ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ С УД УКРАЇНИ
УХВАЛА
30 березня 2011 р. № 4/77-1380
Вищий господарсь кий суд України у складі коле гії суддів:
головуючого судді: Добролюбової Т.В.
суддів Гоголь Т.Г., Швеця В.О.
розглянувши матеріали ка саційної скарги Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку " Вікторія-2"
на постанову Львівського апеляційног о господарського суду від 26.01.11
у справі № 4/77-1380
за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку " Вікторія-2"
до
треті осо би 1. Приватного підп риємця ОСОБА_1
2. Приватного підпр иємця ОСОБА_2
3. Приватного підприєм ця ОСОБА_3
4. Приватного підприєм ця ОСОБА_4
5. Приватного підприєм ця ОСОБА_5
6. Приватного підприєм ця ОСОБА_6
7. Приватного підприєм ця ОСОБА_7
8. Приватного підприєм ця ОСОБА_8
9. Приватного підприєм ця ОСОБА_9
10. Приватного підприєм ця ОСОБА_10
11. Приватного підприєм ця ОСОБА_11
12. Приватного підприєм ця ОСОБА_12
13. Приватного підприєм ця ОСОБА_13
14. Приватного підприєм ця ОСОБА_14
1. Бережанський райо нний відділ Головного управл іння МНС України в Тернопіль ські області
2. Бережанська міськ а рада
про усунення перешкод в корис туванні житловими приміщенн ями
Касаційна скарга Об'єдна ння співвласників багатоква ртирного будинку "Вікторія-2" в ід 11.02.11 №156, яка отримана судом 28.03. 11, на постанову Львівського ап еляційного господарського с уду від 26.01.11, не відповідає вимо гам розділу ХІІ1 Господарськ ого процесуального кодексу У країни з наступних підстав.
Відповідно до частини 3 стат ті 111 Господарського процесуа льного кодексу України касац ійна скарга підписується осо бою, яка подала скаргу або її у повноваженим представником . Від імені Об'єднання співвла сників багатоквартирного бу динку "Вікторія-2" касаційну ск аргу підписано його представ ником - ОСОБА_15. Проте, кас аційна скарга не містить дов іреності на уповноваження ОСОБА_15 на підписання скарг и від імені товариства. Відпо відно до приписів статті 36 Гос подарського процесуального кодексу України докази пода ються в оригіналі або належн им чином засвідчених копіях.
Пунктом 1 статті 1113 Господа рського процесуального коде ксу України унормовано, що ка саційна скарга не приймаєтьс я до розгляду і повертається судом, якщо вона підписана ос обою, яка не має права її підпи сувати, або особою, посадове с тановище якої не зазначено.
Враховуючи викладене, каса ційна скарга є підписаною не уповноваженою особою та пове ртається без розгляду на під ставі пункту 1 статті 1113 вказан ого Кодексу.
Водночас, відповідно до час тини 4 статті 111 Господарськог о процесуального кодексу Ук раїни до касаційної скарги д одаються, зокрема, докази спл ати державного мита. Згідно з частиною 1 статті 46 Господарс ького процесуального кодекс у України державне мито спла чується в доход державного б юджету в порядку і розмірі, вс тановлених законодавством У країни. Порядок обчислення т а справляння державного мита встановлено Інструкцією, за твердженою наказом Головної державної податкової інспек ції України від 22 квітня 1993 рок у № 15. Відповідно до пункту 11 Ін струкції "Про порядок обчисл ення та справляння державног о мита", затвердженої наказом Головної державної податков ої інспекції України від 22 кв ітня 1993 р. №15, до касаційних скар г додаються платіжні доручен ня на безготівкове перерахув ання державного мита або кви танції банку про сплату держ авного мита. Так, до касаційно ї скарги Об'єднання співвлас ників багатоквартирного буд инку "Вікторія-2" додано платіж не доручення №1 від 11.02.11, однак в казане платіжне доручення не є належним доказом, що підтве рджує сплату державного мита у встановленому порядку. Від повідно до пункту 14 вказаної І нструкції, при перерахуванні державного мита з рахунку пл атника до документа, щодо яко го вчиняється відповідна дія , додається останній примірн ик платіжного доручення з на писом (поміткою) кредитної ус танови такого змісту "Зара ховано в дохід бюджету ___ грн. (д ата)". Цей напис скріплюєть ся першим і другим підписами посадових осіб і відтиском п ечатки кредитної установи з відміткою дати виконання пла тіжного доручення. У випадка х, коли перерахування мита пр оводиться з рахунку вкладник а, що знаходиться в кредитній установі, до документа, оплач еного митом, додається довід ка, засвідчена підписом конт ролера і відтиском печатки к редитної установи. За припис ами статті 6 Декрету про держа вне мито, державне мито, яке сп равляється із апеляційних та касаційних скарг на рішення та постанови господарських судів, зараховується до Держ авного бюджету України. Будь -які відомості про зарахув ання державного мита з кас аційної скарги до Державного бюджету України на платіжно му документі, доданому до кас аційної скарги, відсутні.
Відповідно до пункту 4 час тини 1 статті 1113 Господарськог о процесуального кодексу Укр аїни касаційна скарга не при ймається до розгляду і повер тається судом, якщо до скарги не додано документів, що підт верджують сплату державного мита у встановлених порядку і розмірі.
Окрім того, за приписами пункту 4 частини 1 статті 111 Госп одарського процесуального кодексу України касаційна ск арга за змістом повинна міст ити вимоги особи, що подала ск аргу, із зазначенням суті п орушення або неправильного з астосування норм матеріальн ого права. Тобто, має чітко викладатися зміст порушення із зазначенням порушених но рм права, конкретних їх пункт ів та статей. Згідно з положен нями частини 2 статті 1115 та част ин 1, 2 статті 1117 Господарського процесуального кодексу Укра їни касаційна інстанція на п ідставі вже встановлених суд ом фактичних обставин справи перевіряє судові рішення ви ключно на предмет правильнос ті юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встанов лення у рішенні або постанов і господарського суду. Касац ійна інстанція не має права в становлювати або вважати дов еденими обставини, що не були встановлені у судових актах господарських судів чи відх илені ним, вирішувати питанн я про достовірність того чи і ншого доказу, про перевагу од них доказів над іншими, збира ти нові докази або додатково перевіряти їх. Проте в подані й касаційній скарзі скаржник ом не зазначено суті порушен ня або неправильного застосу вання норм матеріального чи процесуального права апеляц ійним господарським судом пі д час прийняття оскаржуваної постанови. При цьому, касацій на скарга зводиться лише до п ерерахування норм права та в икладення обставин справи.
Разом з тим, касаційна ін станція зауважує на тому, що в ідповідно до приписів частин и 3 статті 1113 Господарського пр оцесуального кодексу Україн и після усунення обставин, за значених у пунктах 1, 2, 3, 4, 6 части ни першої цієї статті, сторон а у справі має право повторно подати касаційну скаргу з до держанням стислих строків дл я виправлення, а також врахов уючи вимоги статей 53, 110 зазначе ного Кодексу.
Керуючись статтями 86, 111, пунктами 1, 4, 6 частини 1 статт і 1113, статтями 1115, 1117 Господарсько го процесуального кодексу Ук раїни, Вищий господарський с уд України
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу на пос танову Львівського апеляцій ного господарського суду від 26.01.11 у справі №4/77-1380 повернути ска ржникові без розгляду.
Справу №4/77-1380 скерувати до гос подарського суду Тернопільс ької області.
Головуючий Т.Добролюбова
Судді Т.Гого ль
В.Швець
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2011 |
Оприлюднено | 09.04.2011 |
Номер документу | 14636637 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Гоголь T.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні