борг відповідача перед позивачем становить 75 000,00 грн., його розмір належним чином доведений та документально підтверджений, а позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач не надав доказів оплати суборенди встановлених договором строки і розмірах та не навів підстав для звільнення від обов’язку їх оплатити.
З огляду на повне задоволення позову витрати по оплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу згідно зі ст. 49 ГПК України покладаються відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 32, 33, 43, 49, 75, 77, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Інсайт Логістикс" (01015, м. Київ, вул. Старонаводницька, 8-Б, літера А, код ЄДРПОУ 37045911, р/р №260033011205 в ПАТ «Прайм-Банк», МФО 300669) на користь Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (04212, АДРЕСА_2, ідентифікаційний № НОМЕР_1; п/р НОМЕР_2 в ЗАТ «ОТП БАНК», МФО 300528), а у випадку відсутності коштів –з будь-якого іншого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення 75 000,00 (сімдесят п’ять тисяч грн. 00 коп.) –заборгованості за Договором суборенди нежитлових приміщень №01/10, 750,00 (сімсот п’ятдесят гривень 00 коп.) - державного мита та 236,00 (двісті тридцять шість гривень 00 коп.) - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
3. Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження рішення оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України, якщо апеляційну скаргу не подано.
4. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Суддя М.Є. Літвінова
Дата підписання повного
тексту рішення: 15.03.2011.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2011 |
Оприлюднено | 02.04.2011 |
Номер документу | 14431228 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Крижний Олександр Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Крижний Олександр Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Крижний Олександр Миколайович
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Логвиненко Андрій Олександрович
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні